Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet megint terhes vagyok? 3...

Lehet megint terhes vagyok? 3 hete vetéltem

Figyelt kérdés
jan 3.-án vetéltem el .. le is kaparták a méhnyálkahártyámat azt mondta az orvos hogy ha elmúlik a vérzés lehet probálkozzni.. elvileg 2.-án kéne megjönnie itt vagyok a 19.-ik napon és nagyon magas a hőm 36,8 ( az előző terhességemnél is ennyi volt ).. lehet megint terhes ?. félek .:s
2015. jan. 22. 08:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

Pár héttel a vetélésed után már együtt voltatok?

Nem felelőtlenség ez? Én úgy tudom minimum 6 hét, de újrapróbálkozás esetén legalább 3 hónapot javasolnak hogy megfelelően regenerálódhass, és ne legyen a picinek se baja..

2015. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez így lehetetlen.
2015. jan. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nagyon is lehetseges. Ha volt peteeresed, siman osszejohetett uujbol a baba. Valahol azt olvastam, hogy veteles utan sokkal termekenyebb is a no.

Megsugom, nekem is volt decemberben vegen egy nagyon korai vetelesem, es mi sem vedekeztunk utana, en remenykedem hogy hatha osszejott :)

2015. jan. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehetsz újra várandós. Nekem is a legnagyobb fiam így jött össze. Még fel sem ocsúdtunk az előző kisbaba elveszéséből, és máris velünk volt. Kb 2-3 héttel az előző után fogant.

Nekem kaparni nem kellett, és csak 1 hétig véreztem.

Mitől félsz?

2015. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekem november végén volt egy vetélésem december 3-án műtöttek most 7 hetes vagyok.

A legelső amit jegyezz meg (nekem is ez volt a legnehezebb) ne aggódj és ne hallgass azokra akik erre csak annyit mondanak, hogy felelőtlenség, ennyi meg annyi időt kell kihagyni stb. Ezek csak téged stresszelnek, teljes mértékben zárd ki. Csak magatokra gondolj semmi másra!!

2015. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Attol hogy meginelvetelek ..ez a baba is 11 honap utan jott ossze :(
2015. jan. 22. 15:39
 7/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha leszóltok, ha nem nem rosszindulatból vagy ijesztgetésnek mondom hogy felelőtlenség volt ilyen rövid idő után próbálkozni, hanem azért mert szűk családi körben fordult már elő hogy a szóban forgó személy nem tarthatta meg a babát bármekkora csoda is volt hogy meg tudott tapadni, mert az orvos úgy ítélte meg hogy nem regenerálódott eléggé ahhoz hogy a baba megfelelően tudjon fejlődni.

Én nem kívánok semmi rosszat, remélem hogy ennyi idő után végre kézbe foghatjátok az áhított gyermeketeket, és nem lesz semmi probléma.

De komolyan úgy vélem hogy pont azok akik ennyire szeretnének gyereket, lehetnének annyira felelősségteljesek, hogy nem veszélyeztetik a következő picit azzal hogy a szervezeted lehet ki se heverte az előző vetélést. Bocs ha kegyetlen voltam, lehet nem szeretni, és tényleg remélem hogy minden rendben lesz, mert neked lesz még nehezebb ha nem úgy alakul minden ahogy szeretnéd.

Sok szerencsét és egészséget

2015. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy a ti családi körötökben mi fordult elő az egy dolog, azzal nem általánosíthatsz. Ez az egyik. 2. A leírásodból, kb az jön le, hogy a rokonod aki közvetlen vetélés után teherbe esett, a doki ránézett azt mondta ez nem lesz jó és irány az abortusz. Na hát ez nem így működik, tök mindegy mikor esel teherbe kaparást csak akkor csinálnak, ha kéred (terhesség megszakítás) vagy ha az ultrahangon azt látják, hogy nincs szívverés, nem akkora amekkorának lennie kéne, stb. Ahogy ezt te felvázoltad, az nem valóságos.

Amit te felelőtlenségnek tartasz másoknak nagy szerencse, köztük nekem is. És ne haragudj meg, mert véletlenül sem sértésnek szánom, de valahol felháborító, hogy a családodon belül történt szerencsétlenség miatt ítélkezel mások felett!!

Azt tanácsolom neked olvasgass egy kicsit a vetélés/küret utáni teherbe esésnek, meglepő dolgokat fogsz találni. És próbálj meg kicsit alakítani a stílusodon is, főleg ha egy ilyen kérdés alá írsz. Itt az lett volna a lényeg, hogy megnyugtassuk a kérdezőt, nem pedig, hogy még jobban bestresszeltessük. Ugyanis az ilyen terhességnek nem a regeneráció a legnagyobb ellengése, hanem a stressz!

És félre értés ne essék, kihangsúlyozom, hogy nem megbántani akartalak, de ahogy és amit írtál az nem reális.

2015. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Annyira nem voltam jártas abban a helyzetben hogy a teljes szakvéleményt, vizsgálatokat meg miegymást leírjam, csak így egyszerűsítette le nekem az érintett.

Nem általánosítottam azaz nem azt írtam hogy mindenképp vetélni fog, és esélye sincs hogy megszülessen az egészséges gyermek, csak arra akartam rávilágítani hogy a rizikófaktort erősen csökkenti ha hagy időt arra hogy regenerálódhasson, éppen emiatt én személy szerint felelőtlenségnek tartom azt aki pár hetet nem tud várni az esetleges kockázatok csökkenése végett.

És nem azért mert a családomban történt ilyen eset hanem azért mert egy anya gondolom mindent megtesz hogy problémamentes legyen a terhessége és az hogy a vetélés után nem képes valaki akár azt a 6! hetet megvárni az szerintem pont nem felelősségteljes, de nyilván emberek vagyunk különbözünk, máshogy ítéljük meg egymás tetteit.

És írtam hogy nem kívánom hogy hasonló nehézséget éljen meg, abban az esetben ha ismét terhes lett.

A stílusommal pedig fogalmam sincs mi bajod igyekeztem udvariasan fogalmazni.

2015. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Látom neked bárki bármit ír ugyan azt fogod fújni és nem érted meg amit írtam. A tapintatot még gyakorold egy kicsit és csak remélem, hogy a kérdező talált magának jobb oldalt és nem ezt olvassa! :/
2015. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!