Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi értelme van az ovulációs...

Mi értelme van az ovulációs tesztnek?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy ha a pár nem él együtt nap mint nap a másikkal valami miatt, de közben próbálkoznának. (pl. kamionos, vagy külföldi kiküldetés)


Akik együtt fekszenek, kelnek minden nap azok minek használják? Együtt kell lenni 2-3 naponta és meg van oldva. Hiszen ma tesztelek, hurrá pozitív. Ha együtt voltunk mondjuk 2-3 napja, akkor ma úgyis megint lefekszünk, ha meg tegnap voltunk együtt, akkor azok a spermiumok még ma is életképesek.

Ezért nem igazán értem, hogy mi szükség van rá.


2016. márc. 7. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Erre én is kíváncsi vagyok!
2016. márc. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Például azért mert nem lehet tudni h egyaltalan van-e lh csúcsa az illetőnek. En is csinaltam hónapokig a tabi utan mivel nem tudtam mikorra áll vissza es hogyan lesz ciklusom. Es ez az egyik alapja a gyereknek. Hiaba vagyunk kétnaponta együtt ez nem feltétlenül elég a sikeres terhességhez. Ezért van aki a hőmérőzést is csinalja, mivel abból jobban lehet látni dolgokat. De ezt nem lehet 3 mondatban leírni... A női szervezet sem ilyen egyszerűen működik. Utána kell olvasni és úgy lehet csak megérteni.:)
2016. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
2. válaszolóval egyetértek. Nem csak amiatt használják a nők, hogy tudják,mikor kell szeretkezni baba céljából,hanem azért is, hogy tisztában legyenek a testük működésével. Abban is segít, hogy megtudd,van-e peteérésed, és tüszőrepedésed is. Mert van, akinek érik ugyan a pete, de nem reped meg a tüsző, így hiába a 2-3 napi együttlét, nem lesz baba... Szóval elég sok mindenre jó :) Mondjuknekem nem rendszeres a ciklusom,és szeretném tudni, h mikor van peteérésem, mert ebből nem csak a tüszőrepedés idejét tudom meg, hanem azt is, hogy mikor kellene megjönniea menzeszemnek (tüszőrepedéstől számítva 14 nap). Mi is babát tervezünk a párommal, még nem élünk együtt (már folyamatban van a lakásvásárlás), és nem vagyunk együtt mindig, szinte csak 7végén, mert ő dolgozik, én meg tanulok még. De mivel tesztelek, így tudom, hogy mikor van pé.-m, és ha nem is találkoznánk egyébként, akkor úgy intézzük, hogy aznap mégiscsak együtt aludjunk :) Szóval jó a teszt több dologra is ;) Remélem segítettem :)
2016. márc. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, világos! :)

Szóval ha netán nem sikerülne néhány próbálkozós hónap után, akkor érdemes használni, hogy megnézzem egyáltalán megfelelően működök-e. :)


Köszi mégegyszer!

2016. márc. 7. 22:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendszertelen a ciklusom és jó tudni, hogy mikorra ne várjam egyáltalán. A hőmérőzés sajnos nálam nem működne.
2016. márc. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nehezen jött össze a fiunk. Majdnem 2 év. Az utolsó kb 3 hónapban teszteltem, mert gondoltam jó tudni mielõtt dokihoz megyünk. De a szexuàlis életünket nem befolyásolta. :) Viszont végre jó volt látni 2 csíkos tesztet, mégha nem is babát jelentett. :D
2016. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Így van kérdező, legalább megtudod, hogy "normálisan" működzs-e. Ez azért is jó, mert nem lesze bizonytalan, kétségbeesett és nem stresszelsz ezen, mert az idegeskedés is hátráltatja a dolgokat... Szóval arra nagyon jó, hogy megnyugodj, és tudd, hogy minden ok, csak türelem kell, és sikerülni fog.

3-as válaszoló voltam.

24/N

2016. márc. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
mi azrt hasznaltuk mert valtozo hosszusaguak a.ciklusaim, es oszinten a ferjemnek napi 10 ora melo utan - meg nekem a nagyobbik lany mellett - nem mindig ment a 2-3 naponta szex...amugy se vagyunk nagy lepedo akrobatak es ugy voltunk vele hogy ovu kornyeken.egyutt.vagyunk utana 1-2 hét piheno...mi ilyenek.vagyunk, nem csinaljuk naponta, a gyerek kedveert sem, mert nem szeretjuk a szexet annyira. nem lehet mindenki egyforma rengetek kozos oromunk van a.szex nem tartozik kozejuk. egyebkent most fogant nem reg a kisteso, abban a honapban egyetlen egysze voltunk egyutt amikor a teszt pozit mutatott :) es abbol lett a baba.
2016. márc. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha nem elnek egyutt, akkor is kb annyi ertelme van, mint amikor egyuttel a par... Hisz ha pl kamionozik a ferj, akkor se tud hazajonni csak mert pozi az ovu teszt... Akkor tudnak egyuttleni, mikor otthon vannak mind a ketten.
2016. márc. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!