Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mikor menjek először nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
sziasztok, még van egy levél fogamásgátlóm, azt beszedném, utána nem, mert lassan babát szeretnénk. Az eddigi orvosom 6 évig diana35 öt írt fel, majd most háromnegyed éve belarát szedek. Jártam endokrinológiára, hirsutizmusra írták fel a dianát, majd mikor a mostani nőgyógyászomhoz kezdtem járni, ő továbbra is felírta a dianét, ő pco gyanús esetnek titulált. A kérdésem az lenne, hogy miután beszedtem a maradéjk fogamzásgátlót, az utáni hónapban rögtön menjek el az újonnan válsztott nőgyógyászomhoz, vagy várjak pár hónapot? Még nem voltam ennél a nőgyógyásznál, de azt szeretném, ha ő vinne végig a terhességen. Teherbeesés előtt mindenképpen szereném magam kivizsgáltatni, de mikor érdemes? Mikor már teljesen kiürült a gyógyszerek hatása? Emellett pedig a hőmérőzés elkezdését ajánljátok a fogamzásgátló abbahagyása után közvetlenül? Köszönöm a tanácsokat, szép napot!
2015. ápr. 6. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Mikor volt az utolsó rákszürésed? Mert azt ugye évenként meg kell csináltatni.

Ha az volt az utobbi 1 évben akkor csak akkor menjél amikor a köv rákszürés aktuális lenne.

Ha viszont nem volt rákszürésed évek óta akkor mindenképpen menj el egy rákszürésre.


1 évig mindenképpen természetesen az érzéseitekre hivatkozva kelle próbálkozni, se hömérözés, se a napok számlálgatása, csak akkor szerelmeskedni amikor azt megkívánjátok. Amit figyelhetsz, hány napos ciklusok állnak be, rendszeres-e a ciklusod. De ha nem rendszeres akkor is simán teherbe eshetsz. Gondolom enm egy kényszer gyereket akarsz, hanem szerelem gyereket.


Amit én furának találok, hogy még abba sem hagytad a gyógyszert, de már rágörcsölsz a témára, már most mindenáron terhes akarsz lenni.

2015. ápr. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most lesz nyáron esedékes az ez évi rákszűrés is, jó hogy emlekeztetsz köszi. Sose volt normális ciklusom, így nem hiszem, hogy 1 évig spontán szeretnék próbálkozni, mindenféle orvosi kontroll nélkül. Hormonproblémás vagyok, és mielőtt elkezdenénk a babaprojectet szeretnék egy teljes vérképet csináltatni, ultrahangot, hogy minden rendben van e, ezért kérdzetem hogy mikor lenne érdemes a gyógyszer abbahagyása után elmenni a dokihoz? Köszi a válaszod
2015. ápr. 6. 08:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem itt semmi rágörcsölés nincs a témára, bírom amikor valaki, csak úgy hozzávágja a kérdezőhöz az ilyesmit. Ha egy kicsit utána olvasnál, akkor alapjáraton mindenkinek azt ajánlják, hogy vizsgáltassa ki magát gyerek vállalás előtt, csak sokan inkább simán belevágnak, rákszűrés és társai nélkül...

No de, szerintem amint elfogyott a bogyó bejelentkezhetsz a nőgyógyászodhoz, ő szépen el fogja mondani, hogy milyen kivizsgálásra van szükség és azt mikor kell elkezdeni. Főleg mivel hormonproblémád van, így lehet, hogy neked gyógyszerre is szükséged lesz a teherbeeséshez.

A hőmérőzést én személy szerint nem ajánlom, inkább próbálkozz ovuteszttel!

2015. ápr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!