Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma tudtam meg, hogy PCO-m...

Ma tudtam meg, hogy PCO-m van. Másfél éve sikertelen a próbálkozásunk. Mire számíthatok? Mik az esélyeim, hogy teherbe tudok esni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 19. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
szia! én is pcos vagyok, nekem 1 hónapja derült ki. az esély nem nagy, de sok vizsgálat meg egyebek előtt állunk. nőgyógyász diagnosztizálja, utána a kapcsolatot fel kell venni egy endokrinológussal, vagy diabetológussal, aki elküld vérvételekre. én ma voltam pont. 4szer vettek vért teljes vérkéép, pajzsmirigy, terheléses vércukor, és inzulinterhelés. mivel nekem a menszim se jön meg magától, így kaptam proverát a nőgyógyásztól, ami megindítja, és a menszi 2. napjától szednem kell clostilbegitet, ami petesejt érleő. ezt 3 hónapig szedhetem, és ha nem jön össze a babó, műtét!elkedtem diétázni, sportolni, bár nem vagyok kövér, 173cm és 64 kg, de leadtam már 4,5kg-t.www.pcos.hu-n sok mindent olvashatsz, csak nehogy úgy járj mint én. csak rosszakat olvastam, és emiatt kiborultam, mert vágyom nagyon a babára. szóval, fel a fejjel és sok sikert neked is!
2008. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is PCOS-s vagyok. Nekem 2 hete derült ki. Sajnos. Nekem egyik ismerősöm, aki szintén pcos, elkezdte szedni az aloés termékeket, és 3 hét múlva mikor visszament a dokihoz, nem látott nála már cisztát és rá szinte azonnal teherbe is esett. Ezen felbuzdulva vettem én is, és elkezdtem szedni, hátha... Igaz nem olcsó, de ha van némi remény, akkor nekem minden pénzt megér. Pláne hogy nem gyógyszer! Nekem azt mondta a dokim, ha megjön akkor menjek el a vérvételre amire már írt papírt. De mi van ha nem jön meg... szóval azt tervezem hogy kb okt. végén visszamegyek hozzá, és hátha jó hírekkel szolgál. Próbálok optimistán gondolkodni, és próbálok hinni, hogy igen is nekem is összejön a baba végre!!! Én nagyon szorítok Neked is! És ha van kedved beszélgetni akkor az ani_ka@citromail.hu -ra írhatsz e-mailt!

Remélem hogy babásak leszünk! Pusy Ani

2008. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szió.

ha rendesen lekezelik a pco-dat, akkor akar fel even belul kigyogyulhatsz belole, es akkor normalisak az eselyeid. (engem merkforminnal kezeltek, de en hiszek ennek az aloes izének is, foleg ha gyorsabb, es nem csak tunetmentesit, hanem a hormonokat is rendbeszedi).


mindamellett pco mellett is teherbe eshetsz, volt ra a kornyezetemben pelda, en elotte kigyogyultam belole, biztos, ami tuti.


a nodokik altalaban pcora closty kurat irnak fel, tehat ok is latnak eselyt ra (gondolom, kulonben nem irnanak fel semmit)


nyugi, legrosszabb esetben kis késést jelenthet, semmi esetben sem tragedia (bar ritka sunyi, gonosz hormonzavar-ciszta ez a pco), azert nem jelenti azt, hogy ne lehetne esélyed babóra.


Arra szamits, hogy hamar meggyogyulsz, es teherbe esel. tényleg. a pco szinte nepbetegseg, szerintem sok kismamónak volt, vagy esetleg van.


en annyit tudok meg mondani, hogy minimalus tulsulyjal konnyebben teherbe tudsz esni, a down koros ismerteto szerint kisebb lesz az esely a babanak a down és edward korra,(en jopar felesleges kilot koszonhetek a pcomnak), illetve a pco miatt valoszinuleg tobb a sargatest hormonod, ez miutan elmulik, valoszinuleg ugy marad, igy terhesseg alatt majd nem fogsz barnázni. (nalam legalabbis igy volt)

2008. szept. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat!A 3.válaszolónak írom,hogy álmomban sem gondoltam,hogí PCO-s vagyok.A havim megjön magától,igaz,hogy rendszertelenül.De csak 51 kg vagyok,ebből nem szeretnék leadni.G.
2008. szept. 22. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!