Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 38 évesen vállalni második...

38 évesen vállalni második gyereket az túl késő?

Figyelt kérdés
2015. nov. 27. 20:21
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat.
2015. nov. 28. 14:35
 22/32 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem most van egy 3,5 éves Kisfiam. Aartunk tesót neki de ez az egy gyerkőc is aki akart lenni és a kistesi sem sikerül. Tavasszal leszek 38 és ugyvérzem nem is kell másik gyerek.
2015. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Dehogynem. A 20-as évek pont erről kell szóljanak, hogy párt talál az ember, megházasodnak és megszületnek a "fiókák".


'Szerintem meg az kitolas a gyerekkel, de foleg sajat magaddal, ha 20 evesen szulsz. A 20-as eveknek nem errol kene szolnia.'

2015. nov. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Nem, a 20-as evek inkabb tanulas, tapasztalatgyujtes, utazas, bulizas, vilagjaras, tapasztalat- es penzgyujtes stb, persze akinek ezekre nincs lehetosege, az minek varjon 30 eves koraig, ha nem akar, de irigyelni senki nem fog 20 eves szuloket, es ennek megvan az oka.
2015. nov. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

"de irigyelni senki nem fog 20 eves szuloket, es ennek megvan az oka."


Csak a magad nevében beszélj... nem lehet olyan rossz az amikor 40 évesen van egy 20 éves gyereked, és akár már egy újszülött unokád. 60 évesen pedig már dédnagyszülő lehetsz :)


Sajnos ez a mi családunkban sem jött össze, aminek az anyagiak mellett a legfőbb oka inkább az volt, hogy se én, se ősök nem 18 évesen találták meg életük párját. De aki időben megtalálja az miért ne szülhetne 20 évesen? Gyerek mellett is van élet, lehet utazni, lehet tanulni, diplomázni. Bármit lehet. Én bizony már előre szégyellem magam, hogy 30-on felül milyen ciki lesz szülőire menni a sok fiatal szülő közé. :\

2015. nov. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 mandiga ***** válasza:
40 éves létemre van egy 21 éves lányom. Mintha a barátnőm lenne, mindent meg tudunk beszélni, és ez nagyon jó. Az ő apukája már 10 éve meghalt fiatalon. A legkisebb kisfiam 3 éves. Most kezdte az ovit, pár napot járt csak, mert fel lett mentve, mivel műtétre várunk. Én nem találom cikinek a fiatalabb anyukák közt lenni. Sőt, inkább büszke vagyok arra, hogy senki nem mondja meg a koromat, fitt és fiatalos vagyok. Aki meg furcsán nézne rám, azokkal meg foglalkozok.
2015. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 mandiga ***** válasza:
meg nem foglalkozok.
2015. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Jo, hat nem vagyunk egyformak. Ebben a temaban ugyse fog soha egyeterteni a ket tabor pont amiatt, hogy ami nektek pozitivum (40 evesen 20 eves gyerek), az engem elborzaszt. Meg aztan nekem a nagymamakor 55-60 eves kor korul kezdodik. Szegyellni meg nem fogjak magukat a 30-as anyukak az oviban suliban, mivel ok vannak tobbsegben, legalabbis itt Pesten, en ugy latom. A masik meg az, hogy a legtobb 32 eves anyuka siman elmegy 22-nek...

40 evesen szulni mar sztem is nagyon kesoi, de azert a 30 egynehany eveseket ne oregezzuk mar le, mert az teljesen idealis kor gyerekvallalasra a mai vilagban.

En 2 honapot utaztam Delkelet Azsiaban gyerekvallalas elott, mert tudtam h ilyesmire utana soha tobbet nem lesz lehetosegem. En az ilyen dolgokra ertettem h csak a 20-as evekben teheted meg, aztan elszall, 40-50 evesen mar nem ereztuk volna olyan jol magunkat a huszonevesek kozott utazas kozben, de igy 30 fele meg sikerult elvegyulni :)

Au-pairkedni se lehet mar 30 felett vagy gyerekkel kulonbozo orszagokban pl h nyelvet tanulj, vilagot lass, tapasztalatokat gyujts. Szerintem ezek fontos dolgok egy fiatal eleteben, hogy eljen kicsit, mielott csaladot alapit. En legalabb tudok majd tanacsokat adni a lanyomnak, amikor o keszul a nagyvilagba illetve tudok majd neki meselni az eletemrol, mielott o megszuletett, mert volt elotte eletem.

2015. nov. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Oké, ez szép és jó, de miből gondolod, hogy másnak nincs élete? :)

Miből gondolod, hogy gyerek mellett befalazva él mindenki? Te ezek szerint úgy fogsz. Hidd el nem mindenki. Aki pedig igen, az lehet, hogy gyerek nélkül is olyan.

2015. nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Na jo, latom nem ertettel, pedig direkt irtam egy csomo peldat :) lenyeg a lenyeg, itt mindenkinek van gyereke (nekem is), tehat mind tudjuk, hogy az eletnek gyerekkel koze nincs a gyerek nelkuli gondtalan idokhoz.

Az viszont teny, hogy az ember csak a ropke 20-as eveiben fiatal, es csak ezekben az evekben van lehetosege egy csomo dologra, amiket kesobb mar nem lehet potolni, hiaba gondolja meg magat; mig gyereket kesobb is lehet vallalni, ha az ember eredetileg nem szeretett volna, de megis meggondolja magat :)

Meg szerintem az se veletlen, hogy sok 40 koruli no felnott gyerekkel, ujra gyereket vallal...

2015. nov. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!