Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi esélye van annak, hogy...

Mennyi esélye van annak, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

A barátommal óvszer nélkül csináltuk vasárnap este. Nem bennem ment el és nem az utolsó pillanatban vette ki.

Én szedek fogamzásgátlót, de néha-néha kimarad egy-egy tabletta. Most fogyott el egy levél és kimarad tegy. Aznap vasárnap délelőtt vettem be, hogy majd este is beveszek egyet, mert tudtam, hogy valahol elcsúsztam. Előtte szombaton este vettem be egyet. Aztán hétfőn sikerült bevenni reggel és este kettőt. És így maradt ki egy. Azonban hétfő óta folyamatos hányingerrel küzdök. Sok stressz jött most össze, és emiatt is izgulok, hogy ne adj isten mégis terhes vagyok, de úgy érzem néha , ogy mostmár sikeürlt megnyugodnom, a hányingerem azonban még mindig nagyon erős. Ezen a héten kb holnap kéne, hogy megjöjjön és nagyon izgulok. Fájnak ugyan a melleim, de nem görcsölök.


Egyébként mikor együtt voltunk és elment, utána eltalált engem is. A fenekemen a csípőm körül. Meg nem emlékszem mennyire, beleültem a spermafoltba az ágyba, aztán még összebújtunk de akor szerintem ár megtörölközött.

Nagyon félek és izgulok, de kb minden ellenünk játszott, mert gyógyszert szedek, nem bennem ment el és a ciklusom végén voltunk együtt.

Mennyi az esélye, hogy ettől függetlenül mégis terhes vagyok?


18/L



2015. febr. 18. 10:43
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
*nőgyógyász
2015. febr. 18. 11:39
 12/22 A kérdező kommentje:
*PSCOS
2015. febr. 18. 11:40
 13/22 A kérdező kommentje:
PCOS* bocsánat
2015. febr. 18. 11:41
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"PSCOS szindrómára gyanakodott, ami eléggé valószínűtlen, hiszen az egyetlen tünet, hogy egy évig kimaradt a menstruációm más semmi. Cukorterhelés vizsgálatra akart küldeni, de végül nem mentünk el, mert a fogamzásgátlóra reagált a szervezetem. "


A PCOS oka az inzulinrezisztencia, amit csak 3 pontos cukor ÉS inzulin terheléssel lehet vizsgálni. AMíg ez nincs meg, nem tud kezelni sem egy jó orvos sem. A fogazmásgátlóra mindenkinek reagál a szervezete, mert GYÓGYSZERMEGVONÁSI TÜNET A VÉRZÉS

2015. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ez nem normális ciklus, nem történik peteérés és semmi, szóval nem lehetek terhes? Vagy nem értem miért hangsúlyozod ezt. Bocsánat, csak ennyire nem mélyedtünk bele a témába, mert akkor még nem volt rá szükségem, hiszen még nem éltem nemi életet.
2015. febr. 18. 12:00
 16/22 anonim ***** válasza:

Azért hangsúlyozom, mert láthatóan van egy betegséged, ami nincs kezelve. A kezeletlen PCOS pedig korai cukorbetegséghez (akár 30 éves korodra), szőrösödéshez, sorozatos vetélésekhez vagy akár meddőséghez is vezethet. Ezért hangsúlyozom. Most nem vagy terhes, csak épp elhanyagolod a betegséged, mert az orvosod arra megy rá, hogy vérzést idézzen nálad elő és nem arra, hogy megfelelően kezeljen. Nem ritka eset ez, a nőgyógyászok nagy része nem kezeli ezt a betegséget, mert ez valójában endokrinológus hatáskörébe tartozik, mivel a betegség alapja inzulinrezisztencia. Azért hangsúlyozom, hogy dönteni tudj az orvoscseréről és az életed alakulásáról.


Megfelelő információkat a kezelésről itt találsz (kezelés és nem tünetelnyomás!): [link]


Megfelelő orvosok pedig itt érhetők el: www.mensmentis.hu


A többi a te felelősséged, a te életed. Nem a túl korai, nem várt teherbeesés a legrosszabb, ami történhet veled, bár ez az, amiről kérdést írtál ki. Gondold át! A felelősség a tiéd.

2015. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ez szerintem sem normális. A fogamzásgátlót csak vagy védekezésre vagy egyéb problémára lehet szedni.Nekem rendben volt a ciklusom, aztán 2 ciszta is 2szer 1-1 hónapra megakadályozta a tüszőrepedést. Vérvétel, hormonvizsgálat, ahol minden rendben volt, utána kelett nekem is gyógyszert szedni, mert mi már babát akartunk. De mivel a ciszta akadályozta a sárgatest normál szintjét, ezért gyógyszert kellett szednem, hogy a ciszta ne tudjon kialakulni, segítse a tüszőrepedést megfelelő időbe.Jegyzem egyetlen egy szemet nem vettem be időbe az első hónapba és most 2,5 éves a lányom, tehát egy szem is egy szem.Na de mi babát terveztünk így nem zavart és most jön a második. Tehát inkább menj el vizsgálatokra, ne a gyógyszerrel játszatok, mert csak elfedi a problémát.Egy hormon és cukorvizsgálat nem fog ártani, és ha ott ok akkor lehet a gyógyszert szedni.Erre jó példa az autó, ha rozsdásodik és bekened festékkel, attól még alatta rozsdásodik, még ha nem látszik is.
2015. febr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Akkor a hányinger egy független dolog?
2015. febr. 18. 12:38
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem az. A kiegyensúlyozatlan szénhidrát bevitel és cukor/inzulin ingadozás okoz hányingert, akár szédülést, rosszullétet is. Ezért fontos része a kezelésnek a diéta betartása.
2015. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
De akkor nem amiatt van mert esetleg terhes lettem?
2015. febr. 18. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!