Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikra milyen vizsgálatok...

Lombikra milyen vizsgálatok eredményeit kell vinni?

Figyelt kérdés

Vagy azt majd a Kaáliba mondják meg konzultáció után? Vagy esetleg már előre megcsináltathatom, hogy minél hamarabb sor kerüljön a kezelésre? Mi a sorrend? Mert gondolom a régi eredményeink már nem érvényesek(2 éves spermiogramm, stb)

Tudom, hogy majd a dokim ezeket elmondja, de csak két hét múlva tudok menni a lombikos beutalóért és addig is kíváncsi lennék a sorrendre, és a vizsgálatokra!

Köszönöm!


2010. jan. 21. 17:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kell HIV, chlamydia, rákszűrés, ha jól emlékszem, teljes vérkép, férjednek spermiogram. De kérhet a doki mást is ezeken kívül.
2010. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezeket már a konzultációra is kell vinni? Tehát a sima nőgyógyászom ad ezekre beutalót és megcsináltatom mire megyek a Kaáliba?
2010. jan. 21. 17:32
 3/14 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászod ezeket megcsinálja, egyedül a HIV-re kell tudomásom szerint beutalót kérni. És arra soká is érkezett meg az eredmény nekünk. Szerintem csináltasd meg, és akkor nem kell már ezekkel foglalkoznod. Kihez fogsz menni, melyik Kaáliba?
2010. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szegedre. Ti hova jártok? Konzultáció után mennyi idő van a beültetésig? Biztos mindenkinél más attól függ, hogy mennyi kezelésre van szükség, de 1 hónap, 2 vagy 3?
2010. jan. 21. 17:41
 5/14 anonim ***** válasza:

Én Debrecenbe, de már Bp-en is voltam.

Csak a sajátomat tudom elmondani, de tudom, hogy nem mindenkinél így volt. Szóval: nekem "rövid" stimulációt végeztek, a menstruáció 1. vagy 2. napján vérvétel útján megnézték az alaphormonokat, és ha minden rendben volt, elkezdődött a gyógyszerezés, injekciózás. Két naponta UH-ra kellett menni, nézte a doki, hogy hány tüsző érik és mekkorák. Ezeken a napokon az ösztrogén szintet is nézték. Ennek emelkedni kell a gyógyszerek hatására.

Nekem kb. 2,5-3 hétig tartott ez, majd leszívták a tüszőket, amelyikben sejt volt, megtermékenyítették (ekkor kell a férjednek "mintát adni") - majd másnapra megmondták, hogy megtermékenyült-e, illetve osztódtak-e a sejtek. Ha minden rendben, akkor visszaültetik.

Nekem így volt, de tudom, hogy valakinek a ciklus közepén vagy vége felé kezdik el a stimulálást!

Remélem, sikerrel jártok, csak nem szabad idegeskedni!

Ha valamire tudok még, szívesen válaszolok!

2010. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtam, hogy a konzultáció után következő legelső menstruációnál elkezdtük. Előtte pedig csinált UH-t, hogy minden rendben van-e odabennt.
2010. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És sikerült?

Még most az jutott eszembe, hogy esetleg már bejelentkezhetek a beutaló nélkül is vagy annak a kezemben kell lennie? Mert biztos, hogy menni fogok, csak a dokim 2 hétig szabin lesz és csak utána tudunk találkozni és akkor adja ide a papírt. Csak azért gondoltam mert biztos sokára kapok időpontot az első konzultációra, 1-2 hónap, és hogy azzal is előrébb leszünk.

Bocsi ha túl sokat kérdezek, de hátha tudod ezt is :)

2010. jan. 21. 17:56
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk egyáltalán nem kellett beutaló! Felhívod a Kaálit, és egyszerűen bejelentkezel konzultációra, aztán adnak egy időpontot.

Nem árt a netről, vagy ismerősöktől tájékozódni, hogy Szegeden ki a legjobb doki, és akkor ahhoz jelentkezz be!

Nekünk sajnos nem sikerült (5-ször voltam :((

Megírod majd nekem, hogy mi volt? Kíváncsi vagyok, és szorítok!! :))

2010. jan. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Mi Szegedre járunk. Úgy volt hogy bejelentkeztünk és akkor adtak egy lapot amin rajta van minden vizsgálat amit el kell végeztetni az első konzultációig.Kb.2 hónapra kaptunk időpontot szóval volt idő megcsináltatni.Mindent meglehet tb-re a háziorvosod segít elirányítani.
2010. jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 9:43-as!

Tehát akkor nem telefonon kell bejelentkezni, hanem bemegyek személyesen és előjegyeznek a konzultációra?

Ha nem vagyok túl indiszkrét ti melyik dokihoz jártok? Úgy tudom van egy férfi és egy nő. Megvagytok vele elégedve? És eredményetek van már? :)


Kedves előző!

Nagyon sajnálom, hogy már 5x nem sikerült. De kaptatok rá valami magyarázatot?

2010. jan. 22. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!