Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudhatom, hogy terhes...

Honnan tudhatom, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi két hónapban enyhébben volt meg (7 napig, és véreztem, de kisebb intenzitással), de idöben megjött.

Most 29-30. táján kéne megjönnie.

Állandóan fáj a fejem napok óta, hisztis vagyok, 2 napja a hasam is görcsöl, fel vagyok puffadva, és sehogy sem áll a hajam, meg a kedvem is unott, szóval jellegzetes menzesz tünetek.

Viszont ha jól tudom, a kezdetben nincs különbség a menzesz és a terhesség tünetei közt.

A hónapban a jelek szerint még volt peteérésem.

2 éve óvszerrel védekezünk, nem volt baleset (egészségügyi gondok miatt nem használhatok hormon alapú fogamzásgátlót), de sokak szerint ez is ugyanakkora lutri, mint a megszakítás.


Van okom terhesség miatt aggódni, vagy majd csak akkor, ha késik?


2015. aug. 24. 06:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak ha késik.
2015. aug. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. A rendeltetésszerüen használt óvszer NEM lutri, hanem majdnem ugyanannyira megbízható, mint a hormonásis módszerek. (Persze ha valaki csak a "végén" húzza föl, stb, akkor nem "hat", de ebben nem az óvszer, hanem a használó hibás)


2. Tesztelni legkorábban akkor érdemes, amikor a menzesz lenne, mert kb akkor van általában a beágyazódas.


3. Ha az elözö menzeszed nem megszokott volt, akkor mindenképpen tesztelj, mert elöfordulhat, hogy már akkor egy terhesség kezdetén voltál és amit tapasztaltál, az a beágyazódási vérzés is lehett. (Habár nem túl valószínü)

2015. aug. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!