Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikre ajánlatos figyelni,...

Mikre ajánlatos figyelni, hogy próbálkozásból mielőbb terhesség, majd baba legyen?

Figyelt kérdés

A menstruációm rendszeresen, pontosan jön meg, így azokkal a tippekkel sem megyek sokra, amik ennek a beállítását célozzák meg (pl. bizonyos teák). Valamiért ilyenekből sokkal többet találni a neten.

Esetleg valami táplálékkiegészítő, ami növeli a teherbe esés és beágyazódás stb. esélyét?

Együttlét után 1-2 napig ne mozogjak sokat, vagy pont hogy kéne? (Ülő munkát végzek..)

Extrán melegen tartsam magam, vagy az lelassítaná a kis katonák előrejutását (ahogy az ember is csak vánszorog a melegben)?

Ilyen és ehhez hasonló kérdések kavarognak a fejemben. :) Tudom, hogy sokak akkor is "megesnek", ha nem akarják, de mi mindketten kicsit hátránnyal indulunk a kedvesemmel, ezért akarok mindenre figyelni.



2016. jan. 12. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha hátránnyal indultok, akkor lehet nem ártana tudni mi az a hátrány, főleg, ha esetleg kezelhető.
2016. jan. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legyetek együtt és legyetek boldogok együtt! ne tervezd, hogy hány naponta, esetleg lh tesztelhetsz a ciklusod kb. 10. napjától, hogy tudd a peteérésed biztosra.


de szerintem az elején nem kell ilyen dolgokkal törődni, főleg, hogy ezeknél, amiket felsoroltál (mozgás, melegen tartás, táplálékkiegészítő) hasznosabb volna egy vérkép és egy hormonsor. Mert azt is szeretnéd, ha nemcsak terhesség, de baba is lenne. Ezzel tehetsz érte a legtöbbet.:)


31hkm (átküldök egy gyűjtést neked, amit folytattam neten, hogy hogyan könnyebb teherbe esni, de nem igazán győztek meg, hátha téged igen!)

2016. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát valóban jó lenne tudni, mi az a hátrány.


De az a legjobb, ha nem ezzel foglalkozol, csak együtt vagytok és kész.

2016. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nálam az IR -ami már közben lehet el is múlt a diéta hatására, mert amiből gyanakodtam, hogy van, az elmúlt, csak még nem esedékes az új vérvétel (egyébként meg ismerek olyat, aki ennek ellenére véletlen teherbe esett), plusz 2 havonta (enyhén) felfázom.. (Belgyógyász előtt rosszabb volt a helyzet)

A páromnak pedig kevesebb a spermiumszáma, mint az átlagnak, de erre vannak dokik, akik azt mondják, hogy nem olyan vészes, hogy aggódni kelljen miatta, van, aki viszont riogatja. (Szed is rá bogyókat, szerintünk használt is, de neki is később lesz csak vizsgálat.)

Egyébként április óta nem védekezünk, de előtte 10 évig fogamzásgátlót szedtem. Abbahagyás után szinte azonnal beállt a ciklusom, mint a kisangyal, szóval nekem nem magyarázza be semmilyen pesszimista sarlatán, hogy akkor most rommá kéne aggódnom magam bármin és nem is úgy szexelünk, hogy babára megy a játék, csak ennyi idő után úgy gondolom, becsúszhatott volna már, ezért akarok kicsit rásegíteni. Nem akkor akarok kapkodni, mikor már nagyon időszerű a dolog. :) Inkább legyen előbb véletlen, mint hogy inszem legyen a vége. :)

Persze addig is figyelek minden másra is, csak épp tegnap voltunk együtt és elgondolkoztam, hogy eddig semmit se tettem érte, hogy megkönnyítsem a teherbeesést, pl. nálam szex után irány a WC... :) (Még a nem-felfázósoknak is ajánlják az esemény utáni pisilést.) De tegnap úgy maradtam egy darabig, hátha így végre elérnek a célpontba. :)


29 éves vagyok, nem engedhetem meg magamnak, hogy babaellenes dolgokat tegyek szex előtt-alatt-után, ezért a sok kérdés. :D

2016. jan. 12. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólásodon jót mosolyogtam... Én most 41 évesen estem teherbe, nem tervezetten. :) Korábban minden trükköt bevetettem, hogy baba legyen, nagy nehezen jött össze a terhesség minden trükközés ellenére. Aztán amikor meg nem is vártam, egy petevezetékkel hopp, becsúszott... :)
2016. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem a mosolygásod okát, de egyszer már elvetéltem, mert nem tudtam, hogy terhes vagyok, és azt az (v)érzést többé nem szeretném átélni. Ezért keresem azokat a tényezőket, amik keresztbe tehetnek, ha nem figyelünk. (Nekem akkor egy gyógyszer okozta -emiatt ma már jobban figyelem a betegtájékoztatót, reménykedve, hogy összejött a baba)
2016. jan. 29. 10:38
 7/8 anonim ***** válasza:
6: ezt biztosra tudod, hogy gyógyszer okozta a vetélést? mi volt az, 10 kg xanax? szerintem ne hibáztasd magad ezért, szinte kizárt, hogy amiatt lett volna a vetélésed, főleg, hogy még akkor vetted be, mikor még nem is teszteltél pozit.
2016. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszerekre nem azért írják rá, hogy ne szedd terhesség alatt, vagy kezdetén vagy stb. mert elvetélsz tőle, hanem azért, mert károsíthatja a magzatot és betegen jöhet majd a világra. Nem pedig elvetél.
2016. jan. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!