Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 14. napon 24 mm-es tüsző a...

14. napon 24 mm-es tüsző a bal petefészekben, ami aznap repedhetett meg (volt hasüregi folyadé+pozitív ovu teszt),9 mm-es nyálkahártyával jó?

Figyelt kérdés
Ez mellett a jobb oldalon is van egy 26 mm-es tüsző,ami még nem repedt meg. Viszont az ovu teszt a 13. és a 14.napon is nagyon erősen pozitív lett. Ha a baloldali már megrepedt akkor lehet,hogy most azért volt pozitív,mert a jobb is?
2010. febr. 19. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:

"Ha a baloldali már megrepedt akkor lehet,hogy most azért volt pozitív,mert a jobb is?"

Elképzelhető, hogy megrepedt az is, de nem hiszem, hogy azért volt erősebb a teszt. Az ovuteszt nem a tüszőrepedést mutatja ki, hanem az LH hormont, ami kiváltja a tüszőrepedést. Két tüsző repedésétől nem lesz magasabb az LH szint, ez visszafelé nem hat.


A nyálkahártya is jó. Lesz még ez vastagabb is, hiszen a progeszteron-termelés még csak most indul be, hogy tovább vastagítsa. :-)


Jó babásodást!

2010. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) Azért nem értettem,mert úgy tudtam,hogy az ovu teszt akkor pozitív amikor már majdnem mereped és megrepedés után már megint negatív,azaz az az ovu. Erre most a doki látta,hogy megreped és mégis pozitív. Kicsit összezavarodtam:)
2010. febr. 19. 10:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is. :-) Lehet, hogy mindkettő megrepedt. Nem lesz még UH-d? Vagy stimuláltak valamivel? Clostival négyszer akkora az esély ikerterhességre, mint spontán.
2010. febr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát stimuláltak nem kicsit:) 5 hónapja Bromocriptin szedek, 4 hónapja 17-26.napig ultrogestant(ami a megtapadásban segít) és ez volt a 3.clostys hónapom,ebben a hónapban már napi 2 szemmel. Előtte lévő egy szemtől simán 17-18 mm-es tüszőim voltak,mint gyógyszer nélkül.De örülnék ikreknek:D
2010. febr. 19. 10:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Az LH hormon először a vérben jelentkezik és rá pár napra mutatható ki a vizeletben, ezért lehet h sok esetben már későn mutat +-at, ezt sok helyen olvastam már...
2010. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudom, hogy a + utáni 24-36 órán belül van az ovuláció.
2010. febr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!