Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek terhes vagyok?...

Szerintetek terhes vagyok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Teljesen kétségbe vagyok esve,hogy most mi lehet? 17 éves vagyok, és öt éve van rendszeres menstruációm,a ciklusom szinte mindig 28-30 napos. (14 éves koromban petefészek cisztáim voltak,de állítólag fel kellett szívódniuk.) Ám júliusban furcsa volt a menzeszem,mert az első nap rengeteg volt,aztán a következő 3 napban szinte alig volt. Most augusztusban pedig 5.-én kellett volna megjönnie,de még mindig nincs semmi. Folyamatosan volt szexuális kapcsolatom a párommal,de általában mindig védekezünk óvszerrel,ám májusban megtörtént óvszer nélkül is. Azóta már csináltam 3 terhességi tesztet,egyet júniusban,a másik kettőt pedig az elmúlt két hétben és mind a 3 negatív lett. Ezek szerint nem vagyok terhes,de úgy érzem mintha a hasam is nőtt volna (nem híztam semmit) és késik a menstruációm is. Nagyon kétségbe vagyok esve,és nagyon félek a nőgyógyásztól is... Mit tegyek? Az orvostól mennyire kell féljek? Nagyon szépen kérek mindenkit,hogy normálisan válaszoljon és a tapasztalatokat is szívesen elfogadok! Előre is köszönöm! :)
2015. aug. 20. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy újabb tesztet, csináld meg!

A hasad még nem nőhet. A múlt hónapban megjőtt, bár furcsa volt, de emiatt ne aggódj, sok oka lehet. Viszont ha negatív, menj orvoshoz! Más lesz a gond, bár az is lehet, hogy kimarad egy hónap... Ne izgulj! :)

2015. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az elmúlt két hétben csináltál tesztet és negatív lett, akkor májusi aktusból nem vagy terhes. Ha az óvszer nem volt sérült stb akkor nem vagy elvileg, de azért ismételd meg a tesztet. De szerintem más oka lesz. Menj nőgyógyászhoz nyugodtan, nem fogja leharapni a fejed.


Ja a terhes has nem nő az első 3-4 hónapban szóval ez tuti nem attól van.

2015. aug. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a gyors válaszokat! Holnap csinálok egy új tesztet és jövőhéten kérek időpontot is a dokihoz. Valószínű,hogy nem is nőtt semmit,csak én látom nagyobbnak a hasam,mert mindenki azt mondja,hogy ugyanolyan,csak kicsit félek.
2015. aug. 20. 19:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha késik a menzesz, a hasadra hízol, az a pajzsmirigy alulműködés is okozhatja. Menj el endokrinológushoz, kérj TSH, FT4, FT3 vizsgálatot!
2015. aug. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!