Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti bevállalnátok a szülést?

Ti bevállalnátok a szülést?

Figyelt kérdés

1,5 éve dolgozok közalkalmazottként, gazdasági területen.

Lakás van.

Fizetés bruttó: 210.000 Ft Anyagi háttér megvan. 25 éves vagyok.


Úgy érzem, hogy még nyújtottam eleget a munkahelyen, és várnom kellene még a gyerekvállalással, másrészről nagyon szeretnénk már kisbabát.


2016. jan. 20. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

"Úgy érzem, hogy még nyújtottam eleget a munkahelyen"

Mégis mit kéne nyújtanod? És ha eleget nyújtasz, akkor szerinted mi a garancia arra, hogy visszamehetsz ugyanolyan pozícióba? Közalkalmazottként mondjuk jó esélyed van visszamenni, de nagyon nem azon fog múlni a helyzeted, hogy mit nyújtottál és mit nem...

2016. jan. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2016. jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk még több évet. 1,5 év munkatapasztalat nem sok.

Félek, hogy mi lesz. Jelenleg meg vannak elégedve velem a közvetlen főnökeim, folyamatosan kapom a pozitív visszajelzéseket. Nem tudom, hogy ez változna-e, ha elmennék szülni.

2016. jan. 20. 23:24
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, vannak munkahelyek, akkor 10 év után is rossz szemmel nézik, ha elmész szülni. De közalkalmazottként viszonylag biztos a helyed.

Azt viszont el kéne döntened, hogy a főnöködnek akarsz megfelelni, vagy a saját életed élni...

2016. jan. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jogos! :)


Köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 20. 23:47
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Közalkalmazottként 210? Lehetetlen, hisz 1-es fiz.kat-ba tartozol 1,5 évvel.

Köztisztviselőként maximum. Nem ugyanaz.

2016. jan. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Amíg összejön a baba, meg terhesség alatt is dolgozhatsz még, nekem így 3 év munkaviszonyom lett közalkalmazottként, nem néztek rám ferde szemmel, hiszen az a "normális", hogy az ember ilyenkor fiatalon vállal gyereket. (Mondjuk én már 30 voltam, de gondolom nem lepte meg őket.)
2016. jan. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Be.
2016. jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem gazdasági területen dolgozom, de ahogy előttem mondták, közalkalmazottként biztosabb az állásod, jobban van hova visszamenned. Persze az aktuális munkahelyi helyzetet, főnöködet, munkatársaidat te látod, hogy és milyen esélyekkel jönnek vissza szülés után. Nem is a szülés, hanem inkább az szól itt még bele, hogy onnantól kezdve úgy dolgozol ha visszamégy, hogy kisgyerek is ott lesz melletted, akire oda kell figyelni.

Én a gyerekvállalást nem szerettem sose ilyen prózai dolgokhoz kötni, attól romantikusabb vagyok, szóval az első szívből jövő válaszom az igen! Viszont ha te még belső igényed miatt szeretnél a munkahelyeden teljesíteni, nyújtani valamennyit, van benned becsvágy, akkor számot vethetsz azzal, hogy nem csúsztál le még a babáról akkor sem, ha tegyük fel, egy év múlva vállalod be, és akkor is fiatal vagy.

Párod mit szól hozzá? Csak az anyagiakról írtál, pedig az nem minden.


Én is közalkalmazott vagyok, és karrier szempontjából jó lett volna még két évet maradnom a szakmában, mert akkor léptem volna "feljebb", de 29 évesként azt gondoltam, hogy a biztos párkapcsolat, megalapozott anyagiak mellett én nem várok erre. De 25 évesen még lehet, hogy ráhagytam volna egy-két évet hasonló helyzetben, de akkor spec én nem ebben a cipőben jártam.

Még egy pont, csak az elgondolkozás kedvéért! Nem tudhatod, hogyha most elkezdtek próbálkozni, mikorra jön össze a babó, ha ezt veszed, és tényleg szeretnétek, érdemes lehet minél hamarabb belekezdeni. Van, akinek éveket kell várnia egy időközben kiderülő betegség miatt, és több procedúrán is átesik a sikerig.

A döntés a tiéd, én csak próbáltam néhány elgondolkoztató szálat beleszőni.


OFF:

6-osnak üzenném, hogy a közalkalmazotti bértábla nemcsak attól függ, hogy milyen végzettséged van (egy alapfokú végzettségű nem ugyanannyit kap, mint egy orvos pl, aki szintén közalkalmazott)


A legjobb döntést kívánom!

2016. jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"6-osnak üzenném, hogy a közalkalmazotti bértábla nemcsak attól függ, hogy milyen végzettséged van (egy alapfokú végzettségű nem ugyanannyit kap, mint egy orvos pl, aki szintén közalkalmazott) "


végzettség + közalkalmazottként eltöltött idő

H (egyetem)1 129 500

2016. jan. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!