Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezek a hormonsor eredmények...

Ezek a hormonsor eredmények mire utalhatnak? Aki valamennyire érti, le tudná írni?

Figyelt kérdés

TSH 1,730 mIU/l

FSH 6,7IU/L

LH 8,1 IU/L

Prolaktin 328 mIU/l

Progeszteron: 1,80 nmol/l

Ösztradiol: 214,1 pmol/l

tesztoszteron: 1,450 nmol/l

SHGB 114,0 nmol/l


Orvoshoz csak akkor tudokmajd menni, ha megvan a 21. napi vérvétel eredménye is, addig viszont megesz az ideg.



2016. jan. 27. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Ird be a google-ba,hogy hormonok es ertekei. Kifogja dobalni hogy mi a normal.
2016. jan. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már ez megtörtént, ettől függetlenül, akinek vannak meglátásai az eredményeket illetően, mert lehet, hogy áratos a témában, vagy saját hormonsorait elemezve már félig-meddig kitanulta, mit is kell figyelni, attól szeretnék véleményt kérni :)
2016. jan. 27. 10:23
 3/10 anonim ***** válasza:

FSH-LH aránya nem teljesen tökéletes,de okés!

Prolaktin is egy nagyon picikét magas,de gyógyszert nem adnék rá :P

Progi okés

Ösztradiol is

Tesztoszteronnál 0,278-1,73 a referencia érték..talán ez magas egy picikét,de normál értéken belüli

SHGB viszont pont határérték teteje..

SHBG nmol/l 18 114 Nő: menopausa előtt

SHBG nmol/l 14,1 68,9 Nő: menopausa után

2016. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Ja és a TSH is határ eset a teherbeeséshez szerintem! Nézetnék hozzá magánban T3 és T4-et!
2016. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
SHGB-t sajnos én is észrevettem, hogy magasabb, viszont olvastam, hogy pl. closty terápiánál is magasabb szokott lenni, jól tudom? Azt nem szedek, de cickafark teát iszom, az lehetett rá kihatással? Vagy mitől lehet magasabb?
2016. jan. 27. 11:29
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Tsh magas endokrinologiai szempontbol, le kell vinni 1 ala a terhesseg elott, utana 6 hetente meretni.
2016. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Jó a tsh-d. Nem kell 1 alatt lennie. Ezért nem jó ide kiírni ilyen kérdéseket. Nekem minden terhességem 4-6 közötti tsh-val fogant, több endokrinológusnál jártam még az első terhesség előtt, és a 3,5 körüli értékemhez se nyúltak hozzá. Akkor mondták, hogy nagy átlagban a 1,5 és az alatti az ideális, de egyénfüggő.
2016. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nekem az endokrinológusom mondta, hogy legyen 1 alatt (és egyébként több ismerősöm szedett erre gyógyszert), a nőgyógyászok ezt másként gondolják. ettől még nem a nődokiknak van igaza, persze azt sem, hogy az endokrinológusnak.


orvosfüggő, szerintem úgy vannak vele, hogy támogassuk meg a terhességet, ha lehet.

2016. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És a többi érték milyen?

Tudom, a 21. napi is fontos, hogy hogyan alakulnak a dolgok, de ebből meg lehet már tudni vmit?

2016. jan. 27. 15:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak a TSH-hoz tudok hozzászólni. Én voltam endokrinológusnál a második terhességem előtt, és nekem azt mondta,hogy 1-2 között jó. Nekem 1,7 lett és a következő hónapban lettem terhes, tehát ezek szerint tényleg jó volt.
2016. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!