Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most vetéltem el,7 hetes...

Most vetéltem el,7 hetes terhes voltam. Pedig 3 éve vártunk erre a babára! Valaki tud nekem tanácsot adni, hogy ilyenkor mennyi esélyem van arra, hogy ha megint terhes leszek, hogy újra elvetélek?

Figyelt kérdés
Kereskedelemben dolgozok és naponta 1000 kg-mot mozgatok.
2010. febr. 5. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor összejön a következő baba, azonnal tessék táppénzre menni. Nagyon sajnálom, hogy nem maradt meg a kicsi, de a következőre vigyázz azzal is többet, hogy nem emelgetsz naponta 1000kg-t. Ne ostorozd magad emiatt, de szerintem az esélylatolgatás helyett menj el egy teljes kivizsgálásra, lehet, hogy valami banális fertőzés áll a vetélés mögött, vagy valami hormonprobléma, amin gyorsan segítenek, és máris minden rendben.
2010. febr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem fizikai munkát végzek,sőt,második alkalommal ágyban feküdtem egy hétig,miután pozitív lett a tesztem,még is elvetéltem. Ez persze csak az én esetem,mert én már csak ilyen szerencsétlen vagyok. De olvastam nagyon sok ellen példát,hogy után nem volt semmi gond,megmaradt a baba. Hát,remélem velünk is így lesz!:)
2010. febr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ebben az idöszakban nagyon gyakori a vetélés, csak sokan nem is veszik észre, mert nem is jut eszükbe, hogy terhesek lehetnek.

Ez egy teljesen természetes és gyakori dolog, emiatt nem kell attól félned, hogy megismétlödik.

Ez csak annak a jele, hogy a magzat fejlödésében valami nem volt tökéletes, és ilyen idösen még a dupla vagy semmi elv érvényes - vagy minden teljesen rendben van, vagy megszakad a terhesség.


Ettöl függetlenül sikerülhet a következö minden baj nélkül. Viszont ha még egyszer elöfordul, akkor célszerü kivizsgáltatni, mert a legtöbb esetben valami hiány áll a háttérben, de akkor meg kezelhetö.

2010. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetértek az előttem szólóval, egy teljes kivizsgálás az alap, hogy ilyen ne forduljon elő, hátha meg lehet előzni. De pl: az én terhességem ikernek indult, de az egyik petesejt visszafejlődött, felszívódott a 7. hétre, hogy miért amikor a másik megmaradt, nem tudom, pedig nem emeltem semmit, ezt mint ahogy nálad senki sem tudja megmondani, hiszen a körülmények mind a kettőnél ugyanaz volt.

2010. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nagyon sajnálom, ami történt!


Én pont így voltam mint te. Sajna én 6 hetesen vetéltem el, úgy hogy kereskedelemben dolgoztam. Mivel szépen kiürültem, csak 1 hónap szünetet kellett tartani és utána az első hónapban ismét terhes lettem. Én már azonnal szóltam a munkahelyen, hogy veszélyeztetett terhes vagyok és kímélő munkát kértem. Na persze, nem vették figyelembe, így eljöttem táppénzre.

A baba egy kis élet benned, fontosabb, mint a munkahely, főleg, hogy ennyit vártatok rá. Kérdezd meg a dokid, mikortól lehet újra próbálkozni, és én ajánlom, hogy szedjél valamilyen terhesvitamint is.

Sok sikert és fel a fejjel!

Üdv 23 hetes kismama

2010. febr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom...

Az én esetem is hasonló.3 év várakozás utánn, hirtelen összejött a kicsi, nem is vártuk már de érkezett.Aztán 11 hetesen el is távozott.Összetörtem.Nehezen tudtam lábra állni, de muszály volt.Azt mondták semmi értelme nagy kivizsgálást csinálni, mivel "csak" az első vetélés volt, csak a 3. ilyen után kezdenek el vizsgálódni.3 hónap utánn azért én csináltattam egy teljes nőgyógyászati kivizsgálást,és a párom is.Minden rendben volt.6 hónap után teherbe is estem.Most 15 hetes vagyok.

Hidd el vagy nem jól tapadt a kicsi, vagy kromoszóma rendellenesség volt, és ezért nem maradt meg.Várj 4-5 hónapot, utánna a kezdj el szedni terhesvitamint, és hidd el jönni fog a kicsi.Csak pozitivan!

És amint pozitiv lesz ujra a teszted irány a doki, és irasd ki magad!Én is ezt tettem, itthon vagyok az 5. héttől.De miatta megéri!

Sok sikert, kitartást kivánok!

2010. febr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, együttérzek Veled. Én 11 hetes voltam. Az orvos azt mondta, nem vigasz, de biztos, hogy az élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség van az ilyen esetek nagy százalékának hátterében. Ha egészséges lett volna, az emelgetéstől nem ment volna el, de ha megint összejön, ne kockáztass.

Sok sikert, fel a fejjel.

2010. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!