Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Így bevállalnátok a második...

Így bevállalnátok a második babát?

Figyelt kérdés

Nagy a dilemma, aki volt hasonló cipőben,kérem,hogy ossza meg a tapasztalatait!:)

Van egy 17 hós tünemény kisfiam, pár hónapja elkapott a vágy, hogy nagyon szeretnék már kistesót is. Anyagilag nem is lenne problémás a dolog, csak kicsit ziláltak a körülmények.Levelezőn csinálom jelenleg az egyetemet, 2018-ban fogok végezni. Ha minden igaz, nyáron belevágunk egy házfelújításba és el tudunk majd költözni a pici lakásból,amibe most lakunk. Őrlődünk, hogy ezek mellé a dolgok mellé belefér-e most egy újszülött? A döntést sürgeti, hogy augusztusban lejár a kisfiam után a GYED, hogy a második baba után is kaphassam, érdemes lenne addig teherbe esnem. Az ügyet nehezíti, hogy az építkezés nem abban a városban zajlik majd ahol lakunk, hanem kb 200km-rel messzebb, így nagyon sokat kell majd ingázni. Vannak érveim a dolog mellett is, ellene is, kíváncsi lennék kívülállók véleményére.Köszönöm!



2016. jan. 13. 14:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, miért lettem lepontozva? A kor igenis számít. Nekem pont annyi idős a gyerekem mint a kérdezőnek, augusztusban lesz 2 éves, én 35 vagyok, ezért nem szeretnék várni a kistesóval, és a kérdező helyzetében sem várnék. Ha viszont huszonéves lennék nem jelentene problémát ha mondjuk 3 vagy akár 5 év múlva lesz testvére.
2016. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Dehogynem, számításba vettem azt is, hogy visszamegyek dolgozni és később jön a második baba...de mivel még nincs meg a diplomám, ezért a régi helyemhez hasonló munkát kapnék csak, ami abszolút nem gyerekbarát,nem rugalmas, nem hiszem, hogy díjaznák egyrészt azt, hogy nem tudok több műszakot vállalni,mert hozom-viszem a gyerkőcöt oviba, pluszba akkor havonta engedjen el az iskolába plusz vizsgaidőszakban is kellenek a szabik...ez a baj, ha jobb munkahelyem lenne, vagy esélyem lenne rugalmasabb helyet találni gondolkodás nélkül mennék,ék később vállalnám a babát. Egyelőre nem nehéz gyed mellett tanulni, sőt, jól esik egy kis tudomány, "felnőtt dolog" a gyed alatt:) Csak ugye 2 gyerkőc már más...gondolom én:) A kor szerintem is számít, jogosan kérdezte az első!
2016. jan. 13. 16:31
 13/13 anonim ***** válasza:
Nehéz ilyen helyzetben dönteni én is ebben voltam.Az én kisfiam most lesz 2 éves.3 hónapos terhes. Vagyok.27 vagyok a párom 38éves. Jelenleg mi is építkezünk igaz nem 200 km re hanem csak az esernyőm házának tetőteret építjük be.Nálunk az nehezíti a helyzetet,hogy párom.külföldön dolgozik már2,5 éve.Lassan halad az építkezés mert mindent ő csinál és havonta egy hetet van csak itthon.Mi azért vágtunk bele mert párom nem akart várni,hogy negyven x éves legyen a második gyereknél.És a munkahelyem jól bejelentett de gyerek melett nemlehet csinálni úgy ,hogy heti hét napot mész és reggel 8 tol este 9 ig úton vagy.Így ami g itthon vagyok átképzésem magam ,hogy a gyerekek is lássanak a.munka melett.
2016. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!