Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek jogosak az indokai...

Szerintetek jogosak az indokai, vagy csak ki akar hátrálni a gyerekvállalás elől?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz, aki végigolvassa, kérem próbáljon segíteni. Idén töltöm a 30-at. A páromnak már vagy 2 éve jeleztem, hogy 30 körül én szeretnék majd gyereket. Akkor még egy okéval el is intézte. Már korábban is próbáltam nála puhatolózni, hogy mikor is lesz az az "akkor". Erre mindig azt a választ kaptam, majd beszélünk róla, ha aktuális lesz. És ezzel mindig le is zárta a témát. Legutóbb tegnap este kérdeztem rá, akkor valójában mikor is szeretne gyereket? Természetesen a szokásos válasz. Akar majd, de erről akkor beszéljünk, ha aktuális a dolog. Addig ne. Nem bírtam ismét ennyiben hagyni, válaszokat akartam. Végül meg is kaptam. Majd ha egyszer "mindennel végzünk". És ez alatt olyan pitiáner dolgokat értett, amiknek még 5 év múlva se érünk a végére. Vagyis, hogy ki kéne festeni a másfél (!) szobát. 1,5 szoba, a kicsi ebből jóformán üres. De nála ez már egy jó indok. Aztán, hogy beszéltük, hogy az udvaron üresen álló nyári konyhát jó lenne majd használatba venni. Előtte ki kell pofozni, de ez ismét csak olyan dolog, hogy kifogásnak nem rossz, de a gyerekvállaláshoz valójában nem sok köze van. Hogy egy résznél kívülről le kéne szigetelnie a falat, mert ott nagyon vékony és az a fal hamar áthűl. Mikor ezekre csak pislogtam, akkor jött a legújabb - a kedvencem. Hogy de hát ő akar csinálni egy garázst a kocsinak az udvaron. Na itt nem kell nagy dologra gondolni. 4 gerenda + tető, ne ázzon az autó. Ennek mi köze ahhoz, mikor legyen gyerekünk? Mikor azt mondtam neki, ezek csak kifogások, már azzal jött, hogy amúgy a bútorokat is le kell majd idővel cserélni. És tele az összes szekrény, nem lenne hova rakni a babaruhákat, mit akarok így? Ezután már baromi késő volt, nem akartam vitázni, lefeküdt aludni. Ezek után én nem bírtam. Elővettem egy papírt és leírtam a gondolataim. Többek között azt, hogy ilyen alapon mindig lesz valami, ha a felsorolt dolgok végére ér, lesz más. Addigra már ott lesz, hogy cseréljük le a régi ablakokat, újra fessünk ki, akkor most cseréljük le az autót. Szóval igen, ha egy 5 éves tervet nézek, ilyen alapon mindig lesz valami! Tanácstalan vagyok, de nagyon. Mindehhez hozzájön, hogy anyagilag beleférne. Ráadásul baromi spórolós vagyok, úgyhogy tényleg nem ezen múlik. Akkor miért jött ezekkel az indokokkal?
2016. jan. 16. 10:28
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Hát kicsit ideges vagyok. Összeírtam mindent, amit majd el szeretnék neki mondani. Máshogy egyszerűen nem menne. Köszönöm, hogy erőt adtatok ehhez.
2016. jan. 16. 11:20
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy nem akar. Lehet, hogy ő komolyan elhiszi, hogy ezeket gyerek mellett nem lehet megcsinálni.
2016. jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ha beszéltek egymással hangsúlyozd ki, hogy 30 éves vagy, nem leszel már fiatalabb, nagyon jó dolog, hogy neki akár 50 évesen is lehet gyereke, de az idő egy nő esetében igenis fontos tényező, nem szeretnél 40 évesen nekiállni az első gyereknek. A garázsépítés pedig viszonylag nem kötött az életkorhoz. :)
2016. jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg neki, hogy te igen is most szeretnél anya lenni! Ha ő nem partner ebben, keresel olyat aki az....vagy mardonort is tudsz választani egy klinikán, úgyhogy igazából megtudod oldani nélküle is...
2016. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Utolsó ez nem így van. Egyrészt donor hiány van az országban másrészt Magyarországon ez akkor működik ha a férfi meddő. Nem úgy van, ahogy a filmekből képzeljük, hogy besétálsz egyedülálló nőként...
2016. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Khm...utolsó...kérelek ne beszélj arról, amiről fogalmad sincs...egyik közeli ismerősöm pesti klinikán egy svéd donortól választott mintát, és egyedül neveli a gyermekét...apuka nem is volt soha a képben, majd ha lesz az már másik történet, de ő egyedül szeretett volna gyereket vallalni. A donor csak pénz kérdése, mert nem volt olcsó, de egy elég sok adatot kapott a donorról, és sok-sok külföldi donorból is lehet válsztani....nem csak magyarból....
2016. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Mikor lehet spermadonor segítségét igényelni? Mennyire gyakori mindez? – Babásmamás.hu

Dr. Balogh István: Alapvetően azokban az esetekben, amikor egy pár meddősége a férfi termékenységi zavaraira vezethető vissza, illetve akkor, ha egy hölgy egyedülállóként kíván gyermeket vállalni, vagy nem tradicionális párkapcsolatban él.


Forrás:

[link]

2016. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ezek tényleg csak sok -sok kifogás mi eljutottunk a házasságig most a saját lakás a cél -ő csak oda hajlandó vállalni meg nekem azt is mondta férjem hogy ő fél az apaságtól de könyörgöm azt hiszi egy anya mindent egyből fog tudni mit hogy kell csinálni hát majd belejövünk.
2016. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Az én párom is azt mondta, hogy tart tőle, hogy apa legyen, fél hogy nem fogja jól csinálni....én megkérdeztem, hogy mi a garancia, hogy pár év múlva jobban csinálná? 25-30 közötti férfiről beszélek persze, nem 18 évesről :) igazat adott....ha csak a félelem tart vissza valakit, az ész ervekkel meggyőzhető, itt az a baj, hogy anyagi vonatkozással áll elő az apajelölt, azt nehezebb megdönteni
2016. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki mindent! Annyit kértem, hallgasson végig és ne szóljon közbe. Az elején még próbált poénkodni, de végül csak hallgatott. Láttam rajta, hogy igazad ad és azért nem szól közbe. Ugye nem volt mit. A végén meg vigyorogva annyit mondott, oké, meggyőztem. Persze tudom, ez a meccs még nincs ennyivel lejátszva, de most kicsit ráhagyom, hagy emésztgesse, amiket mondtam. Szerintem így a korrekt.
2016. jan. 16. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!