Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért? Teljesen tanácstalan...

Miért? Teljesen tanácstalan vagyok! Nem tudom mit tegyek? Részletek lent!

Figyelt kérdés
2 éve nem sikerül a baba.Négyen vagyunk jó barátnők és egyben közvetlen szomszédok is.Az egyik barátnőm 4 hónapos terhes,a másik 6 hetes,de lehet hogy nem tartják meg.Nem tudom,hogy reagáljam a dolgokat.
2010. febr. 3. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát, ez elég rossz érzés.

Milyen értelemben akarsz reagálni? szerintem sehogy nem kell.

Ők olyan élethelyzetben vannak, Te pedig ilyenben.

Jön majd Neked is a baba, ha itt lesz az ideje.

2010. febr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát, ez nehéz kérdés. Én 19 évesen voltam először terhes, de haematoma miatt elment. Aztán tavaly novemberben lettem terhes másodszor (23 évesen), azt a babát azért vesztettem el, mert a 3 (!) orvos nem hitte el, hogy három hetesen tisztában vagyok az állapotommal és nem fektettek be, pedig véreztem, és 2 poz tesztem is volt. Egy hétre rá a saját kezemben vittem be a "gyerekemet" a rendelésre. Ha valaki képes teherbe esni és nem tartja meg, mert "most nem aktuális", az szerintem nem 100.

Én a két kezemet összetenném, ha lehetne...

De amondó vagyok, hogy az, hogy eddig nem jött össze, nem feltétlenül jelenti azt, hogy később sem fog!!!

2010. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy ők már nem szerettek volna több gyermeket.Naponta többször találkozunk és nem tudom,hogy viselkedjek.A szívem szakad meg ha elveteti és nekem bármit csinálok nem sikerül.Mindent odaadnék,hogy nekem legyen pozítív tesztem.Lelkileg nem tudom,hogy viselem majd,hogyha végülis megtartják és pár hónap különbséggel két újszülött is lenne körülöttem és napmint nap látnám őket.Önző vagyok?
2010. febr. 3. 10:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi is próbálkoztunk a férjemmel, igaz, nem ilyen régóta. Erre jött a bnőm, hogy ő terhes. Ekkor kicsit irígy lettem, hogy nekem miért nem sikerül. Majd értetlen, hisz akarta, de végül mégis elvetette. Utána annyira kiborult, hogy pszichológushoz kellett járnia. Akkor bánta meg mégjobban, mikor kb 2 hónap múlva pozitívat teszteltem. Alig mertem neki elmondani, végül megtudta, és elsírta magát. 2 napig nem volt velem hajlandó beszélni, majd megnyugodott.
2010. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy önző! Ez természetes reakció. Mi 10 hónapja próbálkozunk, de nem jön a baba. Igaz, nekünk már van egy kicsink, de így is nagyon rossz érzés. Körülöttem most ketten is elsőre teherbe estek, és kicsit én is irigy vagyok. Igaz, örülök a boldogságuknak, de mindig eszembe jut az is, hogy nekünk miért nem sikerül?

A barátnőiddel kapcsolatban nem tudsz mit tenni, ez az ő életük (is) és az ő döntésük. Neked pedig teljes szívemből azt kívánom, hogy mielőbb teherbe ess!

2010. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megértem mit érzel, mi több mint 2 éve próbálkozunk eredménytelenül. Tavaly év végén öten szültek körülöttem. Most megint terhes az egyik barátnőm. Amikor tavaly lapar műtétem volt, a mellettem lévő ágyra futószalagon jöttek kaparásra. Nekem meg majd megszakadt a szívem. Ezt tényleg csak az érti, aki hasonló cipőben van.
2010. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Nekem is volt decemberben egy laparnak induló műtétem,csak sajnos nagy műtét lett belőle,a jobb oldalamat kipakolták.Azóta teljesen magam alatt vagyok lelkileg,semmi nem érdekel.Nem tudom,hogyan dolgozzam fel.
2010. febr. 3. 14:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nálam a laparon endometriózist találtak több helyen. Ezeket kiszedték, de ezek sajnos bármikor kiújulhatnak. Írtad, hogy téged fél oldalon kipakoltak. Mit pontosan? Gondolom a másik oldalon a petevezetőd átjárható. Ha így van, akkor ne add fel a reményt soha! Inszemináció? Sőt ha nem vagy átjárható, még mindig ott a lombik. Mi a következő lépés? Megértem, hogy el vagy most keseredve. Vannak ilyen hónapok sajnos. Az idő is elég fos, ami nem tesz jót az ember hangulatának.
2010. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Petefészek cysta miatt pakoltak ki,kivették a petevezetéket is.Nem tudom,hogy a másik átjárható-e?A dokim szerint rendben minden.Nem tudom mi a követkző lépés!Azt mondta a dokim,hogy 10%-kal kevesebb az esélyem(ami másnak 5 hónap,az nekem 6 hónap).Mit tennétek a helyemben?Én már feladtam a lelkem mélyén.
2010. febr. 3. 16:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem feladni!!!

Nekünk sem jön össze, és semmi bajunk, van már egy gyerekünk! Arra kell gondolni, hogy veled ez nem történhet meg és minden rendeben lesz! Szerintem hamarabb lesz neked babád, mint nekem egészségesen! Fel a fejjel, ne rágódj folyton ezen, tudom, hogy nehéz, de hidd el sikerülni fog!!!

2010. febr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!