Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik lenne az a legvégső...

Melyik lenne az a legvégső életkor, amikor még vállalnátok gyermeket?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, mert át tudom érezni ezt a dilemmát.


A saját életem úgy alakult, hogy most, 41 évesen házasodtam másodszor (özvegy vagyok, az előző házasságból már nagy gyermekekkel.) A férjemnek viszont ez első házassága, gyermeke nincs. A saját esetünkben nagyon szeretnénk közös gyereket, de már ebben az életkorban is sokan kijelentették, hogy nem szabadna, ugye nem gondoljuk komolyan... Ezért vagyok kíváncsi másokra: voltak-e hasonló helyzetben, és hogyan döntöttek.



2015. okt. 22. 12:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%
41 és 41 éves között nagy különbség van. Mennyire éltek egészségesen? Ha fittek vagytok, egészségesen étkeztek, rendszeresen sportoltok, és a jövőben is így kívánjátok folytatni, akkor én még erősen gondolkozva ugyan, de talán bevállalnám, miután kivizsgáltattuk magunkat, és kikértük orvos véleményét. 44 évesen már nem vágnék bele, 43 évesen már nagyon-nagyon vacillálnék. A férjed hány éves?
2015. okt. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

Ha tényleg szeretnétek még közös gyermeket akkor gyorsan vágjatok bele, utólag már késő lesz bánkódni hogy elszalasztottátok az alkalmat. 41 évesen még bele lehet vágni a gyerekvállalásba, míg pár évvel később már ne, nagyon.

Szomszédom 40 évesen most várja a 3. gyerekét és nagyon boldog.

2015. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Persze fontos, hogy a férjed hány éves, 40-hez vagy 60-hoz közelebbi.


Én viszont úgy gondolom, hogy mivel azt írtad szeretnétek, nagyon megbánnátok ha nem vállalnátok gyereket csak azért mert mások mit szólnak stb.

Egészségügyi vizsgálat és azonnal belevágnék.

2015. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%

Mi 3-an voltunk testvérek, mikor anyánk megözvegyült. Aztán az új párjával vállalt közös gyereket. 43 évesen szült. Problémamentes terhessége volt, egészséges lányt szült. Ez 22 éve volt.

Most azt mondja húgom, hogy rossz, hogy nyugdíjas anyja van, akivel nem tud semmit megbeszélni, stb (hozzáteszem anyánk nem fiatalos, nemigen ad magára).


Ezt neked kell érezned, te tudod, milyen vagy, mennyire leszel "öreges" 60 évesen, amikor a gyerek érettségizik.

2015. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok, számomra biztatónak tűnő hozzászólást! Egyébként mi azon vagyunk, hogy legyen közös gyermek, tehát ha úgy vesszük, már belevágtunk, ha néhány hónapon belül nem jön össze, akkor fordulnánk orvoshoz. A fórumot inkább tényleg kíváncsiságból, mások véleményének megismerése végett nyitottam. Néhányan kérdezték: a férjem életkorával semmi gond, ő még fiatalabb is nálam.
2015. okt. 22. 15:27
 16/20 anonim ***** válasza:
Én nem várnék néhány hónapot sem a kivizsgálással, meg lehet azt csinálni közben is, ez főleg akkor nagyon fontos, ha gond van a pajzsmiriggyel, mert ott 3 hónapig szedni kell a gyógyszert, és csak utána szabad akciózni. Sok sikert!
2015. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A Ti esetekben azt mondanám, 1-2 év belefér még.

Nekem 4 gyerekem van, 33 évesen született az utolsó. Most 40 évesen gondolkodtunk az ötödiken. Nem is lenne késő, de mivel sem a férjem, sem az én számomra nem jöhet szóba a terhességmegszakítás még egy súlyosan beteg, pl.Down-szindrómás gyerek esetében sem, így inkább marad a létszám, nem kockáztatunk.

2015. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
38-ig szülnék,de a te eseted speciális,ha a helyedben lennék akkor igen,szülnék.Sok sikert!
2015. okt. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%
45
2015. okt. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Max 37-38.

De ti gondolom előre letisztáztátok, hogy vállaltok gyereket, mert én pl ha belegondolok nyilván megbeszélném a párommal, úgy kell elfogadnia, hogy 38 felett már nem lesz közös gyerekünk. Ha ez neki nem férne bele, nem vagyunk egymáshoz valóak.

2015. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!