Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem akar gyereket?...

B.Bea28 kérdése:

Miért nem akar gyereket? Kezdek kiborulni! Adjatok tanácsot légyszives.

Figyelt kérdés

Miért nem akar a férjem gyereket? Mivel tudok hatni rá?

Férjemet tini korom óta ismerem. Pàrkapcsolatunk 5éve kezdődött màsfél éve élünk együtt és 3hónapja volt az esküvő. Én nagyon szeretnék gyereket de ő sajnos nem. Azt ígérte,hogy az esküvő utàn. A nászúton egyszer nem védekezett de késett a menszeszem és azt hittem sikerült de ő rosszul reagàlt rà. Azóta semmi.. azt mondja majd:( Beszèltem már vele de csak kinevet és azt mondja hogy hagyjàl màr..



2014. szept. 5. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát az a helyzet, hogy téged becsaptak. Ez azért nem jó indulás egy házasságban. Mondd meg neki, ha nem gondolja át amit csinált, keresel olyan férfit aki akar gyereket.
2014. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok? Adott minden lehetőség, körülmény a gyerekvallalashoz? Vagy van olyan amit férjed hianyol (anyagiak, saját lakás stb.)?
2014. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt, hogy miért nem akar, csak ő tudja megmondani, tehát őt kérdezd.
2014. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem mindig azt mondta, hogy majd szeretne, de még várjunk. Anyagiak, saját lakás, megfelelő munkahely (és láttam, hogy fél is az apaságtól). Tudatosan elkezdtem trenírozni. Amikor kirándultunk mondtam neki, hogy egyszer majd a gyerkőcünk már itt ül a nyakában, vagy ha kisgyerekes környezetben voltunk hívtam játszani, bevontam a babázásba. Sokszor mondtam neki, hogy szerintem nagyon jó apa lesz és a leendő gyerekünk milyen szerencsés. Aztán elkezdtem látni rajta hogy bátrabb a gyerekekkel és szép lassan őt is elvarázsolják a kicsik. 7és fél év kapcsolat és 5 év puhítás után született meg a kisfiunk. Ehhez kellett az, hogy lett stabil anyagi háttér, jó munkahely, félretett pénz és saját ház. Neki ezek nélkül nem ment volna. Érzelmileg pedig a szülésre ért meg teljesen és imádja a kisfiát, aki lassan 1 hónapos.
2014. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves Vàlaszolók!

Én 24 éves vagyok,a párom 29éves. Anyagilag mindenünk meg van,hàz,kocsi,motor,állandó munka és mellette jól menő vàllalkozás is. A pàrom szereti a gyerekeket csak sajàtról hallani sem akar,mert folyton azt mondja majd.. majd.. majd! Tudom fiatal vagyok de azok közé tartozok,aki fiatal anyuka szeretne lenni és nem akarok 30éves koromig az első gyerek születésére vàrni. Nagyon elkeseredett vagyok!! Sokat sírok. Próbálom elnyomni de nem megy.

2014. szept. 5. 15:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Hát sajnos a férfiak nehezen tudják elfogadni azt hogy a megszokott életük megváltozzon!! Valószínűleg nincs kész rá! És ez sajnos lehet így is marad... Nem minden férfi való apának! De tényleg! Párom apukája sem akart gyereket... Aztán az anyukája tett róla hogy legyen... Kettő is! 7 évig voltak együtt majd elváltak a második baba után! Félre értés ne essék örülök hogy anno ezt csinálta az anyósom mert most van egy imádni való vőlegényem! De attól ezt mocsok dolognak találom!! Talán he elválnak és más férfival lett volna nem kellett volna ilyenhez folyamodnia! Szóval arra akarok kilyukadni hogy ha semmiképp sem adja be a derekát talán tényleg jobb nem foglalkozni a dologgal! Várj kicsit... Aztán ha akkor is ilyen lesz a reakció jobb ha vége lesz a dolognak!! Mert ha te is azt csinálod amit a párom anyukája akkor egyedül álló anyuka leszel... :(
2014. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudom várjak.. de mindig mindenben én alkalmazkodjak hozzà? Ez az ő részéről őnzőség mert megìgérte és utàna belenevetve azt mondja a szemembe,hogy azért mondta az esküvő előtt hogy hagyjam màr békén. Mindig az van amit ő akar! Kezd tényleg elegem lenni ebből. Hogy próbàljak meg hatni rà? Mit tegyek? Mit mondjak?
2014. szept. 5. 15:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem elég csúnyán át vagy verve és még mindig hagyod magad átverni.


Oké fiatal vagy és fiatal anyuka akarsz lenni. Szíved joga, úgyhogy ezzel senki ne fárasszon.


Minden feltétel adott a gyerekhez, a férjed MEGÍGÉRTE, hogy majd az esküvő után. Most itt az ideje, erre elkezd halogatni. Ráadásul, téged ez megvisel, kikészülsz és kétségeid vannak, erre még te várjál?


Én a helyedben nagyon komolyan az asztalra csapnék és piszok gyorsan rendbe tenném a férjem. Te gyereket akarsz mégpedig most, ahogy megállapodtatok. Akkor ne húzzon Téged évekig, mire eldönti mit akar (addig is kikészítve téged). Döntse el mit akar de nagyon rövid időn belül.


Emellett azt is meg kell említenem, hogyha nem akar gyereket és te valahogy mégis ráerőlteted, akkor igen kétesélyes, mennyire állja majd meg a helyét apaként. De reméljük a legjobbakat.


Ja és azt is számítsd bele, hogy csak a szerencsések esnek teherbe 1-2 hónap alatt. Sajnos nagyon sok nő fél-egy évig próbálkozik mire végre összejön nekik.

2014. szept. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó vàlaszoló!

Nagyon szépen köszönöm a vàlaszod. Megfogadom a tanàcsodat. Annyit kérdeznék még,hogy szerinted,szerintetek hogyan kezdjem el a beszélgetést. Egyszer nagyon szépen felvàzoltam neki,sírva mondtam de semmit nem értem vele. Ezért kérdezem hogyan kezdjek bele?

2014. szept. 5. 16:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező. Én úgy látom, hogy a férjed nem igazán vett téged komolyan. Feleségül vett, mert tegyük fel, szeret, akart téged. De tudta, hogy gyereket akarsz, hiszen mondtad neki. Mégis mit gondolt, hogy poénkodsz? Nekem a férjem fiatalabb nálam, mi is a 20as éveinkben vagyunk, párom a felénél, én haladok a vége felé :) Mégis ő volt mindig az, aki kijelentette, hogy babát szeretne, esküvő után, ő volt az, aki azt mondta, hogy nem hajlandó már gumit húzni, jöhet a baba. Viszont kijelentette, hogy vajúdásnál igen, de a szülésnél nem szeretne bent lenni, bár nekem ez nem esett jól, de nem erőltetem, hiszen elmondta, így vállaltam. Ő velem őszinte mindig, és szerintem ez a kapcsolat alapja, ez nagyon fontos. Enélkül nem kötöttünk volna házasságot. Az amit a párod csinált, szerintem nagy szemétség volt (bocsi), mert elvileg 5 év alatt megismert és tudta, hogy mit akarsz. Szerintem ülj le vele, kezdd úgy, hogy nagyon komoly dologról szeretnél vele beszélni, ezért vegyen is komolyan és ne nevessen ki, hallgasson végig, ne szóljon addig semmit, utána elmondhatja a véleményét. Nálam - ha valami komoly dolgot akarok megbeszélni - ez jön be, így amíg csöndbe van, át tudja gondolni, amit mondok. Mondd meg, hogy ne szóljon bele, majd csak a végén, mert különben könnyen veszekedés lesz belőle. Elmondod, amit szeretnél és utána ő is elmondhatja az ő álláspontját. Remélem sikerül kompromisszumot kötnötök. :)
2014. szept. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!