Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik lenne az a legvégső...

Melyik lenne az a legvégső életkor, amikor még vállalnátok gyermeket?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, mert át tudom érezni ezt a dilemmát.


A saját életem úgy alakult, hogy most, 41 évesen házasodtam másodszor (özvegy vagyok, az előző házasságból már nagy gyermekekkel.) A férjemnek viszont ez első házassága, gyermeke nincs. A saját esetünkben nagyon szeretnénk közös gyereket, de már ebben az életkorban is sokan kijelentették, hogy nem szabadna, ugye nem gondoljuk komolyan... Ezért vagyok kíváncsi másokra: voltak-e hasonló helyzetben, és hogyan döntöttek.



2015. okt. 22. 12:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Amíg képes vagyok rá és akarom is, megteszem.
2015. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Amíg csak a fő kérdést láttam, addig 40-et akartam írni, de így plusz 1-2 még beleférne. A helyetekben most azonnal belevágnék.
2015. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Mivel már van egy gyerekem, így 38 évnél húzom meg a határt. Ha nem lenne, akkor valószínűleg 40 felett is vállalnám, így nem. Most egyébként 34 éves vagyok.
2015. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Én azt mondtam, 43 évesen vállalnék utoljára. Van egy lányom már. A mai modern szűrővizsgálatokkal az életkorral járó genetikai rendellenességek csaknem 100%-ban kiszűrhetőek. Szerintem keress egy megbízható és jó nőgyógyászt és vágjatok bele.
2015. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 piriiiii ***** válasza:
78%

40-45 éves koromban.

Én vállalnék a helyedben gyermeket alapos orvosi tanácskozás után, és annak tudatában, hogy életerős vagyok és teljesen egészséges (meg a férjem is), illetve, hogy bírnám-e majd még 10-15 évig a gyermek nevelését, és az iskoláztatását még ezután is.

Vannak ismerőseim, akik a Te korodban szültek egészséges babát problémamentesen.

2015. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

En anno úgy gondoltam, az elsőt 30 alatt, utolsót 40 alatt. Egy gyerekem lett végül is, akit 28 évesen szültem.


A gyermekvallalas két ember dolga, másnak nincs köze hozzá. 41 évesen simán vállalhat gyereket, pláne, hogy nem az első. Ne a másik véleményére adj, hanem a magadéra. Én Pl azért nem vállalnék már gyereket -40 vagyok- mert nem lenne hozzá elég türelmem és egeszsegileg sem vagyok a toppon. Ha neked belefer, ha úgy gondolod hogy van elég türelmed hozzá, egeszsegileg, anyagilag nincs akadálya, akkor hajrá.

2015. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
40-45 éves korig körülbelül. Ha tényleg szeretnétek gyereket, akkor nincs min gondolkozni, esetleg beszéljetek egy orvossal a lehetséges kockázatokról.
2015. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
35éves koromig max. Most vagyok 24 és van egy kislányom,akinek szeretnénk kistesót,de még sajnos nem sikerült. Autoimmun p.m alulműködésem van,ami miatt sajnos nehezen esek teherbe,ezért is vállaltuk ilyen fiatalon. DE! Igy a Te esetedben én simán vállalnám,ha még nincs gyermeke a férjednek. Sose venném el tőle a lehetőséget,hogy apa lehessen. Vágjatok bele minél előbb szerintem.
2015. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
35, az felett nem. Nem is azért, mert esetleg nem bírná a szervezetem, mert 40 évesen is érett lehet egy női szervezet még gyereket szülni, hanem nem lenne már sok türelmem egy babához és kisgyerekhez.
2015. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

40.

De szerintem az sem elhanyagolható kérdés, hogy a férjed mennyi idős.

2015. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!