Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruáció utolsó napján...

Menstruáció utolsó napján szex volt, lehet terhesség a vége?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, hogy lehetetlen, mivel nincs érett petesejt.. Most meg olvasok olyat is, hogy lehet! Hogy van ez?
2015. jan. 6. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet. Én így estem teherbe!
2015. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Spontán peteérés bármikor lehet, de azért az esélyek igen csak minimálisak.
2015. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De hogy lehetséges ez? _Nem értem...
2015. jan. 6. 13:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Bármelyik napon teherbe lehet esni. Egyrészt nem tudhatod pontosan, hogy mikor van a peteérésed (itt a gyk-n olvastam, hogy valakinek menstruáció közben van), és spontán peteérés is előfordulhat. Én is 5. napon estem teherbe.
2015. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy lehet, hogy nem vagyunk gépek.

Van a nagykönyv, ami leírja az átlagot. De az átlag abból jön ki, hogy valakinek középidőben, valakinek előbb, valakinek meg később van peteérése...

Nekem pl. mensi után egyből megfogant a kicsi lányom. :)

Mondjuk mi akartuk, ezért nem védekeztünk. De tudod, éppen ezért nem jó védekezési módszer a "naptár-módszer", mert nem működhet mindenki percre pontosan, csupán csak ezért, mert azt írták a biológia könyvben. :)

2015. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet bizony!Nekünk igy fogant a lányunk, mensi utolsó napjàn. Ma már 2 éves. :-D
2015. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 6. 13:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, 2 peteérési ciklus van, egy biológiai, és egy hold szerinti. Ez utóbbi teljesen független a biológiaitól, és ez lehet a felelős azért, hogy akár menstruáció alatt is teherbe lehet esni. Ez 4 hetente ismétlődik, és van már ráonline kalkulátor, amivel ki lehet számolni a születési időd és hely alapján: [link]


De ezen kívűl is előfordulhat spontán peteérés pl. orgazmus hatására, bár arra jóval kevesebb az esély. A fenti linken lévő időpontoknál viszont nagyon nagy az esély, függetlenül attól, hogy éppen hol tartasz a biológiai ciklusodban.

2015. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, elo pelda vagyok ra 22 evesen:)

Sosem tudod pontosan,hogy mikor van ovulaciod. Raadasul 2 petefeszek van, igaz, hogy felvaltva lokodnek ki petek, de neha ez nem ilyen szabalyosan mukodik.

2015. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!