Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5-6 hetes terhes vagyok, és...

5-6 hetes terhes vagyok, és enyhe vérzésem van. Ilyen esetben tuti nincs remény?

Figyelt kérdés
okt 6-án pozitív lett a teszt, de egy cseppet akkor is barnáztam. okt 13-án voltam dokinál, de mondta, hogy még pici a terhesség és petezsákot lát csak. Kaptam utrot, de csak napi 2*1-et adott. El is múlt. De tény, hogy kicsináltam magam, mert napok óta sikerült kb nulla percet aludni. Két gyerekem van óránként keltek. Férjem is kivolt már, elege lett és nem kelt fel már hozzájuk. Én mentem mindig. Persze most megígérte, hogy segít, meg sajnálja, nem godnolta, hogy gond lehet. Ma volt, hogy elkezdetem vérezni, rohantam a dokihoz, mert semmi görcsöm nem volt. Nem értettem mi a fene van. Utrot rendesen szedtem, szóval passz. Azt hittem ennyi volt. De a doki most már szikhólyagot is látott és mondta, hogy fejlődik tovább a terhesség nem érti a vérzést, lehet kevés az utro. Most pihennem kell és nem dolgozhatok, főnököm ha megtudja kirúg, vagy tuti nem fizet ki majd. De mondjuk kirúgni talán nem is tud. Szóval kész vagyok. Tiszta stressz vagyok, hogy most mi lesz. Volt valaki aki szintén vérezgetett és utána minden oké volt? Most fekszem és nulla mozgás, ahogy a doki mondta. Hétfőn uh kontroll és doki akarja látni a leletet. Szerinte nem lesz gond, és meg kellene, hogy nyugodjak. Jó fejek a férfiak:)))Mégis hogy nyugodhatnék meg?:)) Kérlek, írjátok le a tapasztalatokat. Még az is az eszembe jutott, hogy lehet beteg lenne a baba és el akar menni és nem hagyjuk? vagy mi lehet? lehet ebből egészséges terhesség? nagyon félek. Köszönöm
2014. okt. 16. 16:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem most kellene megjönnie? Eredetileg. Èn is barnáztam a legelején. De minden redben van. 14 hónapos a fiam. Nekem azt mondta az orvosdom, hogy ilyen pici terhességnél ha elakar menni akkor semmit sem fogunk tudni tenni. Lehet most ágyazódik be rendesen.
2014. okt. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ah, nem barnázom, vérzés. De nincs görcs.második gyereknél is barnáztam, de utro után elmúlt. Barátnőm pedig most mondta, hogy Ő belőle meg valami darabokban jött ki és most 2 éves a fia. Szóval nem értem.... Enyhe élénk vér. egyszer van egyszer nincs alapon van. Utro ellenére is elmegy, ha gond lenne? mert nem akarom, hogy azért a végén műtét legyen, mert az utrot használom. Hüvelykapszulát kaptam.
2014. okt. 16. 16:27
 3/18 anonim ***** válasza:
Szia! Húha, kérlek most vegyél egy baromi nagy levegőt. ÉS tényleg próbálj megnyugodni. Na ez most közhelynek hangzott, de ez tényleg a te/ti érdeked. Vagyis kicsit valahogy a stresszt csökkentsd le szándékosan. Nagyon sokat segítenél magadon, ha nem engednéd eluralkodni magadon ezeket a rossz érzéseket. Először is látod másodjára már szikhólyagot is látott a dokid. Vagyis ez jó hír! Ennek örülni kell. Örülj is. A férjed is ahogy kivettem a szavaidból, már kicsit begondolkodhatott, és segíteni fog/kell is neki most ebben a helyzetben! Ezt tényleg biztos megérti. Továbbá, a munkahelyeddel kapcsolatban nem tudok sajnos érdemlegeset írni, de mindennek meg van az oka. Ha a főnököd ekkora paraszt lesz(már bocsánat) akkor csessze meg. Neked most tényleg a nyugalom a legfontosabb. Hogy te és a kisbabád rendben legyetek!! Állj mindenhez pozitívan. figyelj, ne haragudj, hogy így írom, de az a baba, aki el akar menni, el fog. De reméljük ez nem aktuális számodra. Csak tényleg stresszes vagy, próbáld kipihenni magad légyszíves! Hétfőig a lehető legtöbbet pihenj, elmész az orvoshoz, és reméljük minden rendben lesz! Csak optimistán gondolkodj, hogy ezen is túl lesztek. Túl lesztek a nehezén, a fáradalmakon, együtt megoldjátok. Sok szerencsét, ha lehet így mondani! Fel a fejjel és tényleg Nyugi! Jó Egészséget Kívánok Nektek!! Üdv.
2014. okt. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia,


Higgyél a dokinak. Én véres folyással rohantam este az sztk-ba már több, mint 2 hete. Próbáltam magam nyugtatni, de totál ideges voltam. Az uh-n minden ok volt, baba rendesen nőtt (8 hetes voltam akkor). Doki nem látta miért vérzek, felírt duphaston-t és mondta, hogy ha sok a vér akkor kórház. Éjszaka azt álmodtam, hogy elvetéltem. Reggel konstatáltam, hogy minden ok és onnantól valahogy úgy éreztem, hogy minden rendben lesz. A vérezgetés napi egyszer-kétszer jelentkezett továbbra is és mindig friss piros vér volt. Aztán elmentem egy magán dokihoz pár nap múlva (már egyébként is gondolkodtam rajta) és kiderült, hogy rálóg a placenta a méhszájra - és úgymond tök normális a vérezgetés.


Tartsd be, amit a doki mond és nyugi. Nem tud valaki segíteni a gyerekekkel? Nagyszülő, barátnő? És próbáld meg lefoglalni magad agyilag. Nekem egy csomó letehetetlen könyvet ajánlott hirtelen mindenki - sokat segítenek. Tudom, hogy nehéz, nekem is az, pedig nem kell non-stop feküdnöm, csak tilos a hajolás, emelés, guggolás és max lassú séta, ülés, fekvés szabad. Itthon mindent csípő/derék magasságba pakolt át a férjem, hogy meg tudjam csinálni a ház körüli teendőket. Meg pl. reggel előveszi a vasalódeszkát ha vasalni kell aznap és ülő helyzetben vasalok.

2014. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Igennel fog menni gyógyszer mellett is a nem az van megírva, hogy megszülessen. Nem egy ismerőstől hallottam, hogy vérzett1-2 hónapig a menszi ideje alatt.
2014. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Értem, de nekem már okt 6-án kellett volna megjöjjön, de mindegy. Most tényleg inkább dolgozom az ágyból ,mint aggódjak. Szerencsére tudok otthonról is dolgozni, csak szerintem a terhesség ki fogja akasztani a főnököm, de nagyon. Mondjuk nagyon nem tud mit csinálni, mert a doki mondta, hogy ha akarom azonnal kiír és innentől kezdve veszélyeztetett terhesség van, és otthon kell maradnom mindenképpen, ha a munkáltató belemegy, ha nem. Köszönöm a sok biztatást. Segítség van, már el is mentek a két gyerekért. Anyukámék tűkön ülnek, hogy mit segítsenek.
2014. okt. 16. 16:42
 7/18 anonim ***** válasza:
Még valami. Ha beteg baba miatt véreznél, akkor nem fejlődne tovább. Szóval ez ostobaság, verd ki a fejedből, jó? Van egy szülésznő ismerősöm és ő mondta, hogy nincs igazán összefüggés a baba hogyléte és a vérzés között. Vannak totál problémamentes nők, akiknek a 12 hetes uh-n derül ki, hogy már hetek óta elhalt a babájuk, máskor meg úgy megy be valaki az ügyeletre, hogy szó szerint folyik belőle a vér és baba köszöni szépen jól van. Nyilván nem normális a vérzés, de ahogy nálam sincs, könnyen lehet hogy nálad sincs konkrét köze a babához. A vetélésen kívül egy csomó más ok miatt lehet vérezni, akár méhszájseb is lehet pl.
2014. okt. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszönöm. Megvárom most a hétfőt, hogy mit mutat az Uh és lemegyek egy normális dokihoz, mert ez a doki nekem kezdettől fogva nem volt valami szimpi. Most is mondja, hogy lehet el kell venni, az azt jelentette nála, hogy ki kell kaparni. Külföldi, a 11 kerben szinte csak szar dokik vannak az sztk-ban, de magánt meg most nem ismerek a régi dokim nem értem el, szabin van a héten és persze pont most van baj. Alig értettem mit akar mondani a doki...
2014. okt. 16. 17:45
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem az első babámnál volt így én is utro-t kaptam. Én kb. 4-5 napja vérezgettem, mire rájöttem, hogy nem jön meg rendesen és ez nem mensi, teszteltem és pozi lett.

Ezek után még pár napig vérezgettem, majd barnáztam. Teljesen problémamentes várandósság lett belőle, már 3 éves nagylány. :)

2014. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia, én onnastól, hogy meg kellett volna jönnie, egy hónapig véreztem. Volt mindenféle színű és állagú, ki is voltam bukva.... csak utólag derült ki, hogy akkor már terhes voltam. Ikrekkel. Gyógyszer nelkül is túlélték, szerencsére, most már a 7. Hónapot töltjük. Pihenj, ne idegeskedj, szépen növekszik a babád. Vigyázz rá.
2014. okt. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!