Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért írja mindenki 1-2 napos...

Miért írja mindenki 1-2 napos késés és halvány pozi teszthez, hogy "már erősebben kellene mutatnia a tesztnek a csíkot mert nekem már a 13. dpo-n majd leugrott a csík"stb?

Figyelt kérdés
Nekem pl csak a 16.-on volt halvány tesztem,pedig időben fogant. Miért baj,ha nem erős csíkos valakinek a 14.dpon ?
2016. febr. 3. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ilyet nem 1-2 nap késésnél szoktak írni, hanem mondjuk 4 naposnál....
2016. febr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 mandiga ***** válasza:
Akiknek a 13. dpo-n majd leugrott a csík a tesztről, valószinű elöbb volt ovujuk, ezért lehetett. Nekem nem várt után két-három nappal volt erős csík, de nem erősebb a kontrollnál, sőt, halványabb, és baba volt. Mindenkinek másképp termelődik a hcg is.
2016. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hülyeség ebben viszonyítani mert a vizelet koncentrációja nem csak attól függ, hogy hanyadik dpo.

Nekem korán volt erős pozitív a teszt. Túl sok vizet nem iszom és általában több óránként járok pisilni, van mikor 5-6 óráig nem kell. Szóval nekem bármikor van koncentrált pisi a teszthez.

Nem beszélve arról, hogy nem mindegy milyen teszt. Van amelyik több napos késéssel erősebb, másik meg halványabb.


Hogy miért írja mindenki végképp nem értem. Szerintem azt gondolják egy páran azért, mert nekik úgy volt, ez az általános. Illetve igazad van, 13. dpon erős teszttel simán lehet korai ovu.. vagy ikerterhesség. de a HCG értéke bizonyos határon belül normális, na most ez elég széles határ, nem véletlen, hogy a HCG értéke alkalmatlan a terhességi kor meghatározására.

2016. febr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ok. És 4 naposnál? Vagy mindenki orvos itt? 1 hét késésnél is 18 a minimum hcg.. Mármint lehet 7000 is... De lehet nagyon kevés is.
2016. febr. 3. 20:27
 5/15 mandiga ***** válasza:

Valakinek nem várt után egy héttel lett halvány pozi tesztje. Késői ovu. Nem vagyunk egyformák, és nem mindenki tudja az ovuját sem, hogy mikor volt. Én soha nem figyeltem, pár hónapja kezdtem. Mikor nem jött meg, teszteltem, és pozi volt. Volt olyan is, hogy időn túli, akkor is baba volt.

Szerintem butaság olyat kijelenteni, hogy már jobban kellene látszania, erősebbnek kellene lennie. Ez nem igaz.

Ha utána is erősödik a teszt, az a jó, akkor már biztos, hogy baba van a dologban.

2016. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mert mindenki azt hiszi, hogy tankönyvi eset, és ami attól eltérő akkor már kiakad és kétségbeesetten keresi a miértekre a válaszokat. Nem fogják fel, hogy senki sem egyforma és nagyon kevesek működnek a tankönyvi leírások szerint.
2016. febr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sok kérdésnél 10-ből 6-an írják ezt.. Akkor jól gondolom,szerintem sem termeli mindannyiunk szervezete ugyanúgy a hcg-t,bár sokan azthiszik,ezzel lehúzva és elkeserítve a kérdezőt.


A másik kedvencem,hogy a kérdező feltesz egy kérdést,hogy 1 napja késik,de a tesztje negatív,van -e még esély babára. Erre jönnek a válaszok,hogy már látszódnia kéne a csíknak,szal tuti nem terhes :)

2016. febr. 3. 20:42
 8/15 anonim ***** válasza:

én is rettegtem orvoshoz menni, mert késéstől számítva 13. napon lett erős tesztem (10-en nagyon halvány), és nagyon megijesztettek itt.

Aztán minden rendben van.

2016. febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Erre csak annyit tudok mondani, hogy én mire pozitívat teszteltem és kb 1 hét múlva eljutottam az orvoshoz már 6- de inkább 7 hetes terhes voltam. Kérdeztem a dokit, hogy mért nem mutatta ki előbb, annyit mondott, életében egyszer találkozott egy olyan hölggyel aki 10 hetes uh mellett is negatívat tesztelt, és a doki sem tudja miért van az, szóval a tesztek sem mindenhatóak.


Kétségbeesni meg tök fölösleges. Amúgy meg itt a gyk-n senki sem mindenható, vagy látnok, szóval nem kell félni ilyenkor az orvostól, azt máskor kell!

2016. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

4 napos késésnél TÖBBNYIRE már nem halovány a teszt, a legtöbben itt DPO-t írnak és azt bizony ovulációtól számolják :D

első voltam

2016. febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!