Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló szedése után...

Fogamzásgátló szedése után elég 3-4 hónap szünet a baba project előtt?

Figyelt kérdés

Július elején hagytam abba a fogamzásgátlóm (Miligest) szedését, és úgy tervezzük a párommal, hogy október-november környékén belevágunk a baba projectbe.

A szünet alatt már kell szednem valamilyen terhesvitamint, vagy elég akkor elkezdeni ha próbálkozunk, illetve összejön a terhesség?


2015. júl. 7. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is Miligestet szedtem. Szerintem elég, ha a próbálkozás alatt vagy, max előtte egy hónappal szedsz vitamint.

Ha nagyon ügyesek vagytok, akkor összejön elsőre, de a nagy átlag nem ez. Mi most várjuk a 3. próbálkozós hónap eredményét.

2015. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Illetve persze a terhesség alatt is szeded a vitamint, de gondolom az volt az egyértelmű rész :D

Én kicsit drágállom a csodavitaminokat, hogy plusz 3-4 hónapig azt szedjem. Elég akkor a sima vitamin, a terhesség első szakaszában lényeg a folsav.

2015. júl. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi 11 év gyógyszer után 3 hónapot szünetet hagytunk. Majd az első próbálkozós hónapban meg is fogant a kisfiunk. Terhesvitamint csak a + teszt után kezdtem szedni, előtte nem láttam értelmét.
2015. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Folsavat kezdjél el szedni, vitamint nem muszáj, főleg ha egészségesen étkezel. Én a pozi teszt után kezdtem a Gravidát, de a folsavat szedtem előtte folyamatosan. Mire kiderül a terhesség már lezajlik egy csomó minden, amihez kell a folsav, ezért kell azzal "előre" készülni.
2015. júl. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!! :)
2015. júl. 8. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!