Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy mondjam meg a szüleimnek...

Hogy mondjam meg a szüleimnek hogy megszeretném tartani a babát? Irjatok kérlek.!

Figyelt kérdés

17 éves vagyok teherbe estem a páromtól lassan 1 éve vagyok vele, de már előtte mi sokáig jó barátok voltunk. Terhes lettem tőle, tulajdonképpen ezt valahogy így is terveztük. Tegnap megmondtam a szüleimnek kiakadtak anyum mindenképp az abortuszt akarja apum viszont nem tudja.. Annyit kérdezett mit szeretnék, én mondtam hogy megakarom tartani de annyit válaszolt rá hogy majd megbeszéljük. A párom nagyon örül neki és a családja is mert őket is régóta ismerem a párom hugával egy osztályba jártunk és mindig a legjobb barátnők voltunk.

Mire megszületne a pici 18 lennék már.

De anyum azt mondja nem lennénk képesek felnevelni egy kisbabát mert nincs iskolám a párom most nem dolgozik.

Ez eddig Oké. De az iskolát eltudnám végezni ameddig a baba nem születne meg addig járnák ugyanúgy aztán 1 évet halaszthatnák és meglenne a szakmám, a párom pedig visszamehet Németországba ahol megkeresné havonta a 350.000 400.000.

Hogy vegyem rá őket hogy ne vetessék el tőlem? Nekem ez nagyon nagy lelki megterhelés lenne mert idegen kisgyerekeket annyira tudok szeretni hát még a sajátomat.. Segítsetek kérlek..



2015. nov. 24. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
52%

"...nincs iskolám a párom most nem dolgozik..."


"De az iskolát eltudnám végezni ameddig a baba nem születne meg addig járnák ugyanúgy aztán 1 évet halaszthatnák és meglenne a szakmám, a párom pedig visszamehet Németországba ahol megkeresné havonta a 350.000 400.000. "


ABORTUSZ!!!!! SÜRGŐSEN!!!!

2015. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 A kérdező kommentje:

A mondatokból csak ennyit vettél ki..

Akkor olvasd el azt is hogy AZ ISKOLÁT ELTUDNÁM VÉGEZNI! MERT MÁR JÖVŐRE VÉGEZNÉK VELE!

2015. nov. 24. 14:07
 3/87 anonim ***** válasza:
90%

Neked halvány lila gőzöd sincs arról, mi az a gyerekvállalás...

Nem ám annyi, mint az Éjjel-nappal Budapestben. Hogy a haverok eltologatják, azt kész.


Miből veszel pelenkát? Tápszert? Babafelszerelést? Ruhát? Stb?


Hol laknál? Miből fizetnéd a rezsit?

Durva ám egyedül lenni egy babával, mert a párod Németországban van!


És ha visszamehet, akkor most miért nem dolgozik???

2015. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
83%
És? Van egy iskolád. Nulla gyakorlatod, egy babád, meg a gyest kapod. Ez ám az élet...
2015. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
87%

"tulajdonképpen ezt valahogy így is terveztük."


Ez most komoly?

2015. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
92%

Nem kényszeríthetnek rá, maximum kidobnak 18 évesen gyerekestül.

Egyébként a mostani élethelyzetben nem lennél képes eltartani a gyereket, anyud jól látja, és igaza van.

Egyáltalán hány éves a párod? Biztosan távkapcsolatot akarsz? Ő mit szól hozzá, mennyire biztos a dologban? Stb. Mert simán előfordulhat, hogy kimegy, jól keres, aztán kinn ragad, te meg itthon egy csecsemővel a szüleid nyakán.

2015. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
94%

Mivel így terveztétek, nyilván konkrét terveitek vannak: hol fogtok élni, ki lesz a gyerekkel amíg te tanulsz a párod meg Németországban dolgozik, miből fogjátok megvenni a babaholmikat. Ezeket elmondod a szüleidnek, biztos megértőbbek lesznek.


Ha úgy "terveztétek", hogy a szüleid továbbra is eltartanak plusz a babát is, ingyen bébiszitterkednek amíg te tanulsz meg szórakozol... hát akkor annyira nem lesznek boldogak.

2015. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
18%
Megmondtam hogy nem vetetem el. Nem tudott mit csinálni, mert jogaim voltak. 17 évesen szültem. ÉS NEM ANYÁM NYAKÁRA SZÜLTEM mielőtt nekem esne valaki. Párom elment dolgozni, kivettünk egy albérletet még jóval a szülés előtt. Mivel elmúltál 14 éves, így jogilak csak a te döntésed mit kezdesz a babával.
2015. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
95%

kedves kérdező,

tudom, hogy nem ezt a választ várod, de anyaként valahol megértelek téged is, de édesanyádat is.


17 évesen nem tudom, hogy pszichésen mennyire vagy kész az anyaságra (mert azért ne szépítsük a dolgot, kiskorú vagy és a terhesség nem volt tervezett gondolom).


A másik aggasztó tényező az anyagi bizonytalanság.

Hol laknál? Miből finanszíroznád az életed és a baba kiadásait?

Lásd be: akár a párod, akár a szüleid nyakára szülsz, kiszolgáltatott leszel te is és a baba is.

(a kisgyermekkel történő munkatapasztalat nélküli képzetlen munkavállalást engedd meg, hogy ne minősítsem- ez tényleg a 17 éves lány álomvilág kategóriája).


A döntéshez tényleg sok lelkierőt kívánok és inkább csak átgondolnivalókat írtam le (nem vagyok sem abortuszpárti, sem abortusz ellenes- mert hiszem, hogy nincs két egyforma élethelyzet).


A férjem külföldön dolgozik. Az általad írt 3-400 eFt kinti viszonylatban az éhbér kategória legtöbb helyen (100 eur körül)- abból gondoltad, hogy a "párod" fizeti a lakhatását, életét és még benneteket is eltart? Ez valószínűleg nem reális- legalábbis nem azona szinten, ahogy te most valószínűleg kitaláltad.

A gyermek apja egyébként mit szeretne? Mert ő is ugyanúgy felelős és ott van a történetben, mint te.

Hol fogtok élni? Pontosan miből? Elismerte az apaságot? Terveztek együttélést/házasságot vagy a gyerekszobádba szerzel egy kiságyat?

Éltetek már együtt (nem hinném..).

Babakelengyével hogy állsz? Van rokon/ismerős aki segíthetne ezzel vagy a tanácsaival?

Szüleid hogy állnak anyagilag (nagyon övön alulinak gondolom, mikor a tinilány közli, hogy szül a szülők nyakára, ha egyébként is szűkös a keret- arról nem beszélve, hogy a szülők akarnak-e, tudnak-e besegíteni, vigyázni a picire alkalmanként vagy ők is dolgoznak, hajtanak)?


17 évesen én is cukinak tartottam a babákat- anyaként, a valóságban tudom, hogy azért ez csak egy szűk keresztmetszete az életnek. A biztos háttér (anyagilag is, neked SAJÁT JOGON, tehát nem segélyke, nem szülőnek, aktuális pasinak kiszolgáltatva!), a stabil kapcsolat és érzelmi háttér (...tudom, papolás, 17 évesen ez még nagyon képlékeny és ez így természetes- de hidd el, a pár kapcsolata legalább olyan fontos a cslaád boldogságában, mint a szülő-gyerek kapocs!) elengedhetetlen.


Nem akarlak elkeseríteni, de te a fenti pontoknál mind-mind hiánnyal indulsz.


Nem beszéllek rá semmire, de jó alaposan gondold át.

2015. nov. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
50%

Igen, és?! Érettségivel, nyelvtudás nélkül kitörölheted a segged, babám.

Gyerekes vagy, éretlen, de te tudod. Ha a szüleid vállalják, hogy eltartanak titeket (én nem tenném, csak a kaját max.), hajrá.

2015. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!