Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek így terhes? Tanácstala...

Lehetek így terhes? Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

Az én történetem, idén május 22-én (1 nappal a menzeszem elmúlása után) kezdődött: Szeretkeztem a párommal és csak a végén vettük észre, h lecsúszott és bennem maradt a gumi. Valszeg már az elélvezés pillanatában sem volt rajta, szóval telibe talált.. Akkor nagyon megijedtünk, mert még csak fél éve vagyunk együtt (szóval korai lenne még a gyerek, annyira még nem ismerjük egymást)! Párom, az üzemorvosától másnapra szerzett esemény utánit, amiből mind a 2 tabit, ahogy kell, bevettem. Közös megegyezés alapján döntöttünk így, bár én már vágynék 1 gyerkőcre.

Rá 1 hónapra, június 23-án szintén így jártunk (menzesz elmúlása után 1 nappal).. bennem maradt a gumi és, amikor kihúzta teljesen üres volt, szóval ismét belém élvezett! Ezt már elfogadtuk, ha jön, megtartjuk és örülünk neki! :)

Ez 9 napja történt, azóta fel vagyok puffadva (mintha 3-4 hónapos terhes lennék), néha úgy görcsöl a hasam, h csillagokat látok (pl. ma is), fájnak és feszülnek a melleim és hányingerem is van, bár az lehet, h csak az idegeskedéstől.. Jah és vlmiért nagyon nem kívánom a szeretkezést.

Segítsetek, terhes lehetek / vlmi egészen más dolog okozza a rosszulléteimet?

U.i.: 30 éves, már tapasztalt, értelmiségi nőnek tartom magam. DE így még soha sem jártam. Tanácstalan vagyok.. úgyh ma este elmegyek a nődokimhoz!



#gumi #teherbeesés #gyerekvállalás #tanácstalanság #menstruáció után 1 nappal #esemény utáni tabletta után
2015. júl. 2. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

9 nappal együttlét után még a beágyazódás sem biztos, hogy lezajlott. Sem az orvos sem mi nem tudunk neked erre mondani semmit sem. Az erős hasgörcs fogalmam sincs mitől lehet, meglepne, ha az orvosod tudna rá mondani valamit. Szerintem a baba iránti vágy okozza ezeket a tüneteket egyelőre, mert 9 nappal együttlét után még nincs mi más okozza.


A teherbeesés hosszú folyamat, nem néhány nap. Két héttel együttlét után lehet először vérből vagy vizeletből nagyon enyhén kimutatni a hormonális változásokat, de ultrahangon még akkor sem látszik semmi. Mást nem tehetsz, mint vársz, még min. egy hetet!

2015. júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is feszült a mellem és rettenetesen menstruáció szerűen görcsölt a hasam.Viszont nekem hányingerem nem volt. Most 23hetes km vagyok
2015. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommenteket.
2015. júl. 2. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Várd meg még késik! Ha továbbra sem jöhet a pici és nem is szeretnétek védekezzetek máshogyan
2015. júl. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is várnék még a helyedben, és az orvossal is, aki még ilyenkor tényleg semmit nem lát, sőt, akinek már van pozitív tesztje, de még csak az 5. hétben van, annak sem érdemes még elmennie, mert szinte tuti, hogy semmi nem látszik még rendesen az ultrahangon.


A menzesz elmúlása utáni 1 nap az gondolom valahol a ciklusod 7. napja körül lehetett, mivel a spermák 5, de akár 7 napig is elélhetnek, van esély a babára. Ha jól számolom olyan 31-32 napos lehetett a legutóbbi ciklusod, ha ez az átlagos, akkor viszont nem valószínű, mert a peteérésre a menzeszt megelőző 14. napon van a legnagyobb esély. Extra peteérés persze előfordulhat, meg barátnőm is éppen most úgy terhes, hogy ki tudja honnan került elő egy érett petesejt a ciklusa elején, tehát semmi sem kizárt, de valószínűbb, hogy csak pms tüneteket érzel, lehet, hogy most van pont peteérésed. Mostantól számolva két hetet még mindenképpen várnék a helyedben a teszteléssel.

2015. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, valóban nem lettem terhes. A doki azt javasolta, h ne igyak alkoholt,szedjem a kismama vitamint (biztos, ami biztos) & júl. 22.-e körül csináljak 1 tesztet (az úgy is eldönti a dolgokat)! Úgyh nem tudok mást tenni, csak várni.. :-/
2015. júl. 13. 13:29
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, hát abban még ne legyél biztos, még nem telt el azóta 2 hét, hogy tesztelhetnél, tehát az orvos még nem láthat semmit, max. ha érett tüszőt látott az uh-n akkor lehet következtetni arra, hogy valószínűleg nem vagy terhes, de 1 tüsző még simán megérhet párhuzamosan az adott ciklusban, tehát még az sem jelent biztosat. Követsd a doki tanácsait, és tesztelj majd 22.-e körül, addigra már biztosan kimutatja, ha van baba. A doki mit látott az uh-n?
2015. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves "5-ös"! :) A doki éppnek és egészségesnek látott mindent odalent. Csupán annyit mondott, h nagyobb a méhem a kelleténél. Eddigi mérések mindig 58-60mm-t mutattak, most viszont 70mm nagyságú volt az UH-on lemérve.
2015. júl. 14. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!