Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Így bevállalnátok a második...

Így bevállalnátok a második babát?

Figyelt kérdés

Nagy a dilemma, aki volt hasonló cipőben,kérem,hogy ossza meg a tapasztalatait!:)

Van egy 17 hós tünemény kisfiam, pár hónapja elkapott a vágy, hogy nagyon szeretnék már kistesót is. Anyagilag nem is lenne problémás a dolog, csak kicsit ziláltak a körülmények.Levelezőn csinálom jelenleg az egyetemet, 2018-ban fogok végezni. Ha minden igaz, nyáron belevágunk egy házfelújításba és el tudunk majd költözni a pici lakásból,amibe most lakunk. Őrlődünk, hogy ezek mellé a dolgok mellé belefér-e most egy újszülött? A döntést sürgeti, hogy augusztusban lejár a kisfiam után a GYED, hogy a második baba után is kaphassam, érdemes lenne addig teherbe esnem. Az ügyet nehezíti, hogy az építkezés nem abban a városban zajlik majd ahol lakunk, hanem kb 200km-rel messzebb, így nagyon sokat kell majd ingázni. Vannak érveim a dolog mellett is, ellene is, kíváncsi lennék kívülállók véleményére.Köszönöm!



2016. jan. 13. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Hány évesek vagytok? Ha ilyen szempontból még van időtök akkor lehet hogy várnék 1-2-3 évet, hogy berendezkedjek az új házban, ha jól értem új városban, stb.. Ha idősebbek vagytok, akkor lehet hogy nem halogatnám.
2016. jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Fiatalok vagyunk még, 27 éves vagyok én is meg a férjem is.:) A szülővárosomba költözünk vissza, hogy közel legyünk a nagyszülőkhöz:) Igazából az egyetem miatt gondolkodok azon, hogy be lehetne vállalni hamarabb, könnyebb úgy megcsinálni hogy itthon vagyok, nem dolgozok még mellette...
2016. jan. 13. 14:28
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem 2 picivel sem könnyebb, mint munkahely mellett.

Ha van munkahelyed (márpedig biztos van, ha gyedet kapsz, akkor még ott van a gyes ideje is. Szóval van még plusz 1 éved...


Én nem vállalnám így, túl sok lenne egyszerre. Azt mondod, most pici lakásban vagytok. Ebben elférnétek 4-en? Mert ha nem akkor mindenképpen költözés után terveznék teherbe esni.

2016. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, a tanulás így-sem úgy sem lesz egyszerű...pici a lakás, szűkösen, de elférnénk és kb pár hónapot laknánk már négyen, addigra a ház elkészülne. Van munkahelyem, határozott idejű szerződéssel, egy multinál dolgozom, ahol sanszos, hogy ha lejár a gyed után az egy hónapos védettségem, akkor el is küldenek.Így ugye újra meg kell teremteni a következő babára a gyed-alapot, ami megint csak tolja a dolgot...
2016. jan. 13. 14:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon nem értelek. Milyen 1 hónapos védettség? Ha határozott a szerződésed, akkor az így is úgyis lejár. Akkor döntenek a hosszabbításról. És ha szülés napján nincs biztosítottságod, akkor nem jár csed-gyed.

Meddig szól a szerződésed?

2016. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem csoda, hogy nem érted mert elírtam,bocsi...határozatlan idejű a szerződésem. Nekem azt mondták, hogy a gyed után egy hónapra köteles a munkáltató visszavenni, utána elküldhet. Ami valószínűleg be is következik, mert nem tudok így kisgyerek mellett bevállalni több műszakot plusz hétvégéket, mint előtte.
2016. jan. 13. 14:55
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze munka mellet is nehézvtanulni!

De most azt kellene mérlegelned,hogy mégis csak egyszerűbb két kisgyerek mellett,mint két nagyobbacska gyerek és munka mellett tanulni!

Szerintem legalábbis egyszerűbb,amíg otthon vagy a gyerekekkel!

2016. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De a gyes idejére is kérhetsz fizetés nélküli szabit.
2016. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

"De most azt kellene mérlegelned,hogy mégis csak egyszerűbb két kisgyerek mellett,mint két nagyobbacska gyerek és munka mellett tanulni"


Mert az 1 gyerek plusz munka mellett opció nem létezik??? A munka mégiscsak kiszámíthatóbb, mint egy 2. gyerek...

2016. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

:-)

Dé létezik az egy gyerek plussz munka plusz tanulás,de az nagyon leterhelő!

És a kérdező akar 2.gyereket... Ezért írtam,hogy ha nekem kéne ebben döntenem és ugye fizetek a tanulmányaimért,akkor nem munka plusz gyerek mellett vállalnám a tanulást,mert az qrva nehéz!

Tanultam munka mellett,és aztán tanultam gyerek mellett is...ez utóbbi lényegesen kevesebb stresszel jár!

2016. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!