Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A napokban próbálkozunk a...

A napokban próbálkozunk a babával, és pont most voltam egy ovis ünnepségen, ahol mondták, hogy épp himlő járvány van. Ha esetleg elkapom a himlőt milyen esélyeim vannak a babával?

Figyelt kérdés
2014. dec. 12. 17:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Gratulalok 9.-es! A felnott korban elkapott himlot masneven ovsomorkent ismerik. Sokkal veszelyesebb egy felnotre mint gyerekre. Ezert ajanlatos gyerekkent atesni rajta. Ha nem hiszed olvass utana!


Kerdezo: mindenkepp konzultalj dokival, o jobb tanacsokat ad mint itt efyesek!

24hkm

2014. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, én voltam 10 évesen bárányhimlős, elég szépen kiütött, 2 éve mégis kijött rajtam az övsömör azután, hogy a 3 gyerekemen lecsengett a bárányhimlő.
2014. dec. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#11 - igen, a bárányhimlő. A rózsahimlő egy teljesen másik vírustörzs.


Övsömör meg sima herpeszvírustól is kijön az arra hajlamosaknál. Vagy mononucleosis után is bármikor kijöhet, évekkel később is.


Nem teljesen értem, hogy szerinted miért jobb egy potenciálisan fogyatékos gyerek, mint némi kellemetlenség felnőttként?

Az már részletkérdés, hogy oltás vagy fertőzés formájában kapja meg. VAn, akit az oltás is lever a lábáról.


Mondjuk a kérdezőnek érdemes megkérdeznie a szüleit, hogy nem kapott-e oltást ellene. Elvileg 1978 után születettek már kaptak MMR oltást.

2014. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Na szóval, érdeklődtem, az oviban hólyagos himlő járvány van és sajnos az a kislány is lebetegedett mára, akinél én voltam, őt meg is puszilgattam. Anyukám szerint nekem csak rózsahimlőm volt, a másikra kaptam oltást. 88ban születtem. Az a gyerekkori oltás még mindig véd?
2014. dec. 13. 21:33
 15/15 A kérdező kommentje:
Szerintetek jobb lenne már nem próbálkozni ebben a hónapban? Elvileg holnap van peteérésem.
2014. dec. 13. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!