Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hallottatok már ilyen betegség...

Hallottatok már ilyen betegségről?

Figyelt kérdés
A magas koleszterinszint állítólag összefüggésben van azzal, hogy a nők nem esnek teherbe.
2010. febr. 16. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Egyértelmű így van!

Mint ahogyan a nagyon kövér nők is nehezen esnek teherbe.Ők meg aztán végképp magas koleszterin szinttől szenvednek.

2010. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én cáfolnám ezt. Nekem több mint 10 éve vannak ilyen problémáim és most várjuk a 3. babót.
2010. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ kinek milyen magas a koleszterin szintje,mennyire kontrollálható.

első voltam.

2010. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

13:08- nak. Az,hogy statisztikailag kimutatták, hogy a magas koleszterin hatására csökken a teherbeesés esélye, nem azt jelenti, hogy minden egyes nőnél igaz, hanem hogy nagyobb arányban fordul elő, mint azok között, akiknél rendben van a koleszterint.

Az a gond, hogy minden összefüggést saját magunkból kiindulva akarunk alátámasztani, vagy megcáfolni, ezt egyébként a terhestünetek leírásánál is tapasztalom. Pl. akinek(ahogy itt most mindenki ezzel példálózik :-)) viszket a fülcimpája, és abban a hónapban teherbe esik, lehurrogja azokat, akik azt állítják, hogy a fülcimpa viszketés nem terhességi tünet. (Ez már nem a 13:08- asnak szól, hiszen ő nem szólt le senkit, csak erről jutott eszembe)

Szóval igen, a magas koleszterin összefügg(het!!!) azzal, hogy valaki nem esik teherbe.

2010. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel a nemi hormonok (is, és más hormonok) a koleszterinből képződnek, biztos van összefüggés, gondolom nem jó a túl alacsony,de a túl magas koleszterinszint sem.
2010. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, épp tegnap voltan a nődokimnál, aki hasonlóan azt mondta, hogy az értékeim alapján akár teherbe eshetnék is. De van a jó és rossz koleszterin, azokat nem árt beállítani a jó értékre.
2010. febr. 17. 08:25
 7/7 anonim ***** válasza:

13.08-as vagyok.

Lehet, hogy nektek van igazatok, nem tudom.

Én csak abból indultam ki,hogy mivel járok endokrinológhoz rendszeresen, ő tud a koleszterinproblémámról, és soha arra nem mondta, hogy esetleg akadályozhatna a teherbeesésnél, és mint látjátok nem is akadályozott. Sőt 3.babót várok, de nem csak ez a 3 terhességem volt azóta. Viszont mivel pajzsmirigyem alul működött akkor arra mondta, hogy nem tudnék teherbeesni, ezért kellett is gyógyszert szednem.

2010. febr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!