Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt hány hetes...

Terhesség alatt hány hetes korig ajánlatos autót vezetni?

Figyelt kérdés
Nekem a gyermekemet kellene suliba vinnem 20km a táv egyenlőre senki sincs aki tudna segiteni magamra vagyok utalva sajnos.Meddig nem veszélyes autót vezetni?
2014. márc. 13. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg odaférsz a kormányhoz. Ha már nem tudod tekerni a hasadtól, akkor már veszélyes.
2014. márc. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

És nem szünidőben lesz a szülés?

És utána a pici babával hogy fogsz fuvarozni?

Az iskolának szólj, hátha segítenek ebben.

A baba papája hogyhogy nem segít?

2014. márc. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
En mindket terhesseg vegeig vezettem, a szules napjaig. Masodik terhesseg vegen oriasi volt a hasam, megis odafertem. Szerintem, ha te birod es tudsz jol vezetni, lehet vegig.
2014. márc. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A szules napjáig vezettem

Amíg a hasad nem zavar a vezetésben, vagy nem kényelmetlen, addig szerintem nyugodtan lehet

2014. márc. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A betöltött 41. héten szültem. az utolsó napig vezettem, soha semmi bajom nem volt. Az első gyerkőccel terhesen Horvátországban voltunk nyaralni, a vissza utat szinte teljesen én vezettem. A második gyerekkel sem volt sosem gond, csavarogtunk a naggyal mindenfelé.


Szerintem nincs ilyen, hogy ajánlott. Kinek mi a jó...És mennyire volt előtte is rutinos. Én sosem féltem, hogy vezetek, és beindulna a szülés, vagy hasonló. Azért ezek nem pillanatok alatt történnek, biztosan van annyi idő, hogy biztonságos helyen félre lehessen állni. (legrosszabb esetben)

2014. márc. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog miatt lehet veszélyes: ha ütközöl (akár koccanás), az öv nagyon rossz helyen rántja meg a hasat. Amitől egy nem terhes embernek maximum izomzúzódása lesz, az terhesen már sokkal tragikusabb eredménnyel járhat.

Tény, hogy ez utasként is megtörténhet, ilyen szempontból mindegy, hogy te vezetsz-e.

2014. márc. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülés napján délután 2kor még vezettem 5kor meg szültem
2014. márc. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A szülésem napjáig napi rendszerességgel vezettem a fővárosban.

Mai modern autóknál azért lehet állítani a kormánymagasságot és az ülést, illetve lehet venni direkt kismamáknak készült ún. övterelőt (ami a csípőd felé viszi el az öv alsó részét, ami a hasadon menne különben).


Az utolsó hetekben már mindig volt nálam a kocsiban egy kis üveg ásványvíz és a csomagtartóban egy alap kórházi cucc, plusz autós telefontöltő, valamint magamnál tartottam folyamatosan a terhes kiskönyvemet és a leleteimet, akárhová mentem.


Ha megfelelően rutinos vagy, akkor nincs mitől tartani, éld az életed úgy, mint előtte- a fenti biztonsági előírások betartásával.

Az autóvezetés önmagában nem veszélyes, ha jól érzed magad, akkor minden rendben.

2014. márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig kényelmes. Most vagyok 38 hetes, kb 1 hete nem vezetek, mert ha előre hajolok, sokszor bekeményedik a hasam - kereszteződésekben hátrány lehet.

Egyébként terhességem eleje óta használok övterelőt,h a biztonsági öv ne jelentsen veszélyt (utasként és sofőrként is). Nem érdemes belőle újat venni, mert elég drága. Én 3000ért vettem BeSafe-et az apródon.

2014. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Holnap töltöm a 40 hetet ma is kocsival mentem ctgre.

Ha nem túl rázósaz út illetve kényelmesen elférsz ill ugyérzed tudsz figyelni nem vagy rosszul akkor egy ismert útszakaszon ővterelővel bármeddig szerintem.

2014. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!