Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Harmadik lombik beültetésünk...

Harmadik lombik beültetésünk volt ami 7 hetesen elment hematoma végett vérhigitot kellett szednem napi egy clexane 0,4mlis szerintetek is a vérhigitotol vetélhetem el?

Figyelt kérdés
Harmadik beültetésünk elött meg állapították van egy mthfr667 génhibát nálam heterozigota vagyok erre írták fel a clexanet és 5 hetesen meg állapították a hematomát nagy vérömlemény lett és 7 hetesen elment sokak szerint a vérhigitótol hogy minden nap szedtem

2014. dec. 7. 21:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9 vagyok


Valami eszembe jutott:

A nyáron teherbe estem kétpetéjű ikrekkel. Akkor folyamatosan barnáztam. A doki megnézett uh-n, és azt mondta, hogy az egyik petezsák esik össze és válik le, azért vérzek, de a másik petezsák szép, szabályos.

Már akkor is szúrtam a Clexane-t. Bár ne tettem volna. Utólag belegondolva vérhigító mellett sokkal vérzékenyebb az ember, és sokkal nehezebben áll el a vérzés.

Nos, nekem a sok vérzés szépen kimosta a másik petezsákot is. Így veszítettem el mindkét picit 6+2 hetesen.


Novemberben lettem megint terhes és egyből böknöm kellett a Clexane-t. Az 5. héttől drappos folyásom volt. Egy hematóma miatt volt, ami folyamatosan ürült, de mivel uh-n nem látszott, így a doki azt gondolta, hogy csak a méh növekedése okozhat hajszáleres sérüléseket a méhemben, amitől drappos lesz a folyásom.


9 hetesen aztán tiszta vér jött, addigra már látszott is a hematóma, és azonnal abbahagytam a szurit. 3 napig még sötétbarna folyásom volt, majd drappos pár napig, és mára teljesen kiürült.


Most már tudom, hogy azért volt az a drappos folyás 4 hétig, mert a vérhigítótól nem állt el a "vérutánpótlás" a hematómában. Így hiába ürült, folyamatosan telt is a vérömleny.


Na, ez a teljes történetem.


A génhibádra nem tudok mit mondani, mert nem ismerem, de a Clexane bizony nem tesz jót a hematómának. És a korai hetekben a belső vérzés kimoshatja a petezsákot.


Sajnos nem tudom, hogy márciusban mehetsz-e lombikra, mert én spontán estem teherbe, és nem tudom, hogy hogyan működik a lombik. (Pl. hogy van-e előtte hormonkezelés, stb.) Ezt mindenképpen az orvosoddal beszéld meg.

Ha "csak" a vetélés miatt kérded, akkor márciusig szépen helyrejön a méhed, visszaáll a ciklusod, így az gondot nem okozhat.


Közben utánaolvastam ennek a génmutációnak. Sajnos a trombózisveszély miatt muszáj lesz böknöd a Clexane-t. Arra tudsz esetleg odafigyelni, hogy ne dolgozz sokat, ne erőlködj, ne emelj, ne csinálj semmi olyat, amitől esetleg megpattanhat egy nagyobbacska ér a méhedben. És már most kezdj el szedni folsavat, hogy a velőcsőve renben legyen a babának.

2015. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen hogy leirtad a történetedet.Hát hogy vanez a mthfr hheterozigota gén hibám és erre muszáj lesz szedni a hígított az sajnos nagyon nem tetszik mert én is biztos vagyok benne az okozta a vetélést nekem is hematomám volt de amikor elsönek véreztem nagyon erösen bekerültem korházba akkor mondták hematomám van másodiknak kevésbé volt erös a vérzés kb mint egy menstruáció de erösen görcsöltem és ugye végig szúrtam a clexanet azt amikor harmadszor kerültem be sajnos akkor történt a vetélés igen darabosan véreztem emlékszem 9órakor megnéztek ultrahangon azt mondták meg van még de nagyon nagy a vérömlemény 9óra 5perckor megint jött egy nagy darab vérzés és biztos voltam az kiis mosta a babám és szóltam meg nézték mondták is hogy sajnos igen kimosta. Bocsi hogy ilyen hosszúra sikeredett. Csak attól félek hogy megint felirja azt mondta is hogy felirja mikor voltunk megbeszélésen hogy szednem kell de én azt is mondtam neki akkor mi lenne ha csak 0,2milliset szednék az a legkisebb adag erre ő azt mondta az olyan akkor mintha semmit se szednék.Igen azért kérdeztem hogy addigra regenerálodik-e a méhem mert neten olyat is olvastam hogy sokan 6hónapot javasolnak. Szedem ezt a femibion 800 -át.Szóval ezen aggódom nagyon hogy mi lesz ha megint elvétélek ez végett ja és még a clexane mellé az aszpirin protektet is szednem kellet.
2015. febr. 1. 08:47
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt vérzésem 2szer is, és szútrtama clexant, de nem véreztem sok csak egy fél napot. Ha nem szúrod a clexanet vérrögkeletkezhet a köldözsinórban és elhalhat a baba illetve nálad sokkal nagyobb a trombózis veszélye.
2015. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekünk a Kaáliban az Inofolic-ot javasolják a Femibion mellé, elég drága.

És napi 1000 mg D vitamin.

Kérdezz rá az orvosodnál, érdemes lenne-e szedned.

2015. febr. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!