Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van koztek itt vedono? Vagy...

Van koztek itt vedono? Vagy tapasztalt anyuka? en mar tanacstalan vagyok. Reszletek lent

Figyelt kérdés
8 hetes a fiam, es allandoan szorcsog, horog, minha be lenne dugulva az orra, csepegetunk sterimarral, szivom is az orrat de nem jon semmi, a gyerekorvos szerint szaraz a levego. 65%a paratartalom, szerintem ez nem szaraz...nem akar neki elmulni, mar vagy 3 hete tart. mar legalabb 5x hivtm fel a gyerekorvost aki mindig azt fujta hogy szaraz a levego. de nem hiszem el, hogy ez nem valaminek a jle. megfazva nincsen, nem is lazas, nem is taknyos, csak allandoan szorcsog... otletek tapasztalatok
2010. dec. 12. 12:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szia az en kislanyomnak ez majdnem 2 honapot tartott most 3 honapos ugyan igy voltam es nem egyszer megnezte a doki h nincs e meghulve de semmi baja nem volt majd magatol elmulik esetleg fozzel kamilla teat hutsd le es naponta 4-5 csepegtesd az orrocskajaba nekem hasznalt. Remelem segitettem
2010. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
koszi, hat megprobaljuk. olyan csunyal csinal szegenykem, rosszul vagyok mikor hallom...
2010. dec. 12. 12:12
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a száraz levegö. elég béna lehet a gyerekorvosotok. Ez szinte minden babánál van. az orrban valami nincs össze növe még ami ezt a hangot adja, es sok hónapon át lesz. lehet persze kicsit párásítani, mert 65% nem sok, de ez minden csecsemönél van, valakinél jobban valakinél kevésbé. nekünk az orvos azt mondta semmit ne használjunk. az egyetlen rossz ha siplova vesz levegöt, de azt nem csinálja.

szerintem ne csöpögtess és ne szivogasd. ha kap levegöt, pl alvés közben van olyan hogy nem is hallod a levegö vételt, akkor nincs eldugulva neki.

nálunk is ez van és sokszor azt sem hallom hogy lélelgzik, máskor meg iszonyatosan szörcsög.

2010. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ilyet az én kisfiam is csinált annak idején. Miután minden szervi bajt és betegséget kizárt a doktornőnk, azt tanácsolta, hogy emeljük meg a kiságy fej felőli részét pár centivel. Így változik a fekvés szöge, és könnyebben veszi a levegőt. Nekünk ez bevált akkor.
2010. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
nekem senki nem mondta hogy ez normalis lenne, sot mindenki lehurrogott hogy nem vittem a gyereket az orvoshoz, en meg millioszor telefonaltam neki pedig. nekem nem tunik/t ez normalisnak, de eleg sokan mondjatok hogy volt a babatoknal ilyesmi...1 het mulva ugyis megyunk oltasra, hatha akkor hajlando lesz megnezni az orvos es akkor megtudom, hogy tenleg normalis-e.
2010. dec. 12. 12:45
 6/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy látom, nem bízol meg az orvosban, tehát nem nyugtatott meg ezzel, hogy majd elmúlik, meg hogy magasabb páratartalom kellene..szóval én a helyedben elvinném egy gyermek fül orr gégész magánrendelésére. Igaz hogy pénzbe kerül ugye, de legalább megnyugodnék,hogy szakértő nézte meg. Mert oké hogy a gyerekorvos is orvos, de esetleg kifejezetten az orrkagyló vagy az orrjáratok rendellenességeihez ( ha ez egyáltalán az) talán nem ért annyira.
2010. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is,hetekig tartott.Végül egy Pamicon vagy valami ilyesmi nevű orcsepp mulasztotta el amivel ki kellett naponta kétszer törölni az orrát.A fül orr gégész irta fel,és azt mondta hogy ha nem mulik el irány a gyerek allergológushoz,mert allergia is lehet.Van amelyik baba már ugy születik.
2010. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

szerintem sincs semmi baja, én is ugyanígy ráparáztam erre a dologra. nekem azt mondta a doki, hogy még nagyon szűk az orrjáratuk, emiatt szörcsögnek, de nem kell rá semmi, nem kell sterimarozni, sem szívni az orrát, el fog múlni és legyünk sokat levegőn.

tényleg, nem is emlékszem meddig tartott - szerintem akik lehurrognak sem emlékeznek már erre a dologra.

2010. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ugyanazt tanácsolta a dokink mint a 12:45-nek.Egy lexikont kellett az ágy lába alá tenni.Már nem pontosan emlékszem,hogy mi volt a gond de v.mi olyasmi,hogy a megevett anyatej vagy tápi az orrába jutott.
2010. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt ilyen, és ugyanazt mondták, hogy a tej megy bele az orrába szopi közben, és az "jár" benne levegővétel közben. Én mindig mondtam, hogy annyira csúnyán hangzik, mintha a hátából is jönne, de az orvos szerint a tüdeje tiszta volt, nem onnan jött, hanem a garatból. Nem tudom már pontosan mikor, de elmúlt. Nem kellett semmi orrcsepp, bár épp abban az időben volt egy kis nátha is, arra ment a sóoldatos csepp meg este a Nasivin, na meg az orrszívás, de ez a csúnya szörcsögés, sípolás a szívás hatására sem javult, csak úgy egyszer magától elmúlt. :)
2010. dec. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!