Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek hogy teherbe...

Mit tegyek hogy teherbe essek? Pcos vagyok és elkeseredett. Nagyon szeretnénk babát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, aki hasonló cipőben jár írjon hogy hogy jött össze nekik a baba!
2008. szept. 12. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szia,én is pco-s vagyok.az első lépésed az legyen hogy felkeresel egy endokrinológust!!ezt mindenképp tedd meg,minél hamarabb.csak azért mondom mert én elfecséreltem elég időt a sima nőgyógyásszal,legalább te ne tedd!szóval,a sima nőgyógyászok egyszerűen képtelenek ezt a betegséget gyógyítani.csak clostit adnak,ami pco-nál több kár mint haszon,lásd sajnos én így jártam.aztán meg mindenféle műtétek akarnak.szóval az endokrinológus erre szakosodott,el fog küldeni cukor,inzulin,hormon vizsgálatra,és ő az aki ismeri a metformin nevű gyógyszert.na az ami nagy segítségünkre van,és amit a sima nőgyógyász nem alkalmaz.írd be a googléba hogy :metformin pco,rengeteg dolgot meg fogsz tudni.általában ez a gyógyszer mindenkinek segít.úgyhogy ne add fel,nekünk is lehet babánk,csak menj endokrinológushoz gyorsan!a pco,nem csak tüneti kezelést igényel,hogy legyen peteérésünk,hanem a problémát meg kell szüntetni.amit a nőgyógyászok nem tudnak.
2008. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így van. Keress fel endokrinológust!

Ha bebizonyosodik az inzulinrezisztencia, a metforminnal megszüntethető, és után amár akár clostival, akár spontán szabad az út a babának! :-)

2008. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is pcos vagyok és köszi nektek, hogy az endokinológusra felhívtátok a figyelmem, mert csak nőgyógyászhoz járok, aki clostit írt fel, és ha nem jön össze a baba akkor műtétet javasol 6 hónap múlva. félek én is. ti használtátok a metformint? és segít?
2008. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok,én még csak most tartok a vizsgálatoknál,amiket az endokrinológus kér.nagyon sajnálom az elfecsérelt időt,amit a clostizással töltöttem!én nagyon remélem hogy végre sikerül a baba.imkább szedek fél évig gyógyszert,mint hogy műtsenek,meg hormonozzanak.ja,és persze a műtét csak átmeneti megoldás,és nem is biztos hogy segít.
2008. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én hála Istennek nem vagyok pcos-es, de gyanús voltam, és ezért utánaolvastam a dolgoknak, sőt még orvost is kerestem, de aztán nem kellett, mert nincs ilyen baj, kiderült, hogy a pajzsmirigyem a bűnös...

De a műtétbe semmiképp nem mennék bele, a metformin hat már akár 1 hónap alatt, de átlagban 3-6 hónap alatt, tehát ha létezik gyógyszer, akkor azt ki kell harcolni bármi áron is, ha máshogy nem írják fel, akkor dietetikus, vagy bárki, csak ne engedjétek a műtétet, a petefészken sebet ejteni... az nem játék... és a teljes gyógyulást, de még a fél gyógyulást sem garantálják, csak akkor érne valamit, hogy a műtét után rögtön teherbe is esne az illető... De itt szintén ugyanaz a kérdés!: Ezt ki garantálja? senki! Úgyhogy én inkább harcolnék, és mennék dokiről-dokira, mintsem a műtét...

2. válaszoló voltam

2008. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egyik barátnőm is ebben a cipőben járt évek óta, és már le is mondott a babáról. Tervezgették az esküvőt, ami egyébként most volt hétvégén. Most 4 hónapos kismama! :)

Ne adjátok fel lányok, csak ne akarjátok annyira. Nekem sem jön össze évek óta...én is elvagyok keseredve, és már én is mondok szépen lefelé róla...ez van! :(

2008. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!