Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igazam van vagy nincs? Vissza...

Igazam van vagy nincs? Vissza menjek a dokihoz (cukor)?

Figyelt kérdés

34 hetes kismama vagyok, a terheleses vizsgálaton magasabb lett a cukrom, igy diétát irt elő a nőgyógyász, es diabetológushoz küldött.

Pénteken voltam nála másodszor (a diabetologusnal), aki azt mondta, hogy mivel többször volt a reggeli utáni értékem 7-es, inzulint fogok kapni (!). Amúgy másfél kilót fogytam egy hónap alatt, amit múlt heten a nőgyógyászom jónak tartott. A babát pedig kicsit nagyobbnak merte a gép, mint legutóbb. Április 18-ról indult a születési dátum, aztan lett 16,14, legutóbb 12. Na mindegy, a diabetológus szerint baj, hogy összesen 5 kilót hiztam. Mondtam, hogy de jelentős túlsúlynal ugy tudom, néha 2-3 kiló hízás is rendben van, Nem értett egyet, es szerinte a babának is árt, mert fogyni fog. Mondom, nem fogy, mert éppenséggel pont hogy tok jól van. De nem sikerült meggyőzni, és vissza rendelt szerdára. Nekem meg baromira nincs kedvem visszamenni, mert aznap reggel vert is vettek, aminek tok jo eredménye lett, javult, az aceton kivételével, ami pozitív lett, azaz kevesebb szénhidrátot vittem be.

Azon gondolkodom, hogy nem megyek vissza.

Vagy beszéljek a nogyogyasszal? Ez a kettő akasztott ki, hogy szerintük karos a fogyasom, a másik, hogy artok a babának.


2016. márc. 6. 18:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én inkább másik diabetológussal beszélnék. Az is veszélyes, ha éhezik a tested és ingadozik a cukrod (ha aceton, keton jelenik meg, akkor ez ezt jelenti), és nem a nőgyógyászomra hagyatkoznék. Ha fogam fáj, akkor nem urológushoz megyek, íg ha cukorbajom van, akkor nem nőgyógyásztól. Én pont azt szeretem a nőgyógyászomban, hogy nem.hiszi magát endokrinologusnak, diabetológusnak, urológusnak, bőrgyógyásznak, hanem ha gond van, akkor továbbküld és nem kísérletezik rajtam. Ilyen orvsosokhoz már mind-mind küldött. Mindig elmondta, hogy valamennyire ért hozzá, tanácsot is tud adni, de ahogy a kőműves is ért valamennyit a tetőfedeshez, hiszen látott már olyat, meg hallott róla, sokat beszélget építkezésen tetőfedővel, azért amikor építkezett, akkor nem bízta a kőművesre a tetőt, így inkább mindig szakorvoshoz küldött/küld.
2016. márc. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
11-es, köszi, de nem "éhezik a testem". Jók a példáid, bár kicsit sokalltam. Meg bízom a nőgyógyászomban, aki ratekintve a vervetelem eredményére látta, hogy minden rendben vele, majd megnézte a méhlepényt, és az is tokeletes.
2016. márc. 29. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!