Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 8 honapos terhesként...

Ha 8 honapos terhesként elvetéltem, lehet még gyermekem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19éves voltam mikor az "első" gyermekem megfogant. Párom mindenben mellettem volt es mar volt is polgári esküvőnk. 8hónapos terhes voltam mikor egy ultrahangon nem volt a picinek szívhangja. Semmi esély nem volt az életére ezért "megszültem". De azóta csak ezen kattognak a gondolataim,hogy bár eleinte nem szerettem volna, de most megis. Már a párommal is nagyon sokat beszélgettünk erről és ő is szeretné. De nagyon félek, hogy ez újra megismétlődhet.(kérlek ne ítéljetek el 5éve együtt vagyunk a párommal és már régen dolgozok! Két szakmám van nekem is és páromnak is saját keresetből tartanank el!) :( :)

2016. jan. 15. 18:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
PErsze! EGy ismerős párnak a kiírt császár előtti napon halt meg a babája, műtét volt neki. Azóta született egy gyönyörű gyerkőcük! :)
2016. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Rettenetes lehetett, sajnálom, ami veled történt! Azért halkan jegyzem meg, egy ekkora tragédiát nem lehet fél év alatt feldolgozni, valószínűleg vannak még ott elfojtott érzések, amiket nem mert felszínre hozni... tényleg jobb lenne szakemberhez fordulni, mert minden, amit elfojtasz, máshol tör utat magának. Egy gyászfolyamat egy év, de bármelyik szakaszban meg lehet rekedni, ami kóros...


Ami a téma többi részét illeti... a jelek szerint egy sajnálatos, de egyedi fejlődési rendellenességről van szó. Szinte nulla az esélye, hogy pont veled megismétlődne. Szóval ha feldolgoztad a gyászt, akkor hajrá!

2016. jan. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Rendben!Igazából már kerestünk fel szakembert!Csak hát úgy lehordott minket,hogy mi az,hogy 19-20 éves fejjel gyereket akartok meg szégyeljük magunkat.Lelkiismeret furdalásom volt tisztára miatta.De most úgy döntöttünk bele kezdünk a baba projejtbe!:)Az orvos szerint minden renben lesz!
2016. jan. 16. 09:48
 14/16 anonim ***** válasza:
azt nem értem, hogy egy szakember milyen jogon nyilatkozik így????? Hát elmegy a francba! Nem 15 évesek vagytok, hogy ne tudjátok eldönteni! Inkább foglalkozott volna azzal a problémával, amivel hozzá fordultatok....
2016. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez nem "szakember" volt akkor, akit felkerestetek. A gyász életkortól független, a születés körüli halálesetek feldolgozása pedig külön szakterület.

Én is 33 hetesen vesztettem el a kisbabámat 3 hónappal ezelőtt, köldökzsinór trombózis miatt. Ez NEM vetélés, hanem halvaszülés (vetélés a 24. hétig van). Rémisztően nehéz, szinte lehetetlen ezen túllépni. Pedig nekem van már egy egészséges, 3 éves lányom.

Én egy ilyen csoportba járok: [link]

Itt hasonlót átélt emberek jönnek össze, és beszélgetnek. Használ is meg nem is, de jobb a semminél. Viszont most komolyan elgondolkodtam az egyéni pszichoterápián is. Mi még szeretnénk egy gyereket, és én már nem vagyok fiatal,nem sok időm van. Viszont ilyen lelkiállapotban képtelen vagyok belekezdeni egy új terhességbe.

2016. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sajnos magukat szakembernek mondó kóklerek bőven akadnak... a pszichológus feladata az elfogadás és a támogatás (lenne), akkor is, ha éppen hülyeséget készülsz csinálni. Finoman kell rávezetnie, hogy magadtól ébredj rá, mi a legjobb neked! (Ebben az esetben nem ennyire fekete, vagy fehér a dolog, talán csak arra próbált rávezetni, hogy előbb lépj túl a veszteségen, éld egy kicsit az életed, és utána térj vissza a babatémára... de ha ez volt a szándéka, nagyon félrement...)


Utolsónak: én más miatt jártam egyéni és csoportterápiára is. Azt tudom mondani, hogy az egyéni összehasonlíthatatlanul hatékonyabb, a csoport csak egy ideális kiegészítője az egyéni terápiának. Mindenképpen ajánlom!

2016. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!