Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezekbefolyásolják a teherbeesé...

Ezekbefolyásolják a teherbeesést? Első baba lenne, nem tudom, mit kell változtatnom, illetve kell-e.

Figyelt kérdés

Ezek befolyásolják, gátolják a teherbeesést?


- szénhidrátszegény diéta, gluténmentesen ( jelenleg 54 kg vagyok, mert mondták hogy 50 kg felett kellene legyek, de nem eszem tésztát, kenyeret, rántott dolgokat, hízlaló dolgokat, helyette sok sovány hús, túró, tojás, zöldség, gyümölcs )

- edzés ( trambulinon ugrálós intervall és saját tejstsúlyos tabata kb heti 3x)

- kávé

- L-Carnitine edzés előtt

- alkohol, ha baráti találkozó van (kb hetente-kéthetente 1x néhány pohár bor)


Ezeken kell valamit válzotatnom, ha a teherbeesés cél?


Egyébként szedem a femibion 800-at, barátcserje kapszulát, cickafark tea/palástfű tea kombót is iszom ahogy azt javasolják.



2015. nov. 24. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi olyat nem csinálsz, eszel ami befolyásolha a teherbeesést. Ha nincs gond a ciklusoddal fölösleges - főleg egyszerre többféle - természetes kiegészítő, ezek sokaknál csak bekavarnak a ciklusba.
2015. nov. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kávét csökkentsd, vagy ha le tudsz mondani róla, hagyd el teljesen, több tanulmány is azt hozta ki, hogy lehet negítav hatás a teherbeesésre (de ez nem jelenti azt, hogy aki literszámra issza a kávét, nem esik teherbe, mint ahogy nyilván azok is teherbe esnek,a kik semmit nem szednek és semmit nem változtatnak az életmódjukon).


Az edzésnél arra figyelj, hogy ne vidd túlzásba. Ha ehhez réhóta hozzászokott a szervezeted, akkor nyilván nem fogja vészjelzésként értékelni, hogy nagy megterhelésnek vagy kitéve (valószínűleg), de ha mostanában kezdted pont azért, hogy formába lendülj a baba érdekében, akkor érdemesebb kímélőbb edzési formát választani, pl. úszás. A testzsírszázalékod ne menjen lehetőleg 22 alá a babára készülés időszakában. A gluténmentes diéta biztos, hogy nem árt, de a szigorú CH megvonás nem mindenkinek válik be (megint: ha évek óta így étkezel, valószínűleg ez nem fog gondot okozni, de ha kifejezetten a baba miatt kezdenél ilyen diétába, nem biztos, hogy jó ötlet, a szervezeted érzékelheti úgy, hogy "háborús helyzet" van, kevés az éghető üzemanyag, ezért nem alkalmas az időpont a teherbeesésre).


Ha élesben próbálkoztok már, akkor azért legalább a ciklus második felében, amikor esélyes már, hogy megfogantál, próbálj megállni egy pohár bornál, nem kell néhány pohár (ellentmondások tömege: van, aki szerint az első 6 hétben semmi jelentősége annak, mit eszik-iszik, szed az anya, mások szerint nagy jelentősége van ekkor is)

2015. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

júliusig fogamzásgátlót szedtem, sok éven át, emiatt is javasolták ezeket.

Mivel több egészségügyi problémám is van ( allergia, ételérzékenység ), emiatt is gondoltam, hogy jót tehet, ha szedek ilyeneket. A gluténmentes és szénhidrátszegény diétát is emiatt tartom.


Július elején vettem be az utolsó fogamzásgátló tablettát, júl közepén megjött, majd utána már nem szedtem. Azóta semmilyen formában nem védekezünk, mégsincs semmi se.

Október közepétől kb lazítottam a diétán is, mert elég keveset ette, kb 1000 kalóriát egynap, ezt is feltoltam kb 1800-ra, híztam is 4 és fél kg-ot, hogy ne legyek 50 alatt.

2015. nov. 24. 10:33
 4/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, köszönöm, megfogadom a tanácsot, bár a kávéról főleg reggel még nem tom hogy tudok lemondani :) De természetesen megpróbálom :)


Az alkoholt is mellőzöm akkor.

A diétán kicsit lazítottam, pl köretként már nemcsak zöldség hanem barna rizs is tartozik, vagy főtt burgonya, illetve a kalóriát is emeltem, hogy emelkedjen kicsit a testzsírszázalékom illetve súlyom, mert hugom szerint nem jó, ha kevés. (162 cm és 49 kg voltam, most 53-54)


Edzeni és diétázni évek óta szoktam, de kb márciustól volt egy szigorúbb időszak, amit októbertól lazábbra vettem.


Esetleg az, hogy trambulinon edzek, és az eléggé ugrálós és intenzív, az számít? Illetve súlyzózok is, erről is azt hallottam, hogy nem kéne. Inkább gyalogoljak helyette?

2015. nov. 24. 10:39
 5/8 anonim ***** válasza:
En 49 kg voltam mikor terhes lettem nagy sokara..semmin nem valtoztattam.Lenyeg hogy legyen rendszeres peteeresed :) Csak megsugom 72kg voltam szuleskor :D 4kg-s baba lett :) Most 53 kg vagyok :)
2015. nov. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hű, gratulálok! Akkor lehet az arany középút mellett döntök és a kicsit visszafogottam edzés és diéta megmarad, csak nem olyan durván, mint egyébként :)

Ez a kávé dolog foglalkoztat, anélkül munkába menni, majd dolgozni és pörögni egész nap neem lehetetlen küldetés :)

2015. nov. 24. 11:16
 7/8 anonim ***** válasza:

A trambulinos edzés akkor nem kifejezetten előnyös, amikor éppen megtapadna, beágyazódna a megtermékenyített petesejt. De ez általában a ciklus második felében következik be. Simán csinálhatod azt, hogy a ciklus második felében figyelsz jobban magadra (megint: nem azt mondom, hogy kemény edzés mellett nem lehet teherbe esni vagy hogy elvetélnek a nők, csak azt, hogy ha mindent meg szeretnél tenni a legideálisabb körülményekért, akkor erre is figyelj oda).


A barna rizs, bulgur, quinoa, egyéb teljes értékű köretek nagyon jók:)

2015. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Lehet inkább áttérek akkor a gyaloglásra és a szobabiciklizésre. Hamarosan úgyis itt van a Karácsony, és kedvem sincs annyira szigorúan edzeni :D
2015. nov. 24. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!