Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Minden honapban halvany...

Minden honapban halvany pozitiv teszt a nemvart korul, aztan nemi barnazas utan eros gorcsokkel megjon. Mit tehetnek hogy most ne igy legyen?

Figyelt kérdés

Kerlek,ne orvoshoz kuldjetek,kulfoldon dolgozom,van ugyan biztositasom,de nem tudnam elmagyarazni,mi a gondom.

Van pozitiv ovuteszt,37 feletti ho mensiig.10. dpo utan enyhe tunetek,ilyenkor mindig halvany de tuti pozitiv a tesztem,es erosodik is.a munkam viszonylag megerolteto,es kozelebb vagyok a negyvenhez,mint a harminchoz.a ciklusom rendszeres 27 napos.elso gyermekem lenne.mult honapban es azelott palatfu teaztam ovutol kezdve. Most mensikor elkezdtem mastodynon cseppeket inni.a kovetkezo pe-m jovo szerda-csutortokre varhato.szedek folsavat,multivitamint.abbahagytam a sportolast is.sajnos senkivel nem tudom megosztani az aggodalmaimat,a parom ugy van vele,ha lesz gyerek,akkor orulni fog neki,de o ugyan semmi extrat nem tesz erte-neki mar van egy korabbi kapcsolatabol-azt gondolja,vele semmi baj nem lehet.mar nem is beszelunk a babatemarol,ugy teszek,mintha nem is akarnek,hogy ne kelljen minden honapban megmondanom,hogy megint semmi.


2014. nov. 15. 15:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Csak a progeszteronhiany okozhatja,hogy nem tud megtapadni?tudtok mas okot is? Legkozelebb karacsonykor tudok hazamenni,addig lenne a mostanin kivul megegy ovum.azt hittem,a palastfu segitheti a megtapadast.

nekem otthon is azt mondta az orvosom,hogy harom veteles utan kuld endokrinologushoz.es zzerinte a pozi teszt utani mensi nem jelent vetelest,mert terhesseg csak az orvosilag igazolt terhesseg,a teszt nem az.

2014. nov. 15. 17:53
 12/20 anonim ***** válasza:
Tuti progeszteron hiàny...ugyan ezem volt...
2014. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Hát ebben az esetben keress másik magyar orvost. Nem vagy már 20 éves, és ráadásul még vetélésekig sem jutsz el. Még a végén kifutsz az időből. Egy vérvétel sokat segítene kideríteni, hogy valóban progeszteronhiány okozza e a problémát.

Én tudom, hogy fontos az emebrnek a munkája, de ha gyereket szeretnél, akkor foglalkozni kell az üggyel. Nem hiszem, hogy egy jó orvos nélkül sikerülhet saját magad megoldani a problémát.

Az én orvosom szerencsére nagyon segítőkész volt, tisztában van vele, hogy Angliában milyen az egészségügyi rendszer.

A heyledben én másik orvoshoz fordulnék.

2014. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

es zzerinte a pozi teszt utani mensi nem jelent vetelest,mert terhesseg csak az orvosilag igazolt terhesseg,a teszt nem az.

EZT ÍRTAD

De ha nem mentél orvoshoz akkor nem tudhatod hogy vetélés volt vagy nem! ne haragudj, nem rossz szándékkal írom, de tényleg nem értelek!

2014. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó! Mit nem értesz? Külföldön él, de volt a magyar orvosánál Magyarországon. Ő azt mondta neki, hogy a pozi tesztek után ha megjön, az nem terhesség. Külföldön nem megy orvoshoz, mert nem tudná elmagyarázni, hogy mi a baja. Ennyi.
2014. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Igazatok van,muszaj lesz legalabb egy vervetelig eljutni.ajanlottak most egy nogyogyaszt,aki szinten kulfoldi,igy remelhetoleg nemetul vagy angolul meg tudom ertetni magamat vele. Persze nem mondtam,hogy miert keresek dokit. Az az igazsag,hogy most eloszor eletemben minden adott volna egy babahoz,es ezt ennek a munkahelynek koszonhetem.ha elveszitenem,akkor nem mernek gyermeket vallalni.

Mindenkinek koszonom a hozzaszolast.

2014. nov. 15. 19:20
 17/20 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez így nem fog menni.

Szerintem 4 elsődleges oka lehet, hogy nem tud megtapadni a baba:

1. magas tsh

2. magas prolactin

3. progeszteron hiány

4. Inzulin rezisztencia


Mindhárom vérvételből derülne ki, a ciklusod 3-5 és 21-24 napján kell vért vetetni. IR-t meg diabetológus írja ki, mármint a terheléses cukor vérvételt.

Magas tsh-ra Letrox-ot kell szedni, magas prolactinra Bromocriptint, ha progeszteron hiány, akkor meg Utrogestan vagy Crinone gél. Az IR a legrosszabb, ott diabetológia, diéta, gyógyszer, stb.


Szerintem a palástfű teát hagyd abba, csak bezavar.


Mondjuk a párod nem valami közreműködő.... ha pl.lombikra lenne szükség, jól értem, hogy nem is lenne rá hajlandó?


Első körben mindenképpen hormon vérvétel és inzulin vérvétel.

2014. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező minden adott volna a babához? Mégis mire gondolsz? A pasidnak tök mindegy lesz-e gyerek vagy se, a munkahelyedről elküldhetnek, nem beszéled rendesen az adott ország nyelvét, ebben mi az ami pont adott a gyerekvállalásra? Se biztos kapcsolat, se biztos munkahely, mit csinálsz, ha a párod otthagy, ha kirúgnak? Lesz hova menned, miből megélned? Értem én, hogy 40hez közel úgy érzed most vagy soha, nah de azért egy kicsit gondold már át a helyzeted.
2014. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves 15! azt nem értem hogy hogy lehet valaki közel a 40hez ilyen felelőtlen!és ezt nem rooszból írom!!!és nem akarom megbántani a kérdezőt!csak esetleg hat rá valamennyiünk véleménye,azért írom ezt!az ha pozitív a teszt és utána nagy görcsök + vérzés igen is jelenthet vetélést.mi van ha a következő alkalommal nem tisztul ki rendesen hanem marad benn neki valami és csak nagyobb baja lesz??a barátnőm is így járt,kaparni kellett.
2014. nov. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Valoszinuleg mire a pasim belatna,hogy nem eleg csak szeretkezni a babaert,en mar tul oreg lennek.imadjuk egymast,de o egy olyan lokott macso,es kizart,hogy ne tudna barkit teherbe ejteni.fiatalabb nalam par evvel,es neki meg boven van ideje,es hat ugye gyereke is,igy nem vagyik annyira ra,mint en.

a munkahelyemen megbecsulnek minden ertelemben,de pont,mert annyira fontos a munkam,nem tudnanak nelkulozni,szinte biztosan elkuldenenek,hogy felvehessenek valakit betanitani.ha bejelentem a terhesseget,akkortol vedett vagyok.

a nyelvet,a hivatalosat jol beszelem,kulonben nem tudnek dllgozni.de a privat eletben a helyi dialektust nehezen ertem,es sajnos nem tul segitokeszek a kulfoldiekkel a hivatalos helyeken,kimondottan eros az idegengyulolet.

Most anyagilag fuggetlen vagyok es mindenem megvan. Megtakaritasom is van,ha egyedul maradnek,akkor se esnek ketsegbe,egy evig boven ellennek a kicsivel is.de vlltam nagyon-nagyon szegeny,amikor se fedel se etel nem jutott.szeretnek biztonsagot a gyermekemnek ,ezert mindenkepp meg akarom tartani a munkahelyemet.

2014. nov. 16. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!