Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miből akarnak emberek így...

Miből akarnak emberek így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy nem provokálni akarok, és nem akarok bántani senkit, de tényleg nem értem. Sok kérdésnél olvasom, hogy nehezen jön össze a baba, az SZTK-ban nem foglalkoznak vele normálisan, de nem megy magándokihoz, mert nincs rá pénze. Ilyenkor bennem felmerül a kérdés, hogy ha nincs valakinek havi 10-20 ezer forintja, amit elkölthet orvosra, az miből akarná eltartani a gyerekét? Az sokkal többe kerül havi 10-20 ezernél, ami ugye már most sincs, ráadásul a gyerek születésével az anya kiesik a munkából, kevesebb a bevétel. Tényleg nem akarok bántani senkit, de elképzelni sem tudom, hogy ezek az emberek miből tervezik eltartani a gyereküket?
2014. aug. 6. 10:38
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
72%
Magyarországon rengeteg ember él honapról honapra. Ha mindenki ezt nézné belehetne zárni az ovodákat iskolákat. Így is kevés a magyar újszölött, mert ténleg nem mernek válalni gyermeket erre a nincstelenségre. Szomszédom is ebben a helyzetben van. Hogy neveli fel a gyermekeit? Úgy hogy megvonnak mindent maguktol és a gyerekekre költi. Valamit valamiért! Én is babát szeretnék és biztos nem fogadok dokit, mert abból a pénzből megveszek majd mindent amire szűkség lesz az elején.
2014. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem 10.000 meg 20.000-be kerül,hanem több 100.000-be.Ennyi.
2014. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Persze, ÖSSZESEN több 100.000, de nem egyszerre. Egy gyerek belekerül havi 50-60 ezerbe, jó, ha anyatejes babaként, akkor kevesebbe, de később, ha ovis, iskolás, akkor ennél még többe is. Tudom mennyi a kivizsgálás, egy barátnőmmel végigkövettem, az se több havi szintre lebontva, de egyébként sokszor csak magának a nődokinak kell fizetni, a vizsgálatokat meg lehet csináltatni tb alapon, akkor meg ingyenes.
2014. aug. 6. 12:22
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Előre jelzem, hogy sose kívánom Neked, de még nem létező ellenségeimnek se, hogy megtapasztald belülről ezt a rendszert, nevezetesen a meddőség üzletet vagy nehezített fogantatás bizniszt, kinek hogy tetszik. Van, aki milliókat hagy ott, akár hitelt is felvállal, kockáztatja az egészségét, beáldozza a szabadidejét, sakkozik a munkaidejével, hogy részt vehessen a kivizsgálásokon és a kezeléseken, közben pedig ne felejtsük el az utazási időt és persze költségeit se, hiszen van, aki órákra lakik valamelyik meddőségi központtól, vagy egy speciálisabb vizsgálat nem érhető el a szomszédban.

Hogy ki meddig bírja ezeket a terheket lelkileg és anyagilag, az teljesen egyedi. S a végén pedig a siker még egyáltalában nem biztos, vagyis konkrétan lehet, hogy hiába minden áldozat, a küzdelmes évek, reménykedés magaslatok és elkeseredés hullámvölgyek, belefeccölt energia, pénz, ott lebeg a lehetősége annak, hogy a végső cél, a kisbaba megvalósulatlan álom marad.

Így hát van, aki ezt átgondolva bele se vág,a fizetős rendszerbe, mert lehet, hogy az első 250-300 ezer forintig bírná (kb. ennyi megy el az első fél évben vizsgálatokra, vitaminokra, orvosokra, kezelésekre, utazásra és akkor még nem számoltuk bele, hogy ilyen idegi terhelés mellett néha kikapcsolódásra sem ártana költeni, amire már nem is biztos, hogy jut), de látja, hogy utána már nem tudná a következő fél év költségeit kitermelni anélkül, hogy komoly anyagi válságba kerülne.

A lépfenéje ennek az egész termékenyítési biznisznek az, hogy ha a pár alapvetően jól áll anyagilag, lehet, hogy mire a bébi megérkezik, már el kell gondolkodniuk, hogy mire költsenek a gyerek számára, mert addigra falhoz vágják őket a meddőségi kezelések kiadásai.

2014. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
A másik fele meg: alapvetően milyen piszok igazságtalan az, hogy szerencsés esetben a bébi akár egy szép éjszakából máris összejön míg vannak, akiknek kőkeményen meg kell küzdeniük, éveket kell várniuk, miközben fájdalmas vizsgálatokat kell elszenvedniük és ha ez nem lenne elég, még a s.ggükről az utolsó bőrt is letépik anyagilag. SZóval felvet ez a tragédia más, messzemenőbb kérdéseket is, mint hogy miért nem nyúl valaki a zsebébe azzal a felkiáltással, hogy "hát a gyerekre úgyis költeni fogok MAJD!"
2014. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom, az én kislányom másfél éves, 6 hónapos kora óta tápszeres volt, de nem került bele havi 50 000-be, pelussal tápszerrel együtt sem. Most sem kerül annyiba, majd ha nagyobb lesz, iskola stb, esetleg.
2014. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Értem, amit írtok, de még egyszer mondom: nem meddőségi kezelésről beszélünk. Csak mondjuk arról, hogy nyilvánvaló, hogy valami gebasz van, a doki meg meg se nézi. Egy barátnőmet egy missed ab műtét után a ciklus közepén folyton elönti a vér. Negyedszer ment el ezzel dokihoz, 4 különböző dokiról beszélünk sztk-ban, egy nyüves ultrahangot nem csináltak neki. De nem megy magándokihoz, mert neki arra nincs pénze. Ez konkrétan 7-8 ezer forint lenne. Vagy mondok akkor egy másik példát, szintén a környezetemből. Gyereket akar, mondta neki a doki, hogy szedjen terhesvitamint, de nem, mert nincs rá pénze. 3000-3500 forintról beszélünk körülbelül havonta, és az még a drágább vitamin, van olcsóbb is. Az most lényegtelen, hogy ki látja szükségesnek és ki nem a terhesvitamint, az a lényeg, hogy ő azért nem szedi, mert nincs rá 3000 forintja havonta. Vagy amikor azt hallgatom, hogy "szeretnék egy 4D-s ultrahangot, de nincs rá pénz". 10-12 ezer forint. Így talán egy kicsit érthetőbb, hogy mit értek az alatt, hogy ilyenkor mire vállalnak gyereket az emberek. Tényleg nem rossz szándékból kérdezem, csak nem értem.
2014. aug. 6. 13:10
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Tehát azt mondod, a barátnőd példájából látva a magán kivizsgálás sem volt több havi szinten 50-60 000 Ft. Az azért messze van az elsőként emlegetett 10 000 Ft-tól, ezt az összeget, lehet számodra furcsa, de nem mindenki tudja kigazdálkodni havonta csak a kivizsgálásokra. Ja, és egy baba közel sem kerül ennyibe igen sokáig.
2014. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
16-os: a környezetemben sokaknak benne van 50-ben a tápszeres baba, van, akinél az anyatejes is. Bár az igaz, hogy ez erősen függ attól, mit tartasz szükségesnek megvenni, nyilván ahol több a pénz, ott nagyobbak az igények is, de azért egy bizonyos összeg alatt egyszerűen nem megy.
2014. aug. 6. 13:13
 20/33 A kérdező kommentje:
Amúgy ne higgyétek, hogy én olyan baromi gazdag vagyok, és így könnyen pofázok mert nem, közel sem. Sem én, sem a férjem nem keresünk százezreket, de jól osztjuk be, normál színvonalon tudunk élni belőle.
2014. aug. 6. 13:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!