Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki jártas a hőmérős témában?

Ki jártas a hőmérős témában?

Figyelt kérdés
Kezdem azzal, hogy TUDOM, hogy úgy van értelme, ha folyamatosan méri az ember a hőjét és mindig ugyanabban az időben, DE... Arra gondoltam, hogy hátha ebből lesz valami jel, hogy összejött-e a tesó. Viszont egy dolgot nem értek. Lényeg : Előző hónapban kezdtünk kistestvér gyártásba. 8-án kellene, hogy megjöjjön a bajom. Soha nem hőmérőztem, de látom, hogy egyre többen így próbálkoznak. Egy hirtelen jött ötlettel mértem hőt szombat délután 36.9, vasárnap reggel 36,9 , ma reggel 36.9, DE tegnap este 36,6 és ma délben is 36,6 volt a hőm. Azt még tudni kell rólam, hogy nem tudok lázasodni és a hőm is elég alacsony mindig. Ha a hőm 37,1-37,4 körül van ( tovább általában nem megy ), már nagyon komoly betegséggel küzdök. Mi lehet ennek az ingadozásnak az oka? Tegnapi tesztem negatív. Már kezdem feladni. De egy kis okosítást megköszönnék azoktól, akik benne vannak a témában! :)
2015. okt. 6. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

csak az ébredési hő számít!!! délutáni, esti hőmérést fejeltsd el, legalábbis teherbeesés szempontjából!!


ha reggel kikelsz az ágyból, 2 perc alatt felmegy a hő, ha pisilsz, leesik x tized fokot, eszel, megint felmegy, felidegesít a párod, még feljebb megy, stb!!! nem számít a nap közben mért hő :) csak a reggeli, közvetlen ébredés után, lehetőleg mindig ugyanakkor és szájban! legyen a hőmérő a párnád alatt, és amint kinyitod a szemed, mérj. csak így van értelme.

sok sikert:)

2015. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fog jönni, de ezt így tényleg nem lehet hogy hol reggel hol délután méred, ez így értelmetlen. Az hogy alacsony a hőd, nem tudsz lázas lenni pajzsmirigy alúlműködés egy tipikus tünete.
2015. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A testhőmérséklet a napfolyamán folyamatosan változik, akár egy egész fokot is. Termékenység szempontjából kizárólag a szigorúan vett ébredési hő a mérvadó, elméletileg ki sem szabad kelni az ágyból mérés előtt, mert az a mérés egyszerűen érvénytelen. Amit írsz, az nem hőingadozás, az egyszerű fiziológia. Nem írok neked hosszabb regényt a részletekről, de ezen az oldalon tökéletesen megismerheted a hőmérőzés alapjait, szabályait és hogy hogy kell értelmezni a kapott értékeket. Kezdetnek belinkelem neked a görbe vezetésének módszerét, innen már oda kattintasz az oldalon, ahova akarsz. :) Melegen ajánlom az "Ismeretek" menüpont többi cikkét is!


[link]

2015. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Tudom, hogy ez a hőmérőzés így nem mérvadó, csak kíváncsi voltam ( szerintem ismeritek ezt az érzést :D ), azért is kezdtem el mérni. Mindenképpen utána fogok olvasni és lehet, hogy kipróbálom, csak attól félek, hogy akkor még jobban rágörcsölnék a dologra és azért nem jönne össze a végén. Eddig 2 terhességem volt és akkor még az ovuval se foglalkoztam.
2015. okt. 6. 13:09
 5/5 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló! A pajzsmirigyem tökéletes. Évente nézik, mert terhesség után nagyon lefogytam (10 kilót híztam terhesség alatt és a szülési súlyomból lejött 25 kg alig pár hónap leforgása alatt) és nem sikerült 3 évig híznom, így folyamatos vizsgálat alatt álltam, de azért köszönöm a tippet! :)
2015. okt. 6. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!