Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiút kell összehozzunk,...

Fiút kell összehozzunk, bevált vagy nem bevált praktikák?

Figyelt kérdés
Van egy kislányunk, második babát tervezzük. Férjem szeretne gey kisfiut, de azt mondja ha lány lesz se gond, így is teljes lesz az életünk. De két gyereket szerettünk voln acsak. Én meg a férjem miatt, h neki örömet szerezzek, fiut szeretnék. Én lennék a legboldogabb. Persze ha kiscsaj lesz is minden jó lesz :) Milyen praktikák váltak be vagy nem nektek? Kínai naptár? ovuláció-szerinti? Jónás naptár? A kislányunk így utólag megnézve mindhárom szerint kislány is kellett legyen :) A jónás naptár megvan valakinek h szülés után hogyan kell számolni?

2014. aug. 27. 11:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%
Fogadj egyet örökbe.
2014. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Azon múlik, hogy az újszülött fiú lesz vagy lány, hogy a petesejtet megtermékenyítő férfi ondósejt a női X vagy férfi Y kromoszómát hordozott-e. A 23 pár kromoszóma közül, melyeket az újszülött a szüleitől örökölt, az egyik pár két különböző nemi kromoszómából áll. Az anya két X női kromoszómája közül az egyiket adja magzatának. Az apa, akinek egy X és egy Y kromoszómája van, szintén átadja egyikét az utódjának, és ettől függően lesz fiú vagy lány.

Éppen ezért a férfitól függ,hogy milyen nemű lesz a baba.

2014. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

10-es válaszoló ezt a sósat én is olvastam. Mikorra tervezitek Ti a gyereket?hányadik gyerek?

Az örökbefogadás is jó ötlet, volt mikor erre is gondoltunk, igaz még az első gyerek előtt.

A férfitól függ? S ő nem tud vlmi csinálni, étkezés v vlmi praktika h y kromószómái legyenek? na jó csak viccelek :P

2014. aug. 27. 13:20
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

A bevonzásról: mi is nagyon fiút szerettünk volna, meg is voltunk győződve róla, hogy az lesz. Jónás naptár és kínai fogamzásnaptár szerint is fiunk kellene hogy szülessen. Nos lányunk lesz. Ennyit a bevonzásról. Ha közvetlenül ovu előtti napon vagy ovukor vagytok együtt akkor is csak 50% az esély, hogy fiú lesz.

Nincs jó praktika erre. Vagy úgy jön össze vagy sem, úgyhogy kár görcsölni rajta.

2014. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

10 es vagyok

ma hagytam abba a fog.gátlót. vasárnap meg megjönni szerdán múlik el. onnantól próbálkozunk. 2.baba lesz majd, de szülés után hátrahajló lett a méhem. itt az írják nem baj, orvos is azt mondta nem fog nehezebben összeönni. első baba első próblkozásra összejött.

Ti mikorra tervezitek?

2014. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
szerintem sem lehet probléma a hátrahajló méh. Nekem is az vol, van s elsőre összejött nekünk is az első baba. Nekem most van peteérésem, jövőhónaptól próbálkozunk. (márcsak azért is mert a kínai naptár szerint ebben a hónapban lány foganna :P) minden hülyeségnek utána nézek egy hónap alatt aztán uccu neki :D Mennyi idős az első gyerkőc? ha van kedved írhatsz privibe is
2014. aug. 27. 14:01
 17/25 anonim ***** válasza:

"A férfitól függ? S ő nem tud vlmi csinálni, étkezés v vlmi praktika h y kromószómái legyenek? na jó csak viccelek :P"


A férinak Y és X kromószómája van, A nőnek X és X. A nő adja az X et,ha a férfi Y ad,akkor fiú lesz ,ha az X kromószómáját,akkor lesz lány. Így érted?

2014. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fiút könnyebben össze lehet hozni, mint lányt! Két fiam van... Mi másodjára lányt szerettünk volna, én is olvastam egy csomó praktikát. Pl. olyan érdekeset is, hogy régen mivel próbálták befolyásolni. Visítottam a röhögéstől! Amire mai napig emlékszem, hogy régen a férfi egyik heréjét kötötték el, mivel úgy tartották, hogy egyikből a lányok, másikból a fiúk lesznek... :D Amúgy ami nekem a "leghihetőbbnek, legbiztosabbnak" tűnt, hogy a peteérést kell figyelni. A lányok lassabbak, de szívósabbak, tovább maradnak, míg a fiúk gyorsabbak, de hamarabb elpusztulnak. Tehát peteérés előtt néhány nappal már nem szabad együtt lenni, csak peteéréskor és a következő napokban. Így a fiúk érnek be hamarabb. A peteéréshez pedig lehet venni lh tesztet, így biztosra tudsz menni. Emiatt nehezebb szerintem lányt összehozni, mivel előre nem lehet biztosan tudni, hogy mikor lesz pé. :) Nyilván ez sem egy teljesen egyértelmű dolog, de én ebben látom a legnagyobb realitást. Kínai naptárból több is van, második gyereknél az egyik lányt, a másik fiút mutatott.
2014. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
18as! hát ez jó :D én meg azt vettem észre a környezetemben h a tervezett babák mind lányok, mert ugy-e ők minden másnap együtt voltak, a véletlenbabák meg fiúk. De lehet h véletlen egybeesés. És akartok harmadikat? nyilván akinek fiai vannak annak lányt nehezebb összehozni, és így van ez fordítva is :)
2014. aug. 27. 15:43
 20/25 anonim ***** válasza:

Én megértelek, Kérdező, szerintem miért ne vágyhatnánk kimondottan fiú/lány gyermekre, főleg ha nem első. én is szerettem volna az optimális fiú/lány felállást, de olyan gyorsan jött a második gyermek a kislányunk után, hogy időm sem volt utána nézni a lehetőségeknek :). Kislány lesz és természetesen nagyon boldogok vagyunk így is, de a tervezés időszakában teljesen elfogadható a vágy bizonyos nemű gyermek után. Czeizel Endre szerint is több gyermek születne, ha a szülők megválaszthatnák 2. 3. stb gyermekük nemét.

Azt mondják a "lány" ondók lassabbak de tovább élnek, a "fiú" ondósejtekk pedig gyorsak, de rövidebb az élettartamuk. Így valóban igaz lehet, hogy ha tudod az ovulációd megközelítőleg pontos időpontját, és akkor vagytok együtt, ez megnövelheti az esélyét a fiúgyermekre, de persze ember tervez...:) Állítólag a különböző kromoszómát hordozó spermiumok a hüvely ph-jára is másképp reagálnak, ezzel is lehet kísérletezni (a táplálkozás valóban befolyásolhatja a hüvelyflórát.

Neten biztos találsz ez ügyben konkrétabb leírásokat is.

Sok sikert! :)

[link]

2014. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!