Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megszakításos védekezéssel...

Megszakításos védekezéssel mekkora esély van hogy ne legyek egyből terhes?

Figyelt kérdés
Szeretnénk babát. De még nem azonnal, eddig gumival védekeztünk, és jó lenne pár hónapot, esetleg egy évet gumi nélkül. Az se gond ha azonnal összejön, csak azért most még költözés miatt jobb lenne várni egy évet.
2015. nov. 17. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

De ha várni akartok egy évet, akkor miért nem védekeztek továbbra is?... ezt nem értem.

Amúgy 50 % az esélye, hogy terhes leszel rögtön, és 50% hogy nem :).

2015. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát mert gumi nélkül sokkal jobb. :D
2015. nov. 17. 13:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

50%: vagy az leszel, vagy nem.

Embere válogatja.

Van olyan ismerősöm, aki próbálkozás kezdetétől számított 3 hónap múlva már megfogant.

Míg pl én anno majdnem 2 év folyamatos próbálkozás után jöttem össze. Egy haveromék pedig másfél évig bízták a természetre a dolgokat, mire összejött a baba.

2015. nov. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj: a megszakítás Pearl-indexe ~35 körül van. Egy év alatt 100-ból ennyi nőnek nem válik be a módszer.


A statisztikában ugyanakkor benne van Marika, aki 10 év alatt se lett terhes ezzel a módszerrel, meg Juliska is, aki az első ilyen próbálkozással megfogant (mint az a 16 éves, aki itt kérdezgetett az oldalon és azóta már meg is szült).


Na most hogy te melyik leszel, Mari vagy Juli, azt senki meg nem tudja jósolni!

2015. nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez nekem is szimpatikus, hogy bízzuk a természetre. :)
2015. nov. 17. 13:41
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Lehet, hogy neked jobb gumi nélkül, de hogy a pasidnak nem, az tuti. Ahelyett hogy átadja magát az érzésnek, figyelni, hogy időben kivegye, pont akkor szakítja meg, amikor a legjobb rész jön.
2015. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Van más útja a védekezésnek, ha egyenlőre még nem szeretnétek

babát.

2015. nov. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Van mas mod is mint a gumi.

Par honapot lehet tablettazni is, kup, pesszarium, vagy van olyan bor ala betett tuszeru ize is, ami addig hat amig ki nem veszik es talan csak 3 evente kell cserelni, nekunk olyan van.

2015. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megszakítással védekezünk 2 éve a párommal.

Akarunk babát mindenképp, szóval nem görcsölünk ezen. Viszont odafigyelünk, hogy időben legyen megszakítva az aktus. A naptárt figyelve az esélyesebb napokon általában óvszert használunk, de nem mindig.

Szerintem, ha tényleg tervezitek, akkor nem kell annyira rágörcsölni.

Egyébként végig is csinálhatjátok, ha mondjuk hüvelykúpot használtok(teszteltük a patentex ovalt). Ennek is attól függ a hatékonysága, hogy mennyire tartják be a betegtájékoztatót.

Óvszert vagy fogamzásgátló tablettát is hiába használ valaki, ha rosszul használja.

Szerintem relax és élvezzétek egymás társaságát nyugodtan. :)

2015. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%

Egyébként más védekezési formák:

Jaydess hormonális méhbe helyezett fogamzásgátló

injekció 3 havonta 2ezer forintért

2015. nov. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!