Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » S. O. s kétségbe vagyok esve...

S. O. s kétségbe vagyok esve nagyon?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 éves vagyok. Nem jött meg a menstruációm (2 hete késik) a tesztjeim negák voltak ezért bementem a kórházba ahol megvizsgáltak és azt mondták petefészek cisztám van és maradjak bent további vizsgálatokra. Hát..én idióta nem maradtam ott.. :( De hétfőn befekszem.. azóta teljesen kivagyok fogalmam sincs mivel jár ez errol olvasgatok 2 napja és rátaláltam az endometriozisra ami nagyon nagyon megijesztett.. lehetséges h ez van nekem?? Ez mivel jár?? Mire számithatok a kórházban gyógyszert kapok v mutet? Már olyan vannak a fejemben h meddő vagyok.. soha nem maradt még ki a mensim.. :( az orvos nagyon akarta h maradjak bent azt mondta h elkaphat egy gorcs ami egyenlo azzal h azonnali operacio :( nagyon felek attol h nem lehet kisbabám:(( vagy ez csak egy ciszta ami makd felszivodik? Esetleg gyogyszert kapok amitől eltunik? Ez nagy bajt jelent,hogy nem jott meg?

2014. dec. 7. 06:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy kb másfél éve is volt cisztám.. akkor is elmentem orvoshoz ő azt mondta ne aggódjak ha nem jon meg menjen vissza es ad gyógyszert..rá 2 napra megjött..visszamentem kontrollra es mar nem volt ott.. De a leletemre rá van írva h endometriozis 3mm. ez mit jelent akkor nekem is az van? Policisztás ovarium szindroma? Ami miatt nehezen esek majd teherbe? De..eddig minden hónapban megjott.. :( A menstruáció alatt mibdig nagyon gorcsolok és dabaros is szokott lenni.. 3 hónapja próbálkozunk a babával az első 2 hónap sikertelen volt most pedig ez :( réneket látoo, h nem lehet babám :(
2014. dec. 7. 06:07
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem menj be hetfon a korhazba, es mindenkepp vizsgaljanak ki.
2014. dec. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen megyek..
2014. dec. 7. 06:36
 4/11 A kérdező kommentje:
Kész vagyok teljesen..vagy csak én fújom fel a dolgot? Folyamatosan az jár az agyamban h biztos meddő vagyok és nem fog jönni a baba :((((
2014. dec. 7. 06:38
 5/11 anonim ***** válasza:

De most itt stresszeled magad ahelyett hogy bent maradtál volna!

Minek mentél haza ha a doki azt tanácsolta,hogy maradj?Most jobb ez így neked?

szerintem ebbe mi nem nagyon tudunk neked segíteni.

2014. dec. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Agyaljál,meg is érdemled!Miért nem maradtál bent?
2014. dec. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell pánikolni, sok nő hajlamos cisztásodásra. Az endometriÓZIS az egy teljesen más betegség, azt jelenti, hogy méhnyálkahártya van a méh belső üregén kívül, ott, ahol nem kéne (pl. hasüregben). A papírodra az endometriUM, vagyis a méhnyálkahártyád vastagságát írták rá, ennek semmi köze a hasonló nevű betegséghez. Minden leletre mindenkinek ráírják, hogy épp milyen vastag.


Nem jelent nagy bajt, hogy nem jött meg, csak azt jelenti, hogy hogy foglalkozni kell a problémával, kezelni kell, ahogy az orvosod is mondta.

2014. dec. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A sokkal gyakoribb jóindulatú ciszták esetében egészen más a helyzet. Gyakran a panaszt nem okozó, 5 cm-nél nem nagyobb, egyrekeszű, egyszerű tömlők várakozás után maguktól eltűnnek, felszívódnak. A növekvő, egyre inkább panaszokat okozó ciszták műtéti megoldást igényelnek. Legegyszerűbb és legkíméletesebb megoldás a ciszta leszívása (punkciója)."

[link]

+

[link]

2014. dec. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, ne aggódj, lehet gyereked.

Én az első terhességemmel elvetéltem februárban, utána nem volt peteérésem, és clostilbegyttel kezeltek, aminek az lett az eredménye, hogy szeptemberre 4 db 4 és 6 cm közötti ciszta lett a petefészkeimben, azt hiszem, 2 az egyikben, 2 a másikban. Úgy derült ki, hogy szex után iszonyú alhasi fájdalmaim voltak, és éjjel bementünk a kórházba. A fájdalom azért volt, mert az egyik kidurrant. Befektettek egy hétre, a kórházban kidurrant még egy, de az már nem fájt, a maradék 2 pedig sorvadni kezdett. Kiengedtek, a másfél héttel későbbi UH-n már 2 cm alatt voltak. A következő menszim után 2-3 héttel voltam kontrollon, mondta a dokim, hogy ne aggódjak, minden rendben, nincs ciszta, a petefészkek normális méretűek, volt peteérésem is, jöhet a baba. És a következő menszi meg sem jött, 8 és fél hetes terhes vagyok, a babával minden rendbe, pulzál a szíve :)

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, lehet, hogy csak azért volt cisztád, mert nem repedt meg a tüsző, és nem tudott kiszabadulni az érett petesejt, ezért ciszta lett belőle. Nálam pl. ez volt, mert a gyógyszer túlstimulált, és több tüszőm érett, mint amennyi meg tudott repedni. Menj be hétfőn, vizsgáljanak meg, és akkor többet tudsz majd. Tapasztalatból mondom, ha amúgy egészséges vagy, megszabadítanak a cisztádtól, és pikkpakk jöhet is a baba :)

N26

2014. dec. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagton szepen koszonom a valaszokat :)
2014. dec. 7. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!