Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3 gyermekesekhez/3. gyereket...

3 gyermekesekhez/3. gyereket tervezőknek szólna a kérdésem? Nem bírom kiverni a 3. baba gondolatát a fejemből.

Figyelt kérdés
Mennyi bevételetek van? Mennyit kell beosztanotok? Mennyi a korkülönbség a gyerkőcök között? Van hová visszamenni dolgozni? Van reális esély elvégezni a főiskolát a 3. baba mellett? Nagyon megköszönném, ha válaszolnátok. Annyira szeretnénk 3. babát, de nem élünk fényesen(anyagilag), kíváncsi vagyok másnál hogyan alakul.
2016. febr. 11. 13:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindketten diplomásak vagyunk saját házzal hitel nélkül. Gyereket csak a tanulás és a stabil munkahely után vállaltunk. Most jön a második. Eddig 200 körüli összegből éltünk, de elvileg innentől a teljes bevételünk már megközelíti majd a havi 300 ezret, ami számunkra nagy könnyebbség lesz. Már tervezzük a harmadik gyereket is. Évek múlva, amikor meg majd a feleségem is visszamegy dolgozni, onnantól símán 350 felett lesz a bevételünk ami jelenleg olyan magasnak tűnik, hogy el se tudom képzelni. Nyílván ebből nem fogunk Hawaiira menni nyaralni meg komolyabb nyugdíjunk se lesz, de azért el lehet belőle éldegélni és még a gyerekeknek is tudunk havi pár tízezret előtakarékoskodni.


"CSOK-olózni" nem akarunk, nem kell ennél nagyobb ház és hitelt se szeretnénk felvenni. Több, mint 10 éve vagyunk együt és mindig is 3 gyerekről volt szó.

2016. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
80%

ebben egyetértek...hiába a csok, a 10+10 millió, egy harmadik gyerek ennél bőven többe kerül 18 éves koráig...és inkább szülök kettőt de mondjuk félre teszek nekik egy lakásra valót, mint hogy szüljek hármat, felneveljem a csokból őket, aztán mind három kínlódjon 30 évesen 3-4 millió önerőért.

úgyhogy akik állandóan azzal jönnek ha itt van egy három gyerekes kérdés, hogy "kell a csok mi?" azoknak fingjuk sincs a dologról..pusztán a csok miatt senki nem fog harmadik gyereket vállalni...maximum lendít a döntésén. És az államnak sem az volt vele a célja, hogy a mélyszegénységben élők szaporodjanak, hanem hogy azok szaporodjanak - elnézést a szóért, jó értelemben mondom most bármilyen hihetetlen - akik valóban GDP-t termelnek az országnak, tehát alapból magas jövedelmük van. Ez színtiszta üzlet.

2016. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem a CSOK miatt, hanem egyszerűen szeretnénk 3 babát, bármilyen hihetetlen ez... Köszi az eddigi válaszokat!
2016. febr. 11. 14:20
 14/26 anonim ***** válasza:

havi bevételünk 370-400, ezt szabadon költhetjük, mivel hitelünk nincs. ebből eddig könnyen kijöttünk. úgy gondolom, hogy a 3. gyerek nem kerül sokba már, amíg kicsi,utána pedig még hozzájön az én keresetem (és esetleg a családi adókedvezmény, ha még lesz). a gyerekek 4 és 2 évesek, most várom a 3.babát. visszamenni nem fogok tudni és nem is mennék. még gondolkodom, hogy mihez kellene kezdeni, mert nem nagyon kapkodnak a kisgyerekes anyukák után.

főiskolához mindenképp kell a segítség, legalább a vizsgákra bejáráskor legyen hova rakni a gyerekeket.

2016. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
51%

Mi most agyalunk a 3. gyereken, de

én is azt mondom és ahhoz tartom is magamat, hogy -100-150ezer/fő az, amire lelkiismeretfurdalás nélkül vállalom. A munkahelyem biztos egyelőre - legalábbis az első 1. éve után visszamentem dolgozni, szülésig, majd most 6 hónapos korban kérem az otthonról dolgozást, tehát ismt visszamegyek, hogy a bevétel maradjon annyi, amennyi. A gyerekek között jelenleg 1,5 év van, a következőt is ennyire tervezzük. A bevételt én tartom a min. 600ezer, de inkább több + az állami támogatások-ellátások. Nekem csak így fér bele a 3. gyerkőc.

A tanulást nem tudom, azzal végeztem és elindultam a szakmámban is, mikor elkezdtük az egészet.

2016. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat! 3 gyerek, a legkisebb 1 éves. Havi bevétel 300 ezer ft. De nyáron több. Plusz ha viszsamegyek dolgozni, akkor is nyilván több, az adókedvezmény is nagyot nyom a latba ilyenkor már. Mi nem számoltunk, egyszerűen 3-at akartunk és kész. Így vagyunk boldogok! De akkor beszéljünk az anyagiakról. Nekünk ebben van 60 ezer lakáshitel, ami nagyon sok. Csok nem kell. Szóval a két nagyobb sulis. Tanfolyamok, edzések természetesen. ezeket mind megkapják. Plusz ha betegek magán orvoshoz megyünk. Így épp, hogy kijövünk, de én olyan ember vagyok, aki a jég hátán is megél, szóval ez könnyebség. Viszont a kicsi beteg. Nagyon sokba kerül az orvos, terápiák, spec étrend, tápszerek. De még ezt is tudjuk ebből finanszírozni, viszont nálunk nincsenek 30ezres tescós bevásárlások. Van kert és baromfiudvar , sőt disznóhúst is háztájiból veszünk. Ez a pénz nekünk kevés. Ha csak anyagi oldalról nézzük, ha tényleg mindent meg akarunk adni a gyereknek , akkor kell a minimum havi 450 ezer. Nálunk így is mindent megkapnak, nem kevésbe kerül a nagyok finanszírozása se, hogy azt csinálják amit szeretnek. De nyilván nem könnyű kigazdálkodni.

De viszont amit még tudni kell, ennél boldogabb soha nem voltam, mint most vagyok! Fantasztikus, csodálatos dolog a nagy család. A pénz másodlagos, ha az ember megtud élni. Soha nem csinálnám másképp. Ha visszatekerném az időt akkor is így lenne!!! Csodálatosak a gyerekeim is.

Fősulit eltudnál végezni, sokmindenre van nekem is kapacitásom, csak akarat kérdése. Nekem konkrétan nincs hova visszamenni dolgozni, de fogok dolgozni!

A nem fényes nálatok mit jelent?

2016. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Köszi! 210-310 ezer munkától függ. Ez lenne az össz.:( Nálunk a nagy 6 éves lesz,a kicsi kettő. Mindkettő nyáron.
2016. febr. 11. 18:22
 18/26 A kérdező kommentje:
Ja igen, a nagy lány,a kicsi fiú. Hál`Istennek nagyszülők mindkét oldalról vannak, és elég fiatalok,mert igazándiból még mi is nagyon fiatalok vagyunk. Nagy korkülönbséget nem szeretnénk, és több gyereket sem,hogy már folyamatosan dolgozni tudjak a pici után. Viszont amíg otthon lennék a kicsivel, mindenképpen tanulni szeretnék! De egyelőre ezek csak álmok. Csak mostanában folyton a babán jár az eszünk. De valószínű várnunk kell még.
2016. febr. 11. 18:42
 19/26 anonim ***** válasza:
72%
Ekkora bevételre 2 gyereket sem vállaltam volna, nem hogy 3-at.
2016. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Hát, ti tudjátok, de én nem vágnék bele, ha nem tudtok duplázni.
2016. febr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!