Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Röntgenes petevezeték átjárhat...

Röntgenes petevezeték átjárhatósági vizsgálat (HSG)? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Soha nem volt még semmilyen műtétem,nagyon félek tőle...
2014. dec. 3. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Altatásban fogják csinálni?

Nekem altatásos volt, és áldom az eget, illetve a dokimat, mert nagyon fájt még utána is. Valószínű azért, mert mind a kettő el volt záródva, ráadásul az orvosom megpróbálta megnyitni, ezért dupla adag folyadékot nyomott fel.

Én is nagyon féltem előtte, mert sosem voltam még kórházban, de ha most újra kellene csinálnom nem aggódnék.

Betétet vigyél, mert vérezni fogsz, és a kontrasztanyag is kifolyik. Mire felébredtem tiszta olyan volt az ágy, meg a combom, meg minden. :S

Egyébként nekem nagyon megérte. Áprilisban volt, nem nyíltak meg a vizsgálat alatt, intéztük a lombikot, erre természetes úton sikerült a kislányunk. :) Ma vagyok 28+4 hetes kismama. :)

2014. dec. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen más volt a tapasztalatom, mint az elsőnek.


Nekem nem altatásban csinálták. Amikor felhelyezték a katétert az fájt, olyan volt, mint egy nagyon erős menstruációs görcs, de rövid volt. Utána gyalogosan de lifttel mentünk le a röntgen helységbe.


Maga a vizsgálat nagyon gyors volt, nem is éreztem semmit, pedig borzasztóan féltem tőle. Nekem az egyik petevezetékem átjárható volt.


Vérezni nem véreztem és nekem még a vizsgálat alatt kifolyt a kontrasztanyag. Ott adtak papirtörölközőt, az elég volt. Betétet vittem, de nem is kellett használnom.


Viszont én sajnos allergiás lettem a kontrasztanyagra, pár órával a vizsgálat után kezdett fájni a hasam és lett egy enyhébb hashártyagyulladásom. Erre antibiotikumot kaptam. Kellemetlen volt, de ez elég ritka szövődmény.


Összességében sokkal kevésbé fájt, meg volt rémes, mint amire készültem. Elég alacsony a fájdalomküszöböm, de én semmilyen fájdalom csillapítót nem kaptam (kivéve a szövődmények miatt), és tényleg nem volt vészes, de nekem az egyik átjárható volt.


Budapesten a Bajcsy kórházban csinálták.

2014. dec. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Nekem Győrben csinálták!

Második! A tiéd tényleg jobban hangzik, mint az enyém. :)

Én utána még 1 hétig véreztem, görcsöltem. Bár azt mondta a dokim, hogy valószínű azért, mert el voltam záródva, és bezavartunk ott a dolgoknak.

Viszont bármikor újra csinálnám, ha szükséges lenne.

2014. dec. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok, nekem sem altatásban volt.


Bementem reggel, felhelyezték a nőgyógyászati vizsgálóban a szondát (az kb. erős mensis görcsöket okozott kb.fél percig), utána letoltak a röntgenbe.

Amikor benyomta a kontraszt anyagot az orvosom, az olyan volt, hogy nagy melegséget és feszítő érzést éreztem a hasamban, de nem fájt.


Egyik átjárható volt, másik zárt, arra még egyszer rányomott, de nem nyílt meg.


Betétet tettem, de semmi nem folyt vissza, utána még ott maradtam másfél órát, és aztán hazajöttem.


Semmi gondom nem volt utána.


Ne félj tőle, nem lesz gáz.

2014. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm,h írtatok!valószínű altatás nélkül lesz.olvastam hogy előtte vehetek be fájdalomcsillapítót.akkor nem kell befeküdni csak 1-2órára?de jó:)
2014. dec. 4. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!