Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti a második babánál "belekalk...

Ti a második babánál "belekalkuláltátok" azt az időt, hogy mennyi idő alatt jött össze az első baba?

Figyelt kérdés
Remélem értitek, hogy értem :) Az a helyzet, hogy jövő júniusban tudunk valószínűleg költözni,lehet hamarabb is megoldható, de ez az időpont a 100%, hogy addigra biztosan. Nagyjából 2és fél évet szeretnénk a két gyerkőc között, de ha nem annyi lesz az se tragédia :D A lányom 5 hónapra sikerült, ti ezt az időt beleszámolnátok a tervezésbe vagy inkább úgy számolnátok, hogy akár első hónap is. A költözés azért lányeges, mert ebbe a lakásba nem igazán férne el még egy baba.
2016. febr. 26. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem igazítanám a terveim a baba tervezett fogantatásához, mert eddigi terhességeim közül egyik sem úgy alakult, ahogy terveztem, így minden előzetes terv borult.

Ha nagyon fontos a költözés, akkor csak utána kezdjetek el próbálkozni.

2016. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, a baba nem éppen az a dolog, amit annyira ki lehet számolni :D
2016. febr. 26. 10:58
 3/12 anonim ***** válasza:

En nem igazan foglalkoztam ezzel. Az elso baba hamar sikerult, igazabol a masodik honapban megfogant.

Ettol fuggetlenul ugy alltunk hozza a masodiknal, hogy barmi lehet, hiszen egy gyors sikerbol messzemeno kovetkeztetest nem lehet levonni.

A masodik baba az elso honapban megfogant, amikor nem vedekeztunk.

A harmadik szinten az elso honapban, de sajnos nem maradt meg.

Nah, most ismet megprobaljuk es az eddigi statisztikak alapjan azt mondom, hogy nagy esellyel nem varat most sem magara dokaig, de meg igy sem merek "kalkulalni".


Ha egeszseges vagy es spontan jott ossze az elso baba, akkor tulajdonkeppen epp annyi esely van ra, hogy az elso honapban teherbe esel, mint arra, hogy ismet az otodikben.

Igy en lehet, hogy varnek addig amig, amig a koltozes tenylegesen rendezodik, nehogy a vegen meg kapkodas, vagy kenyelmetlenseg legyen belole, ha megis hamar sikerul.

2016. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem akartam nevesíteni, de a 2. válaszadó is említette, hogy még ha meg is fogan, akkor sem biztos...

Nekem háromból két terhességem korai vetéléssel végződött, így hiába fogant meg, a tervek így is borultak.

2016. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Költözésig elférnek egy helyen ... semmi nem garantálja,hogy hamar összejön,vagy hogy megmarad. Lányom elsöre összejött,uj párom van,vele második honapra sikerült,most vagyok majdnem 8hetes terhes.
2016. febr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen! Belekalkuláltuk, hogy az elsö 11 hónap után jött össze a második 5 hónap után, aztán meglepődtünk, mikor pozitiv lett a teszt a 3. Babával az első hónapban! Nem így terveztük, az gondoltuk kell kb fél év mire terhes is leszek, erre ő eldöntötte hogy jön 😊 17+5hkm
2016. febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járunk...bár nálunk még a költözés időpontja is bizonytalan.Hónapok óta őrlődök, de most úgy tűnik, hogy mi belevágunk. Egyrészt mert lejár augusztusban a gyedem és nem tudok visszamenni dolgozni arra a helyre,ahonnan eljöttem, másrészt mert az első baba nem volt tervezett, tehát fogalmam sincs,hogy mennyi idő alatt jön össze a második.Mi márciustól próbálkozunk, a kis lakásban is kibírunk pár hónapot,próbálom az előnyeit nézni, például hogy kicsi, könnyebb takarítani,nincs egyelőre annyi tennivaló mint egy nagy házban.
2016. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A lányom nagyon nehezen jött össze, sok hónap próbálkozás után, el is vetéltem kétszer.

Új kapcsolatom lett, belekalkuláltam, hogy valószínűleg még nehezebben fog összejönni, lévén azóta egyik petevezetékemet el is kellett távolítani.

Ehhez képest naptármódszer mellett becsúszott, teljesen kimaradt a "tervezgetős" időszak. Megoldjuk így is.

2016. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem! A 1. az első hónapban összejött és mondtam is a férjemnek, hogy most nem biztos, hogy így lesz... Ez a 7. próbálkozós hónap és semmi.
2016. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazából az Első, elsőre összejött, így nem igazán kalkuláltam. Ehhez képest a Tesó, "csak" a 3. hónapban.

De kalkulálni nem lehet, barátnőmének az első pl. lombikkal a második meg becsúszott egy védekezés nélküli hónapban! :)

2016. febr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!