Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem szeretnék újra teherbeesni...

Nem szeretnék újra teherbeesni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Most három hetes a kislányunk. Párom hallani sem akar a spirálról mert igénybe szeretnénk venni a szocpolt. Èn viszont félek, hogy gyógyszer mellett esem teherbe mivel még várnék 3-4 évet a másik babával. Ti mit tennétek? Tetessem fel titokban a spirákt?
2016. jan. 27. 06:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
A spirál megbīzhatatlanabb mint a gyógyszer. Én legalabbis terhes lettem spirál mellett. Elég sok védekezési môd van pl ott a pesszáruim vagy az injekció. A fėrjeddel meg elbeszėlgethetnél hogy mégis hogy gondolja azt hogy te ėvente pottyantani fogsz.
2016. jan. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A spirál egy gyűjtőfogalom. Nem csak egyféle létezik és még véletlenül sem ugyanolyan a hatásfokuk.

Az viszont tény hogy többnyire hosszabb távra adnak megoldást, jellemzően 5 év.

Ha 3 év múlva gyereket akarsz, akkor nem ez a legjobb választás.


Gyógyszer mellé húzathatsz vele gumit, már ha hajlandó együttműködni.


Mindenképpen beszélgessetek el, mert nehéz lesz úgy védekezned, ha a férjed arra hajt, hogy minden áron felcsináljon (bocs a kifejezésért, de ez illik ide a legjobban, ha nem közös elhatározásról van szó).

2016. jan. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem Mirenam volt fent, az rendben van, hogy 5 evig ved, viszont nem kell 5 evig fent legyen.

En pl fogamzasgatlot nem szedhetek, ezert valasztottam a spiralt es jo harom ev utan szedettem le, mert gyereket akartunk.

Kovetkezo honapban mar rendes ciklusom volt, meg nem probalkoztunk mas okok miatt 3 honapig, de spiral utan kb azonnal teherbe lehet esni.

2016. jan. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Amugy meg ne haragudj meg, hogy ezt irom, de elsosorban a ferjeddel kellene ezt tisztazni, hogy te mikor akarod a kovetkezo gyereket, o mikor es megegyezesre jutni.

Szep dolog a szocpol, de neked kell azt a gyereket kihordani, megszulni, gondozni a mar meglevo mellett, ha ezt te nem szeretned evente elolrol kezdeni akkor jogod van fogamzasgatlot hasznalni.

Az mar regen rossz, ha titokban kell spiralt felrakatni.

2016. jan. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezt aztán tényleg a pároddal kell megbeszélni!! Te nem szeretnél még gyereket, ő meg igen. A szocpol miatt vállalnátok a következőt? Mondjuk én ezt a mondatot nem is értem: "Párom hallani sem akar a spirálról mert igénybe szeretnénk venni a szocpolt"
2016. jan. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak a szocpol miatt akartok gyereket??? Vagy nem értem hogy jött ide ez a szocpol téma??

Titikba felteteni a spirált??? Nem akakrok beleszólni,de ha valakik ennyire nem bírnak megbeszélni egy ilyen fontos kérdést,akkor mit akarnak egymástól?

Vagy abban a típusú kapcsolatban éltek,amikor a férj megmondja,mit csinálhat az asszony és hányszor??

2016. jan. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

talán nem kéne olyannal lenned akivel nem tudjátok megbeszélni, hány gyereket akartok.

szocpolra szülni meg...nokomment

2016. jan. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ilyenek, mint a férjed, úgy el fognak adósodni, mint a qrva isten.
2016. jan. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Létezik óvszer. Biztonságos, nincs mellékhatása, bármikor abba lehet hagyni a védekezést vele, és ha esetleg elszakad, még mindig van vészmegoldás. Bár ilyen férj mellett lehet, nem opció.


Ugyanakkor elgondolkodnék rajta, hogy mégis milyen kapcsolat az, ahol nem lehet megbeszélni, hogy ki, mikor, hány gyereket szeretne, ahol nem lehet értelmesen megvitatni a védekezés módját, és titkolózni kell ilyen ügyekben.

2016. jan. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyós tolja ezt a témát, páromat meg magával ragadta a hév. Kerek perec megmondtam nem vagyok tenyész állat és nem fogok vezényszóra szülni. Egy gyermekünk van. Még nem akarunk költözni máshová. Bőven elég ezt a lakást is takarítani nemhogy nagyobbat. :D
2016. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!