Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha van rajtam 8-10 kiló plusz...

Ha van rajtam 8-10 kiló plusz inkább adjam le mielőtt próbálkozunk?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen tök jól érzem magam és a férjemnek is nagyon tetszek, mert igen szerencsés homokóra alkatom van, szóval arányosan szedtem fel és tök nagyok most a melleim, meg szép kerek fenekem van, de ugyanúgy megvan a derekam is. De a lánykori súlyomhoz képest 8-10 kiló van rajtam. Anyukám mondta, hogy szerinte le kéne fogynom, mert ha még ezekhez a méretekhez jön pl. a terhességi mellnövekedés, akkor utána lehet, hogy nagyon nem járok majd jól, mert sokkal jobban megfognak ereszkedni stb. Eddig erre nem is gondoltam, tényleg? Vagy már úgy is mindegy nekem, ha most lefogyok utána meg a terhesség miatt megint megnőnek, akkor súlyingadozás miatt úgyis ugyanaz a vége?
2015. aug. 27. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha jól érzed magad így és a férjének is tetszel , akkor minek erőlködés. A terhességgel járó kilók szülés után lemennek. Mondjuk én nem érzem jól magam plusz 10 kg-val , pedig arányosan hízik.
2015. aug. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem kell leadni.
2015. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én sem kezdenék a helyedben veszettül fogyózni. A lényeg, hogy magadnak és a férjednek tetszel. Egyénként a homokóra alkat valóban szexi - női szemmel is :)

Ha valamit tenni szeretnél mégis, csak simán figyelj a kajálásra, esetleg egy kicsit mozogj. Ne a súlyod, hanem az egészséged és a babád miatt :)

2015. aug. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Attól függ szerintem milyen az arány.(kg-cm.)

Mi 8 kg.plusszal kezdtük a próbálkozást,mivel előtte nemrég hagytam abba a szoptatást,nem volt idő leadni.Azonnal sikerült a baba.Én nem izgatom magam a plussz miatt,majd lemegy.

Mondjuk 180 cm vagyok,hálistennek nem is nagyon látszik. :)

2015. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mozogni mozgok, meg jól is eszek, szóval nem úgy kell elképzelni, hogy egy ideje tespedek és most épp csak ennyi van még rajtam. Úgy 3-4 éve beálltam erre. Ami érdekes, mert kifejezetten sovány sosem voltam, de most se nézek ki úgy, hogy fú ezen mennyi felesleg van már. Valahogy úgy is jó volt meg így is az. Bár a régi képeimet mikor meglátom mindig az jut eszembe, hogy jézusom, nem voltam beteg? Pedig nem voltam sovány tényleg, csak valahogy szokatlan. :D Az a kemény, hogy most is XS meg S ruhákat hordok, ugyanúgy, mint akkor, csak most némelyikbe már nem fér bele a mellem, de sokszor amelyikbe meg belefér, az meg máshol nagy. :D
2015. aug. 28. 01:34
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet ez anyám szokásos viselkedése, mikor valamit mindig talál, ami miatt meg akarja mondani, hogy mit csináljak, meg hogy nézzek ki.
2015. aug. 28. 01:35
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem amíg kb. 36-os a méreted, addig egyáltalán nem kell fogynod. A 36-38 tökéletes. Plusz úgysem tudhatod, mennyit hízol. Van olyan ismerősöm, aki 25-öt, van, aki 8 kilót szedett fel, ez teljesen egyénfüggő.


Rajtam (szerintem) plusz 2-3 kiló van (bár én is 36-38-as vagyok, 89-64-91 méretekkel), ettől még igyekszem megszabadulni. De közben próbálkozunk is, szóval nem vág földhöz, ha nem sikerül... Viszont már 2 hónapja nagyon figyelek a kajára, mindent eszek, csak a cukrot és a finomított szénhidrátot zártam ki, ezekből vásároltam új termékeket. Így már lement 1-2 kiló. Szerintem inkább majd nálad is az számít, mit eszel, amíg babát vársz :)


Én legalábbis erre alapozok, de ha a 10 kg valóban túlsúly lenne, akkor mindenképpen jó lenne leadni.

2015. aug. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha 36-os érettel szerinted van rajtad 8-10 kg, akkor inkább önértékelési/testképzavarral kellene egy pszichológust meglátogatni. Másrészt ha ennyire vékony vagy, akkor nem lesz könnyű egy terhességet kihordani.
2015. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
akkor fogyj,ha nem vagy elégedett magaddal. mivel az vagy,és a férjed is,nincsen probléma,nem? :-)
2015. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Ha 36-os érettel szerinted van rajtad 8-10 kg, akkor inkább önértékelési/testképzavarral kellene egy pszichológust meglátogatni."


Ez tény, ezt a mérleg mutatja, nem zavarom van. Ennyivel vagyok több, ahhoz képest, mint mikor pár éve a mérlegre álltam és akkor sem voltam sovány. Talán inkább kislányos.



Igen, erre én is egyre jobban figyelek, hogy miket eszem, pl. zöldséget, gyümölcsöt is sokkal többet szoktam, mint eredetileg.

2015. aug. 28. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!