Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi esélye van annak, hogy...

Mennyi esélye van annak, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

A barátommal óvszer nélkül csináltuk vasárnap este. Nem bennem ment el és nem az utolsó pillanatban vette ki.

Én szedek fogamzásgátlót, de néha-néha kimarad egy-egy tabletta. Most fogyott el egy levél és kimarad tegy. Aznap vasárnap délelőtt vettem be, hogy majd este is beveszek egyet, mert tudtam, hogy valahol elcsúsztam. Előtte szombaton este vettem be egyet. Aztán hétfőn sikerült bevenni reggel és este kettőt. És így maradt ki egy. Azonban hétfő óta folyamatos hányingerrel küzdök. Sok stressz jött most össze, és emiatt is izgulok, hogy ne adj isten mégis terhes vagyok, de úgy érzem néha , ogy mostmár sikeürlt megnyugodnom, a hányingerem azonban még mindig nagyon erős. Ezen a héten kb holnap kéne, hogy megjöjjön és nagyon izgulok. Fájnak ugyan a melleim, de nem görcsölök.


Egyébként mikor együtt voltunk és elment, utána eltalált engem is. A fenekemen a csípőm körül. Meg nem emlékszem mennyire, beleültem a spermafoltba az ágyba, aztán még összebújtunk de akor szerintem ár megtörölközött.

Nagyon félek és izgulok, de kb minden ellenünk játszott, mert gyógyszert szedek, nem bennem ment el és a ciklusom végén voltunk együtt.

Mennyi az esélye, hogy ettől függetlenül mégis terhes vagyok?


18/L



2015. febr. 18. 10:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%

Ha folyamatosan és régóta szedted a tablettát, akkor 1-1 szem miatt még védett vagy.

Ráadásul el sem ment benned. Azt meg, hogy beleültél a spermafoltba, már nem is kommentálom...

Teljesen felesleges ezen görcsölnöd, képtelenség, hogy terhes legyél.

2015. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Akkor mire fel a hányinger? Csak a feszültség miatt?
2015. febr. 18. 10:55
 3/22 A kérdező kommentje:
Szeptember óta szedem annak érdekében, hogy legyen menstruációm. Előtte egy évig kimaradt betegség miatt.
2015. febr. 18. 10:56
 4/22 anonim ***** válasza:

Első: legalább hülyeséget ne beszélj, kérlek! Egy szem kihagyása is bőven elég a teherbeeséshez. 7 éve szedtem, 1 szem maradt ki, terhes lettem, csak hogy egy konkrét példát mondjak.


18 évesen miért nem védekezel rendesen? Mennyi az esély? Tök mindegy, ha te vagy a kivétel! Az egész életednek annyi lesz egy pillanat alatt és akkor nem lesz vígasztaló, hogy mennyire baromi kicsi volt rá az esély!

2015. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

A hosszan tartó mensi kimaradást pedig NEM fogamzásgátlóval kell kezelni. Az ilyen orvos kókler! Az okot kell keresni és kezelni, nem a tünetet elnyomni!


www.pcos.hu

2015. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Az okot kezeltük, de a menstruációm nem jött vissza és ezért hormonnal próbáltuk visszarántani két alkalommal is, de nem jött vissza. És a fogamzásgátló meghozta a mensit.
2015. febr. 18. 11:03
 7/22 A kérdező kommentje:
Mert elkapott minket a hév és én mondtam, hogy szedek fogamzásgátlót, de megbeszéltük, hogy nem bennem megy el.
2015. febr. 18. 11:08
 8/22 anonim ***** válasza:

"Első: legalább hülyeséget ne beszélj, kérlek! Egy szem kihagyása is bőven elég a teherbeeséshez. 7 éve szedtem, 1 szem maradt ki, terhes lettem, csak hogy egy konkrét példát mondjak."


Nálad teljesen más oka is lehetett annak, pl. az, hogy nincs 100%-os védekezési mód. Ezt, amit írtam, orvosok is igazolják. 1 szem nem oszt, nem szoroz. Lehetett nálad más is: antibiotikum miatt hatását vesztette, stb.

2015. febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló nem hoz vissza mensit, megvonásos vérzést hoz, aminek nincs köze az egészséges ciklushoz, gyógyszermegvonási tünet, semmi más. Milyen kezelést kaptál egész pontosan, ami nem segített? Milyen hormonjaid nincsenek rendben? Azért kérdezem, mert 4 évig kezeltek félre hasonló tünetekkel és utána azzal riogattak, hogy nem lehet gyerekem, közben pedig szimplán csak idióta volt az orvos.
2015. febr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Proverát írtak fel még nyáron. Napi 4 szemet kellett bevennem 5 napon át. Aztán várunk. De mivel 10. nap után se jelentkezett még csak pecsételő vérzés sem, így kudarc lett a vége. A második sorozat augusztus végén volt, ugyanezzel a gyógyszerrel. Szintén sikertelenül. Ekkora döntöttünk úgy, hogy illetve döntött úgy a védőnő, hogy felírja a Jasminelle fogamzásgátlót és nézzük meg mi lesz a vége. Az első hónap után jelentkezett pontosan ez az elvonásos vérzés, amit mondasz mert ez valóban nem normális vérzés. De úgy vagyunk vele, hogy félévig szedem és utána mint mikor egy kocsit betolunk egy ideig rásegítéssel megy, majd utána beindul magától, így tervezzük ezt is, hogy így lesz. Most segítséggel megy, aztán fél év után önállóan kell megjönnie magától.

Még van egy levelem, de szerettem volna ha most lenne vége, mert így legalább tudtam volna erről is beszélni az orvosommal, hogy most vasárnap ez történt és a jelen körülmények alapján mi a véleménye. DE még most nem akarok pattogni. Most vagyok a 28. napon. Elvileg 3 napon belül meg kell, hogy jöjjön utána várok és jövő kedden kell újra elkezdenem szedni a fogamzásgátlót.

Egyébként annyi az egész, hogy a hormonszintem lecsökkent és úgy jellemezte az orvos, hogy egy 12 éves fiúnak a hormonháztartásával vagyok egy szinten.

PSCOS szindrómára gyanakodott, ami eléggé valószínűtlen, hiszen az egyetlen tünet, hogy egy évig kimaradt a menstruációm más semmi. Cukorterhelés vizsgálatra akart küldeni, de végül nem mentünk el, mert a fogamzásgátlóra reagált a szervezetem.

Egyébként cisztákat is találtak a petefészkemben.

2015. febr. 18. 11:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!