Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért volt magas a cukrom?...

Miért volt magas a cukrom? Dokihoz csak jövő héten megyek, de nagyon félek hogy a magas cukor árt a babának. Miket egyek/igyak hétvégén és mi az amit kerülni kell?

Figyelt kérdés
Naptár szerint 5 hetes terhes vagyok, pozitívak a tesztjeim.2 hete a cukrom 8,2 lett (akkor még nem tudtam a terhességről) és mivel a vizsgálatot sem tudtam előre egy kávét ittam tejjel és csapott kiskanál cukorral, plussz egy sajtos sonkás szendvicset 1 órával előtte.
2009. jún. 11. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:

a kávé és a szendvics után mennyi időre mérted a cukrod? mert 1,5-2 órának kell eltelni.

egyébként ha nincs rendben a cukrod, akkor nagyon kevés szénhidrátot egyél, (nekem 180g/nap) semmi cukros lötyi, és ami nekem a legrosszabb, hogy a gyümikre is oda kell figyelni :(

rengeteg zöldséget lehet enni, salátának pl, finom hússal, hallal...

2009. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1 - max. 1,5 órával előtte ettem/ittam. Nagyon remélem hogy az miatt lett ilyen magas. Mert többen azt mondták hogy ez nem normálisan magas...
2009. jún. 11. 13:06
 3/8 anonim ***** válasza:

az az 1 óra az kevés.

ha időben van mérve, akkor a 8 az tényleg nem kevés, de még nem is vészes. diétával rendben lehet tartani.

nekem is terhességi cukrom volt, szülés után elmúlt, most egyenlőre drukkolok, hogy ne jöjjön ki megint. eddig rendben van, de próbálok nagyon odafigyelni!


nem tudsz egy cukormérőt kölcsönkérni,és éhgyomorra megmérni?

2009. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket. Kölcsönkérni nem tudok, de lehet hogy venni fogok egyet mert nem tudok várni míg megkapom a következő eredményt.
2009. jún. 11. 13:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ez már magasnak számit,de talán diétával rendben tartható.Az a baj,ha ennyi kajától már most ennyi,akkor később még rosszabb is lehet az eredmény!Nem ijesztgetni akarlak,a babának semmi baja nem lesz,de előfordulhat a magasabb cukortól vérzés,leválás!

Fogyasszál mindig azonos időben ételt!Reggeli 1 zsömi,tizórai kefir vagy gyümi,ebédre leves meg második,de ne túl sok,uzsira uaz,mint a tizórai,vacsora:uaz,mint reggeli.Zöltséget korlátlanul fogyaszthatsz,savanyúkáposzta leviszi a cukrot,ajánlom reggelihez és vacsihoz.Felvágottakat,halat lehet fogyasztani korlátlanul,kenőmájas,májkrém magas ch miatt kerülendő!Ehetsz még húsokat azoknak sincs ch.3 óránként történjen az étkezés és napi 5-6x!Remélem lejebb megy a cukrod,de a diétára akkor is szükséged lesz!Sok sikert,jó egészséget!

2009. jún. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megírnád mi az a leválás? Vetélés? De azt írtad nem lesz baja a babának?
2009. jún. 11. 13:46
 7/8 anonim ***** válasza:

nem az a aválaszoló vagyok...de a leválás az igen, vetélést jelent. de azért nem ilyen vészes a helyzeted!!!

nekem az elsőnél az éhgyomri cukrom volt 9-10 között

2009. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én irtam,hogy magas cukor esetén mi történhet,de nem biztos,hogy megtörténik.Előfordulhat!Ezért jó,ha valaki betartja a diétát és megfelelően étkezik!

Jó egészséget kivánok!

2009. jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!