Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van valami olyan dolog (bizony...

Van valami olyan dolog (bizonyos etel vagy poz vagy akarmi) amitol az embernek konnyebben osszejohet egy iker? Vagy mit kell csinalni ha valaki nagyon szeretne ikreket? (nem mestersegesen)

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kétpetéjű ikrekre való hajlam anyai ágon örökölhető. (Egyszerre érik mindkét petefészekben a pete, és ki is lökődik+ meg is termékenyül). Az egy petéjű ikergyerekek a véletlenen múlnak, a megtermékenyülést követő pillanatban szétválnak, és "duplán" kezdenek osztódni, de ez teljesen véletlen szerű, és viszonylag ritka is...

Vannak peteérést serkentő készítmények, de azok gyógyszerek, csak doki adhatja, és nem hinném hogy egy "puszta ikervágy" miatt bármelyik is felírná, bár vannak érdekes orvosok...

Gyógyteákhoz nem értek ennyire.

(Azért ez érdekes, én mindkétszer azért imádkoztam, hogy csak ikrek ne legyenek... :o)

2010. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen étel, póz, semmi.


Ahhoz, hogy ikrek legyenek, vagy egynél több petének kell megérnie és megfogannia egyszerre, vagy pedig a megfogant petének nagyon korai stádiumban többfelé kell szakadnia. Első esetben egymáshoz nem hasonlítü, akár küéönnemű ikrek születnek,a második esetben születnek az egymáshoz megszólalásog hasonló, ún egypetéjű ikrek.


ha meddőségi kezelése onrvos gyógyszerrel stimulálja a peteérést, akkor egyszerre több pete is megérhet, így gyakoribb az ikerterhesség. Ugysnez áll fenn lombiknál is, ahol egyszerre 2-3 emrbiókezdeményt ültetnek be, a biztosabb siker reményében.


te semmit nem tehetsz azért, hogy ikreid legyenek. vagy örökölted az erre való hajlamot genetikusan, vagy nem.

2010. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az h ikreid szülessenek nem egy étel vagy egy póz fogja befolyásolni.
2010. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én valahol olvastam, hogy nagy dózisú folsav elősegíti, próbálj utánanézni. (Talán Ceizel mondta).
2010. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!